Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Trafo ke korekcím z AR 6/2006

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [8]

Téma: Trafo ke korekcím z AR 6/2006

Potreboval bych vedet jak silne trafo k temto korekcim http://img301.imageshack.us/img301/2463 … t0001y.jpg  nechci je napajet ze zesilovače,ale samostatnym trafem z ktereho budu jeste nepajet indikator vybuzení a motorovej alps.Napejeni u kotekci je v rozmezi 12 az 25V to je jasny,ale chci vedet kolik ma mit trafo VA aby to nekolisalo a nekurvilo zvuk,kdyz budu treba otacet alpsem.Diky

Re: Trafo ke korekcím z AR 6/2006

Asi by bylo dobré vědět, kolik ten motor žere.

A s ohledem na rušení od motorku by mu slušelo extra vinutí. Tedy jedno pro korekčák a druhé pro motor (a dejme tomu i indikátor).

Web

Re: Trafo ke korekcím z AR 6/2006

Ten motorek zere 1VA a ten VU muze zrat odhadem az 3VA

(upravil opamp 11. 6. 2009 16:39)

Re: Trafo ke korekcím z AR 6/2006

Takže 10 VA trafo s přehledem a rezervou. Vyber nějaké s malým rozptylovým polem (myslím, že tady byla silně kritizována zalitá trafa do DPS z GMka).

Jaký napětí chce motor a jaký chce ten indikátor?

Web

Re: Trafo ke korekcím z AR 6/2006

Díky moc ten moturek je na 5V a indikator na 12V.

(upravil opamp 11. 6. 2009 17:49)

Re: Trafo ke korekcím z AR 6/2006

No, tak bys mohl z jednoho vinutí krmit korekce a indikátor. jestli cheš být precizní, tak společný usměrňovač + filtraci a pak dva stábly, jeden pro korekce druhý pro indikátor.

(kdyžtak mi prosím pošli ty korekce mailem, nemůžu z práce na imageshack)

A druhý vinutí bude jen pro motor + případně nějakou tu ovládací logiku.

EDIT: Takže, 2x 15V pro korektor. Z kladné větve můžeš napájet i indikátor. A k tomu nějakých 7 V pro motor.

Ten korektor se mi vůbec nelíbí. při vstupním napětí 2 V (což je standard - CD přehrávač apod.) bude signál už na výstupu IO1a (zesílení 5.5) ořezán (11 V eff je 15.5 V peak, napájení je jen +/- 12V). i kdyby náhodou nebyl (např. menší vstupní napětí), zcela jistě to nastane v následném korektoru při zvednutí basů či výšek.

Proč je v tzv. kvalitním korektoru použit TL071, je mi taky záhadnou. Doporučuju vyměnit za NE5534, mělo by to být stabilní bez úpravy zapojení.

Web

Re: Trafo ke korekcím z AR 6/2006

Kdyz mam toroidni trafo s dvojitym vinutim 2x12V a 2x5VA ,takze tech 5VA jen na jednu vetev,nebo muze byt podle zatizeni treba na jedny vetvy 8VA a na druhy 2VA??

(upravil wwsly 11. 6. 2009 18:23)

Re: Trafo ke korekcím z AR 6/2006

rozhodně by to chtělo dost upravit, ten vstupní filtr se mi vůbec nelíbí a ani ty vysoký hodnoty odporů.
přepočítanou fyziologii tu už sinclair dal, takže osadit podle toho. výstupní RC člen by se dal zcela vyspustit, pokud bude na vstupu dalšího stupne ac vazba.
A nebo počkej cca 14 dní než dodělám druhou verzi korekcí...

Web

Příspěvky [8]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Trafo ke korekcím z AR 6/2006

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£