Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 10 z 18)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Compact Easy stereo zosík s TDA2005

  Stránky: ««« 1 ... 8 9 10 11 12 ... 18 »»»

RSS

Příspěvky [181 až 200 z 341]

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Vopred sa ospravedlňujem že to riešim tu, ale pán Malaník, nedvíhate mi telefóny a mám u Vás rádio od decembra. V januári sme spolu volali, chýbal nejaký kondenzátor a premeranie a rádio mi vraj pošlete. Môžte ma prosím informovať o stave mojej opravy?

Michal Vajda
Vojany
Slovensko

michal.vajda@post.sk
0421905 497 774

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Pěkné, ale mám jednu otázečku. Pročpak je deska s koncem a zdrojem tak dlouhá? Nešlo by to ještě upravit, aby ta deska nebyla 260mm dlouhá? Určitě by to bylo mnohem víc praktické ohledně zástavby do krabice.

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Myslím že nebude problém to rozříznout těsně za svorkovnicí pro tranzistor (v místě pojistkového držáku) a oddělit tak zdroj od konce.

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

No, popravdě k té délce jsem Millana donutil já, protože nesnáším sebemenší "drátovačky". Ze zdroje do koncových stupňů tečou při tak nízkém napětí poměrně velké proudy a já nechtěl, aby někdo zdroj kopl na dno krabice a propojil to nějakými tkaničkami - mimoto je na společném chladiči s TDAčky i darlington stabilizátoru, takže je poměrně výhodné, že je to v v rovině, i když délka desky má nepříjemných 265mm. Korekce jsou odlamovací, Kohout dostane do instrukcí k výrobě příkaz vyfrézovat dělicí čáru do poloviny tloušťky desky pro snadnější odlomení, propojení s koncovým stupněm je už jednoduché, samořeznými konektory PFL/MLW.
Zesilovač má výkon 2x25W a prakticky stejný výkon je třeba odvést do chladiče - jednotlivé poloviny IO vlastně pracují do zátěže 2R /každý kanál je můstek/ a při takové zátěži nejsou příliš účinné a docela slušně hřejí, své si přidá i stabilizátor /asi 4-15W podle vybuzení a tvrdosti trafa/.
Zkrátit by ta deska šla jenom použitím odporů 0204, menších kondenzátorů ve zdroji apod., ušetřilo by se možná 2cm a to snad ani nestojí za to.
Chladič stejně také nebude moc malý, takže do nějakých pidibedýnek se tenhle zesilovač moc nehodí. Chladiče má EZK poměrně slušné, z cenově dostupných typů /ten sviňa hliník je drahý.../ CHL352A/50, CHL351A/50 nebo CHL20B/80BLK.

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

pokud Sinclair nebude mít nic proti, uvolnil bych všechny rozumné verze k výrobě, s tím že zapojení a variabilitu součástek přizpůsobím dle referenční verze, ať si každý  vybere, co se mu víc hodí. Nicméně to teď  budu nechtěně zdržovat, sem nastydlý až hrůza a po práci jsem uplně unavený a po příjezdu domů chodím hned spát...
Poslední verzi plošnáku jsem se Sinclairem řešil po telefonu dnes od 00:00 do cca 00:45 ...

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Jo drátovačka mě vůbec nenapadla, potom je to pochopitelné. Ale co zkusit posunout tu pojistku a udělat to podobně jako s korekcema? Možnost oddělení s tím, že by pouze přibyly dvě drátové propojky, které by se v případě celku zapojily a pokud by chtěl někdo zdroj oddělit, mohl by si na místo píchnout třeba faston. Co říkáte?

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

na to už sem myslel, ale radši bych tam nechal ty svorkovnice, co tam "naprojektoval" Gabo se Sinclairem.

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

(upravil sinclair 7. 4. 2011 17:25)

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Nezapomeňte, že je třeba dalšími třemi dráty připojit darlington ve stabilizátoru, který musí být na chladiči. To už je pět drátů - což o to, já bych to přežil, ale jestli někdo prohodí plus s mínusem, nebo vývody od darlingtonu /TIP142/, tak to teprv bude průser, protože shoří všecko, co je v zesilovači cenné...ale klidně udělejte ten zdroj odlamovací - u darlingtonu už svorkovnice je a další dvě dvoupólové se tam jen přidají. Žere to jak kráva, takže je to potřeba propojit lankem cca 1,5mm2 kromě báze darlingtonu, která samozřejmě může být tenčí. Ideálně žlutý drát z kabeláže PC, přívod do darlingtonu např. červený a výstup např. oranžový, mínus samozřejmě černý /nebo tmavě modrý/, plus červený. Takhle to snad nikdo neposere. Ta pojistka by tam měla zůstat, je to jištění pro případ havárie některého IO, aby neodešel stabilizátor. Možná by nebylo od věci dát na vstup napájení konce /za pojistku/ rychlou ochrannou paralelní diodu /katodou k plusu/ proti přepólování....třeba BA159 nebo BY299. Jedna proražená dioda je furt lepší jako zničené dva IO, i když nejsou nějak extra drahé.
Ještě potřebuju zkušební desku, abych to celé odzkoušel i s plochým vodičem např. 25cm a určil hodnotu odporu C-E v emitorovém sledovači. Na emitoru by mělo být ideálně asi 8-9V. Tranzistory do emitorových sledovačů asi BC550C, nic co míň šumí se tu stejně koupit nedá.
Milane, až to rozdělíš, tak pošli .brd Kohoutovi pod označením třeba PCzes 1.1 a napiš mu do mailu, kde má vyfrézovat ty rýhy do poloviny tloušťky materiálu.

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Ten Sinclairův PCzes se pomalu stává legendou. Já jsem z toho pajcnul ten zdroj pro napájení mosfetu TDA7850.
Nějak takto:
http://audioweb.cz/uploads/3087_7850vaio.png
(2x Nippon 15000/35)

(upravil millano 8. 4. 2011 9:33)

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

pěkné trachto, ja už sem konečně zdravej, tak pokud bude v práci čas, skusím to dátvše do kupy a poslat Sinclairovi, nejdéle příští neděli mu to pošlu.

Edit.: teď mě napadlo, nebylo by lepší vyměnit tu usměr'novací kostku za kostku z ecomu, co má drátové vývody v jedné řadě ?

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Jé tam chci 5A nebo 8A Schottky SB560, SR560 nebo SR860. Míň se na nich protopí a trafo může mít o 2V nižší napětí, celkově účinnost vzroste.

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

omlouvám se za zmatení, to o té koststce z ecomu bylo na trachtu, na PCzesu samozřejmě zůstanou SB560 a spol. ...

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

(upravil trachta 14. 4. 2011 9:08)

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

SR860 jsem našel jenom v TO220A. Schottky 8A/60V v pouzdře DO-201AD jsou SR806. Nebo né?
A proč vlastně jsou ty schottky lepší než 25A kostka, nebo třeba P600B?

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

To trachta: Část odpovědi je v #191 či v katalog.listech ... (úbytek napětí v propustném směru).
To fórum, bez pátrání na netu a bez nároku na odpověď i zdejší tématickou příslušnost: Porovnával někdo ze zdejších spektrální příspěvek rychlejšího usměrňování pro Schotky diody přemostěné i nepřemostěné kapacitami versus klasická dioda? Zjednodušeně alespoň tu část spektra, které se šíří ochotně dál po vodičích, když ne vyzářené? Za případné vlastní reference předem děkuji.

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

http://s4.postimg.cc/ad9bit5ix/1477_osazovak.jpg

nynější verze, S. vyslyšel prosby o dělitelný zdroj.

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Pěkné fakt pěkné.

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Pěkné. Už toto téma sleduju delší dobu a zamlouvá se mi to k počítači na poslech. Je možné už někde splašit tu desku? Ta poslední verze od millano vypadá pěkně.

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Budeme s Milanem dělat prototyp a pokud se osvědčí, uložíme filmy u Kohouta pod nějakým číslem, aby si to mohl objednat každý. A Milan k tomu vyrobí pdfko se schématem, osazovákem a poznámkami, že? smile

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

... a já sám, vlastnoručně, jako zlatý hřeb večera, udělám k tomu dršťkovou polívku ...

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

... ukazuje se, že jsem se pokusem o odlehčení či humor nemusel každému strefit do vkusu. Intonace příspěvků sváděla dořešit, zda završit projekt kancem normálně, t.j. s knedlíkem a se zelím, nebo na šípkové omáčce. Jelikož dobrým věcem humor a nadhled sluší. Avšak zvláště nyní, když ještě zmizel předešlý příspěvek, beru si ponaučení. Mrzelo by mě, kdybych někoho urazil, zvláště když podobným aktivitám fandím.

Příspěvky [181 až 200 z 341]

  Stránky: ««« 1 ... 8 9 10 11 12 ... 18 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£