Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Toroidní trafo

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 54]

Re: Toroidní trafo

Hm, tak jsem upgradnul ten zdroj, zapojil trafo s vetsim napetim a to LMko nehraje fakt spatne... smile Ted premyslim co dal... Pred casem jsem koupil v akci (hehe) Yamaha HTR-6140, ale mam pocit ze i to LMko ho hravě strči do kapsy.

Takže na co se vrhnout teď? Lepší zesák (místo té Yamahy) a nebo se pustit do stavby beden (koupil jsem Yamahy NS-777, ale ty se mi zdají zvukově OK)... wink

Re: Toroidní trafo

LMko skutečně strčí zvukově do kapsy řadu komerčních tranzistorových přístrojů.

Co dál? Signálový kabely, reprokabely... smile

Web

Re: Toroidní trafo

Co třeba, přepínač vstupů a za něj moskalu?

Web

Re: Toroidní trafo

A seženeš na Moskalu takovej řadič?

Web

Re: Toroidní trafo

Pro sebe doufám ano. Každopádně to bylo pouze pobídnutí "na co se vrhnout teď".

Web

Re: Toroidní trafo

Díky za nasměrování smile

Kazdopadne postavim ještě jedno LMko, ale jaksi pořád nevím s trafem. Mám zdroj pro trafo s vyvedeným středem. Bylo by tohle vhodné? TR-T200/2X29V (nebude mít po usměrnění moc velké napětí?). Ještě mně zamlouvá TR-T120/2X22V ale to je pouze 120VA :-/

Navíc GME neuvádí, zda má vyvedený střed či ne...

Re: Toroidní trafo

Trafo 2x 29 V je vhodné jen pro 8 ohmové bedny.

To druhý je v poho na zesilovač 2x 50 / 4 (hudební bude skoro 2x 100).

Web

(upravil wwsly 22. 6. 2009 13:09)

Re: Toroidní trafo

2x22V je akorát do 4ohm. po usměrnění je tam něco pčes 30V a při zatížení to spadne na něco kolem 28V.
Ano, zda to má vyvedený střed nepíšou,ale za to tam máš napsáno 2xXX VAC což jsou dvě vinutí a když spojíš správné 2 vývody tak to máš symetrické.

Web

Re: Toroidní trafo

Aha, super. Tak ja koupim ten TR-T120/2X22V.

OK, takže na zdroj připojím to trafo tak, že vezmu spojené vývody z obou sekundárů na GNDt a  zbylé vývody na konektory s označením Ut...

(upravil wwsly 22. 6. 2009 13:09)

Re: Toroidní trafo

Spojíš konec prvního vinutí a začátek druhého čímž získáš střed - 0 V. Zbylé dva - krajní připojíš na můstek/diody.

Pokud by jsi s tím měl problém, tak se zastav.

Web

Re: Toroidní trafo

To snad nejak zvladnu smile Dík

Re: Toroidní trafo

Tak se mi po mých četných pokusech asi podařilo odpálit trafo. Používám zatím staré z repráků Genius 2*22V. Na jedné větvi je 22, na druhé cca 3V (v minulosti zde bylo taky 22)? yikes Nemohlo to být chybně zapojeným zdrojem, nebo proste a jednoduše to trafo byl šmejd? :-/ Zes. fungoval OK, pouze v poslední době byl slyšet takový lehký brum. smile)

Re: Toroidní trafo

Mnohem pravděpodobnější je, že někde pod lepicí páskou poblíž vývodů jsou výstupy trafa jištěné miniaturními tavnými pojistkami.

Web

Re: Toroidní trafo

Díky za tip.

Pokusím se je vyměnit... Pokud to neklapne, tak tyhle čínský repráky i s trafem hodím do háje... No, je fakt, že na první pokusy sloužilo dobře. smile

Re: Toroidní trafo

Než to rozkucháš, tak vezmi žárovičku na 24V a zkus s ní obě poloviny vinutí. Jestli na jedné polovině opravdu svítit nebude, tak ty pojistky tam asi budou.

Web

Re: Toroidní trafo

Zkusím... Kazdopadne se mi podarilo takhle "odpalit" i druhou vetev (2x15), takze tipuju, ze mám něco špatně ve zdroji (NZD9A50)

Re: Toroidní trafo

Hmm, tak po nejake dobe jsem zakoupil toroid 120VA (údajne 2x22), který dává 2x25... Po usměrnění cca 36V. LMko chvíli hrálo a po třetím zapojení zasyčelo, začoudilo a je po něm (použil jsem hotový modul s LMkem z EZK)... Tak přemýšlím, zda ty moje pokusy radši nevzdát... Nemá to LMko náhodou bez problémů vydržet 40V?

Re: Toroidní trafo

Hmmm, tys dobrej palič!

2x 22 platí při jmenovitém zatížení, 2x 25 naprázdno je tedy asi OK. LMko by to každopádně mělo vydržet. Měl jsi je přišroubované na dostatečném chladiči?

Web

(upravil ajs 8. 7. 2009 12:03)

Re: Toroidní trafo

To jo, spálit "idiot-proof" LMko je umění smile

Je fakt, že chladič nebyl moc velkej... a se starým trafem 19V (na prázdno) byl sice horkej, ale hrál i hodinu bez problémů.

(upravil wwsly 8. 7. 2009 19:43)

Re: Toroidní trafo

To je dost divné, to trafo mám taky a do 4 ohm běží v poho. Navíc pokud by  teplota přelezla určitou hranici pak začne to lmko odpojovat periodicky výstup. Měl jsi tam izolační podložku?
Spíš si myslím, že ti vypadlá jedna z nápajecích větvý.

PS: Pokud budeš chtít origo lmko, tak mi napiš, mám jich dvě štangle - TF i T

Web

Příspěvky [21 až 40 z 54]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Toroidní trafo

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£