Téma: Výměna kondenzátorů

Čauky všem,můžu nahradit kondenzátory ELNA 50V 6800µF(M) 85°C tímto http://www.ges.cz/?lang=cz&cur=EUR& … ES05400384 Bez nutnosti jakýhokoli zasahování do zbytku zesilovače? Za odpověď všem děkuji.Nemám s tímto oborem bohužel zkušenosti..

Re: Výměna kondenzátorů

Jesli tam ty kondenzátory slouží jako hlavní filtrace napětí (na co jiného by tam byly že? smile ) pak by to šlo, ale není to dobré řešení. Takový kondenzátor musí mít vývody typu SNAP-IN. Volil bych kvalitnější značku než Hitano. Nippon či Nichicon vydrží určitě mnohem déle, navíc nestojí o mnoho více. Taková investice se vyplatí.

Re: Výměna kondenzátorů

Abych řekl pravdu,tak vlastně nevim k čemu tam jsou (: Jsou na desce na výstupu ze zesíku (: mohl bys mi přímo doporučit s tim SNAP-IN ?

Re: Výměna kondenzátorů

Na výstupu takovéhle kapacity?!! Co je to za zesilovač člověče? smile

Re: Výměna kondenzátorů

Pioneer A-203...ten už něco pamatuje (:

Re: Výměna kondenzátorů

Jakej máš důvod měnit kvalitní elyt za sračku? Pokud původní elyty nejsou opravdu v hajzlu, tak bych do toho nevrtal. A nebo chceš dopadnout jako jeden místní chytrolín, co se do všeho zbytečně sere.  Že Little?

(upravil little 11. 6. 2009 21:41)

Re: Výměna kondenzátorů

Hmm, jsou to obyčejný filtrační kondenzátory. Pokud chceš opravdu kvalitu a vejdou se ti tam i o něco větší, mrkni se sem: http://www.aldax.cz/index.php?tab=2& … mp;userid=

10000uF/80V

Ale dost pochybuju že ti tam zapasujou. Jistota by byla dva tyhle kousky z EZK:
ELRA 6800M/50V 
Zadej to tam do vyhledávače, jsou to SNAP-IN typy.

Milane, to by se něco muselo stát, aby ses nepřisral viď? smile

Re: Výměna kondenzátorů

Takže ty za 140Kč...místa je okolo dost,ale nevim jak budou pasovat do těch direk v desce (: tihle maj průměr 25mm.

Re: Výměna kondenzátorů

Nic neriskuj a ber ty z EZK. To bude jistota.

Re: Výměna kondenzátorů

Objednáno u EZK...Děkuji

Re: Výměna kondenzátorů

Na vysokou hlasitost se z reprobeden ozývá hučení a hudba je slyšet strašně slabě.Po výměně za originál hraje "normálně" )-:

Re: Výměna kondenzátorů

No a nenapájel jsi je tam třeba s obrácenou polaritou? smile

Web

Re: Výměna kondenzátorů

Stane se lol

Re: Výměna kondenzátorů

Děláš si legraci? smile

Re: Výměna kondenzátorů

Obrátil sem to nu,taky jsem se divil.Koukal jsem na to a ve finále se stalo tohle.... Naštěstí se tomu nic nestalo,akorát než se zapne,trvá to jednou tak dlouho smile

Re: Výměna kondenzátorů

Milý 1watte, je Ti jasný, že ses Ty (i Tvůj zesilovač) podruhé narodil? Taky Ti ty kondíky mohly střelit do ksichtu smile

Web

Re: Výměna kondenzátorů

no je to celkem šlupka když to dobře střelí xD nejlepší jsou staré tesly kondíky ty jak jsme bouchali na praxi.. to byly prdy a smrádeček

Re: Výměna kondenzátorů

Tomu se,pánové,říká štěstí začátečníka smile Mě by spíš jeblo z těch peněz vyhozenejch lol

Re: Výměna kondenzátorů

Když bys měl modrej smradlavej kouř po pokoji a kus kondíku v čele, tak bys na pár korun sral smile

Re: Výměna kondenzátorů

Ještě že ty bestie tolik vydrží... Frankui, vzpomínáš na tu TESLU u Matese na chatě před lety? Vydržela víc než jistič a přívodní kabel smile

Web