Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » otočný prepínac pre nastavovanie hlasitosti v predzosilovaci

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 42]

(upravil sinclair 5. 7. 2009 13:45)

Re: otočný prepínac pre nastavovanie hlasitosti v predzosilovaci

Já myslím, že to zbytečně dramatizuješ, zcela určitě by postačil kvalitní potenciometr ALPS. Ten přepínač totiž nepůjde ovládat dálkou, kdežto ALPS ano.
Pořád ještě mám v nabídce několik kusů motorových ALPSů 2x20k s odbočkou pro loudness, které používá v M-Master sérii NAD.

Web

(upravil mechanik 7. 7. 2009 22:07)

Re: otočný prepínac pre nastavovanie hlasitosti v predzosilovaci

sinclair, ja viem že sa pripravím o DO... ale toto riešenie mne pripadá už ako maximálny high end...to pridávanie po cca 2,5 decibeli bude tiež perfektné,niečo také som vždy chcel nemám rád priebeh bežného potenciometru (ako mal napríklad ten denon) a podla toho co som cítal sa hodia potenciometre do 10K... ale dakujem za ponuku smile

EDIT: Frank,to císlo nefunguje,ozval sa niekto iný sad

Re: otočný prepínac pre nastavovanie hlasitosti v predzosilovaci

nerobila tesla aj niečo viac polohové ako 25? neviete sa niekto k tomu dostat? cool

Re: otočný prepínac pre nastavovanie hlasitosti v predzosilovaci

Fakt vymejšlíš kokotiny... smile

Re: otočný prepínac pre nastavovanie hlasitosti v predzosilovaci

preco myslíš? #13

Re: otočný prepínac pre nastavovanie hlasitosti v predzosilovaci

Jinak na tenhle tesláckej řadič je třeba velkej knoflík, protože jde ztuha.Trochu pomůže ulomit jednu přítlačnou pružinu.

Re: otočný prepínac pre nastavovanie hlasitosti v predzosilovaci

ja budem mat priemer 5,8 smile

Re: otočný prepínac pre nastavovanie hlasitosti v predzosilovaci

24 staci wink

(upravil pistole 8. 7. 2009 10:08)

Re: otočný prepínac pre nastavovanie hlasitosti v predzosilovaci

Víte někdo kde se ta elma dá koupit?
nemyslím nějakej šedej dovoz , ale oficiálního zástupce , mají tam některý moc hezký věci... dokonce tam mají i přímo osazenej atenuátor...

Re: otočný prepínac pre nastavovanie hlasitosti v predzosilovaci

pár jsem jich vyrobil... smile

http://s19.postimg.cc/j4offdwxb/262_po.jpg

Web

Re: otočný prepínac pre nastavovanie hlasitosti v predzosilovaci

Reeb: Je to origo TESLA nebo sis to někde nechal zlatit? Na tý fotce se to leskne jak psí kulky smile

Web

Re: otočný prepínac pre nastavovanie hlasitosti v predzosilovaci

Origo, nový nikdy nepoužitý , ale stříbro časem černá...tak jsem to jen přegumoval a už několik let slouží ku spokojenosti smile

Web

Re: otočný prepínac pre nastavovanie hlasitosti v predzosilovaci

Vyrobil jsem jich taktéž několik desítek, zapojených podle Moskalova schématu. Všechny dodnes a bez praskotu chodí, před instalací byly jen kontakty "odčerněny" trichloretylénem a lehce namáznuty kontaktní vazelínou.
Řadiče 2AN533.xx bohužel chodí ztěžka i bez aretačního mechanismu, je to dáno silným přítlakem sběračů na kontakty a také nepřesným uložením hřídelek v ložiscích. Vyplatí se přepínač rozebrat, zjistit vůle či vyosení a napravit to, řadič pak přeci jen chodí trochu civilizovaně. Nedoporučuju ale zasahovat do přítlaku sběracích per.
A ano, je zapotřebí velkého knoflíku - v době, kdy jsem to ještě dělal, to bylo přímo v módě.

Web

Re: otočný prepínac pre nastavovanie hlasitosti v predzosilovaci

co tak pouzit nejaku takuto zbesilost ?
http://i80.photobucket.com/albums/j177/ … 000698.jpg
http://i80.photobucket.com/albums/j177/ … 000699.jpg
http://i80.photobucket.com/albums/j177/ … 000700.jpg

Web

Re: otočný prepínac pre nastavovanie hlasitosti v predzosilovaci

Pistole. Zkus kontaktovat firmu ATD-Elektronik. Mám od nich katalogy ELMA, kde ty řadiče jsou. Pracoval u nich kamarád, ale už jem ho několik let neviděl a nevím jestli tam ještě pracuje. Kdyžtak se ozvi a zkusím ho kontaktovat.

(upravil mechanik 8. 7. 2009 22:46)

Re: otočný prepínac pre nastavovanie hlasitosti v predzosilovaci

sinclair: nemáš ešte 2 kusy tých co si používal? a si ochotný ich predat? smile (v prípade že ten co ponúka reeb je práve ten 2AN533.xx )

Re: otočný prepínac pre nastavovanie hlasitosti v predzosilovaci

Ohledně totoho máš recht, to přijde asi každýmu.

(upravil jik 9. 7. 2009 7:30)

Re: otočný prepínac pre nastavovanie hlasitosti v predzosilovaci

right13: S těma jazýčkovýma relátkama je to teda nářez! Co všechno dokáže lidi napadnout. Je ale fakt, že v tom argonovém prostředí lze považovat takovýto přepínač téměř za "bezkontaktní". Práce to ale muselo dát požehnaně.

Re: otočný prepínac pre nastavovanie hlasitosti v predzosilovaci

Add čistota povrchu..

http://s19.postimg.cc/idvp9lujz/262_pakety.jpg

Web

Re: otočný prepínac pre nastavovanie hlasitosti v predzosilovaci

jojo ,ten jazyckovy kontakt je machrovinka.a bolo by to pomerne luxusne.ale komu sa s tym chce drbat big_smile

Web

Příspěvky [21 až 40 z 42]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » otočný prepínac pre nastavovanie hlasitosti v predzosilovaci

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£