Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 7 z 18)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Compact Easy stereo zosík s TDA2005

  Stránky: ««« 1 ... 5 6 7 8 9 ... 18 »»»

RSS

Příspěvky [121 až 140 z 341]

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Že si to Ty, tak to máš mať smile

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

No jsme Čechách a na Slovensku, tak bych to nazval jak nám zobák narostl.....  Nejdříve jsme se učíli Rusky a teď  to musí být všechno "Americky" smile))))))

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Kolik to dává wattůch? 2x 25? Tak co rozšířit BareAss portfolio o nový model BA-50? smile

Web

(upravil q7 29. 3. 2010 18:29)

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Nechcete to dát do placu aby to někdo s více časem dodělal?

(upravil sinclair 29. 3. 2010 22:34)

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

q7, a nechceš to být právě ty? Na place to je, veškeré podklady má Gabo /DC20/, takže pokud sem dá linky na výrobní data, může si to postavit kdo chce...nebo byste chtěli instantní návod v pdf a ve formě "step by step"? To je postup pro blbce a ne pro bastlíře...

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Sinclaire dej na vstup ten emitorák, ať to má větší vstupní odpor a ta fyziologička a korekce jsou připojeny na tvrdej zdroj signálu. Bude to fungovat ještě líp. Ať se ještě upraví plošňák, než to někdo začne vyrábět, aby to potom nemusel dobastlovat zvlášť.

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Větší vstupní odpor je tak akorát na hovno, leda tak dobrej na snadnou indukci brumu, rušení a citlivosti na mizerný propojovací kabel.
Pokud bych tam dával sledovač, tak pouze kvůli jeho nízké výstupní impedanci, aby korekce byly buzeny z nízké impedance. K ničemu jinému tam sledovač není dobrý.
Ono to jde udělat i jinak-potenciometry korekcí se zvolí 50K/G, příslušné prvky korekcí se přepočítají a na vstup se dá potenciometr TP169A 25k/L /s odbočkou na loudness/. Tak to mám já na vzorku a vše funguje bez nejmenších potíží, do poloviny dráhy potenciometru hlasitosti nic neujíždí a pak už je to takovej kravál, že to majitele donutí stáhnout.

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Zkontaktuju gaba aby to někde vyvěsil nebo mi to poslal na email

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

q7 to seš takovej "bastlíř" , že si to nedokážeš překreslit ? nic na tom není  wink  viz na příspěvek #98

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Ani tak nejde o velkej vst. odpor, ale aby byl kmitočtově nezávislej, pokud se to v současný podobě bude budit zdrojem signálu s měkkým výstupem bude tam úbytek výšek. Proto by tam bylo lepší zařadit ten emitorák, aby se to dalo budit čímkoliv. Vím, že dnes v době MP 3, CD a zvukových karet již většina zdrojů má tvrdý výstup, ale dříve to tak nebývalo a po připojení např. k tuneru, kazeťáku a jiným  zdrojům signálu to může být problém.

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Takové zdroje signálu jsou dnes v menšině, takže tvoje poznámka je uplně zbytečná, jen tím zvětšíš náchylnost k případnému rušení, kterého je kolem PC požehnaně....

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Zdravím, měl bych pár otázek ohledně toho zesilovače, hlavně teda korekcí-stalo by se moc kdyby poťák na hlasitost měl 50k(TP289 50k/Y)? Samozřejmě s přepočtem ostatních součástek. A potom je ve schématu u korekcí jeden pot E. a druhej G. Ten E(xponencální?) je nutnej? Logaritmicky se mi tu možná někde válí, ale ten druhej těžko. Jo a k tomu ještě se chci zeptat-jak jsem tak hledal tak mi padl do ruky pot. kterej ma předek G a zadek E-jaký to má prosím pěkně reálný využití? Diky

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Začnu od konce: ten potenciometr G/E se používal např. v zesilovačích TESLA AZS217 k regulaci vyvážení L-R ("BALANCE"), což mělo i logiku. Jinak já tento zesilovač provozuji bez korekcí (resp. mám je ve středních polohách), protože pro moje uši a bedny je fyziologická regulace dostačující. Důvod pro použití potenciometru s exponeciálním průběhem je průběh regulace v závislosti na nastavení poteciometru - probíral jsem to se sinclairem. Osobně se stavím za použití emitorového sledovače mezi pot. hlasitosti a pasivními korekcemi - mají být napájeny z nízké impedance, jinak dochází k ovlivňování průběhu korekcí. Dobře je to vysvětleno např. v knize p.Lukeše - Věrný zvuk. Takže na vstupu 50k/G a za tím korekce s hodnotami z původního zapojení není zrovna ideální kombinace... Další komentáře k Tvým dotazům určitě doplní sinclair, autor konstrukce.

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Zaprvé, nepřišel jsem dělat moudrýho ani nikoho kritizovat tak snad mě tu moc nevynadáte...
Zadruhé nedal by se zkusit i TDA2009? Měl by zvládnout vyšší výkon a zvukově a cenově na tom být cca stejně - jen takový nápad. Kdysi jsem s těmi obvody pár věcí zbastlil a měl jsem radši 2009 smile
Jinak v drtivě většině PC sestav je A2030. Liší se výrazně zvuk a parametry 2030 od 2005?

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

JTO: #95

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

JTO, postav LM1875.....

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Pokud by to někdo předělával /možná Gabo najde čas a předělá to sám/, tak budu dávat sledovač mezi potenciometr hlasitosti a korekce, ne přímo na vstup-vysoká vstupní impedance u takového druhu zesilovače k ničemu není, už jsem to jednou psal. Pokud to bude tak, jak jsem naznačil, tak impedance zdroje signálu nijak neovlivní korekční články loudnessu, ostatně tak to má provedeno např. i TW40 a spousta dalších přístrojů.
Potenciometr hlasitosti je samozřejmě možné až do hodnoty 50k/Y použít, pak je nutné přepočítat korekční články loudnessu. Potenciometry korekcí v nouzi mohou být oba G, nicméně basové korekce "jdou líp za rukou" s exponenciálním typem.
Diskuse okolo TDA2009 je zbytečná, už jsem o tom jednou psal v příspěvku 85.
Možná je to jen můj dojem, ale TDA2030 se mi zdá zvukově horší, než TDA2005.

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

To není dojem, ale fakt. Ten rozdíl je hlavně na basech značnej...

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Ono záleží na tom, jak se 2030 zapojí, jestli symetricky, či nesymetricky. Nesymetrika je naprostá katastrofa a bláto, symetrika je značně lepší, ale pořád to má ten spodek nějaký máznutý, jako by tam pořád zabírala nějaká proudová limitace.
Ona je TDA2005 tak trochu zatracovaná díky neumětelům, kteří s ní neumí pracovat a neuvědomí si fakt, že má značnou vstupní citlivost. Takový zesilovač s TDA2005, připojený ke zvukovce šumí jak Niagara, ale to jen díky tomu, že svou vysokou vstupní citlivostí zesiluje hlavně vlastní šum zvukovky.
Já jsem v dotyčném zesilovači vysokou vstupní citlivost účinně snížil zařazením korekcí.
Pokud se někdo smíří s absencí loudnessu, je možné na vstupu použít potenciometr 5k/G a korekce fungují tak, jak mají i bez emitorového sledovače, ostatně tak byl konstruován a proměřován vzorek. Měl jsem k dispozici potenciometr 5k/Y ze starší výroby Tesly, ale nedošlo mi, že dnes už jej každý nesežene, notebene ne v EZK nebo GMku, za což se omlouvám. Při vyšších hodnotách potencimetru hlasitosti opravdu dochází k posuvu středních kritických kmitočtů korekcí-není to sice nic dramatického, ale posuv to je.
Podstatné je na tom to, že celý zesilovač hraje jak z praku a výkon 2x25W není u PC ani využitelný.
Nezanedbatelnou výhodou je možnost postavit ten zesilovač téměř zadarmo, součástky je možné vykuchat ze dvou PC monitorů nebo dvou BTV, dokoupit dva 2005, kousek chladiče, nějaký šuplíkový transformátor a o to tady šlo.
Vzorek, jak ho vidíte na fotkách, je např. osazen vykuchaným materiálem /krom odporů/ ze signálových desek BTV Telefunken a napájen byl dvěma druhy traf - rozváděčovým transformátorem 220/24V 100VA s kouskem odvinutého sekundáru a podruhé malým toroidem Tronic 230V/24V rovněž s odvinutými pár závity.
A to je to pravý bastlení smile

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Redyuri: Já to stavět  nebudu. Na poslech mám něco mnohem lepšího a k PC sestavu se symetricky napájenými 2030 a 2050 pro SW a nemám potřebu měnit. Jak říkám, na poslech mám lepší zesilovač...
Sinclair: Omlouvám se, vlákno jsem našel teď a nepřečetl ho celé. Zaujalo mě kvůli mému dřívějšímu bastlení (tehdá jsem taky většinu součástek "kradl" ze starých monitorů a TV), ale zesilovač jsem provozoval do 8 ohmů a tak mě tohle moc netrápilo...

Příspěvky [121 až 140 z 341]

  Stránky: ««« 1 ... 5 6 7 8 9 ... 18 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£