Téma: polyuretanova farba ako povrchovka

Zdravim, ako by som mal nanasat tuto farbu aby som dostal vhlad aky ma npr. RCF alebo EAV ?

Re: polyuretanova farba ako povrchovka

Neviem síce ako vyzerajú búdky od RCF ale polyuretán jedine striekať. Alebo ho nanášať inak a potom brúsiť, čo ale bude plytvanie peniazmi.

Re: polyuretanova farba ako povrchovka

Potrebujem aby to vyzeralo nejako takto http://img291.imageshack.us/img291/8619/dscn4340fe3.jpg Budem to urcite striekat len neviem ako aby bol vysledok ako na obrazku

Re: polyuretanova farba ako povrchovka

Vůbec to neřeď aby to bylo husrý a dej větší tlak a průtok pistolí. Udělá ti to takovýhle cucky. Ale nevím jestli tak velký a tak rovnoměrně. Pistole je totiž primárně stavěná na to abys udělal povrch naopak co nejhladší.

Re: polyuretanova farba ako povrchovka

Mam moznost zohnat aj pistol na podvozky aut body ci by to tou neslo.

Re: polyuretanova farba ako povrchovka

V amaterskych podmienkach sa to robi prave tak, ze sa nanesie vrstva napr Body 950 a na to povrchova farba, vsetko striekane.
Pistol by som nastavil prave opacne, velky prietok ale nizsi tlak, aby to menej rozprasovalo.
Profi firmy vsak zvyknu pouzivat este nieco uplne ine, nie polyuretanku, povrch je trosku iny ako na obrazku, je rovnomernejsi a jemnejsi.  Su to dake Duraflex, Duracoat a nejake podobne materialy, tvari sa to ako plast.

Re: polyuretanova farba ako povrchovka

Jasně, větší průtok a menší tlak. A zkoušet.

Re: polyuretanova farba ako povrchovka

Nevím jaký je důvod zrovna pro PU a ne jinou, ale válečkem takovou prasečinu uděláš hned. Mimochodem existují strukturní barvy - myslím, že jsem ji viděl prodancu prodávat.

Re: polyuretanova farba ako povrchovka

Aj nad tym body som uvazoval a ako vrch PU lak. Stkuturova farbu som nikdy nevidel, nebol by nejaky konkretny typ?

Re: polyuretanova farba ako povrchovka

http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=93841

Re: polyuretanova farba ako povrchovka

Htělo by to stříkat hrbolcem.

Re: polyuretanova farba ako povrchovka

No pekne to sa mi zda moc drahe. Pouzijem to body a na to PU lak uvidim aky bude vysledok.

Re: polyuretanova farba ako povrchovka

To je moje bedna smile . Použitá barva je AXAPUR U2218 od fyrmy COLORLAK. Ale je nutné to specifikovat v objednávce, musí být do ní přidáno strukturovadlo. Nejlépe zavolat na technickou podporu k nim. S pistolí je to bohužel horší, ta přijde od jakéhokoliv výrobce cca 20 000,- Kč. Musí mít tlakovou nádobku a velkou trysku. Já mám pistoli WALTHER PILOT-PILOT MAXI, je to standardní profi pistole, ale na zakázku takto upravená přímo u výrobce. Vše mi zařídila firma STAPAK v Uherském Hradišti.

Ta barva na té fotce nevypadá nic moc, ve skutečnosti je to ůplně perfektní a stejnoměrné.
Je to stejný povrch jako má třeba KV2 , nebo RCF na starších bednách.
Barva je velice mechanicky odolná.

Jo a ještě něco, ta barva je hustá zhruba jako marmeláda, a do nádobky se musí nandavat lžící, po natužení.
První vrstva se ale stříká naředěnou barvou, aby byl podklad celý černý. Samozřejmně je možné si nechat namíchat jakýkoliv odstín.

Re: polyuretanova farba ako povrchovka

Pistol za 20000 by sa u mna zatial neuzivila. Koloko asi stoji ta farba? Nikde som nenasiel cenu. Skusim to strieknut tou body pistolou alebo sa pohram s obycajnou pistolou nikde nanecisto. Mal by si nejake doprucenia coho sa vyvarovat alebo na co nezabudnut? Bedne striekat idem prvy raz a chcem aby to neboli vyhodene peniaze. Striekat ako tak zvladam. Ta  AXAPUR U2218 to je normalna pu farba ci to je nejaka specialna? S farbami nemam moc skusenosti, vacsinou som stiriekal len kovove veci a to klasickou sintetickou farbou.

Re: polyuretanova farba ako povrchovka

Filipe, čím máš box 2x12" + 1,4" osazený?, jak je uvedeno na:
http://img291.imageshack.us/img291/8619/dscn4340fe3.jpg

Re: polyuretanova farba ako povrchovka

Dzajro, pistoli na "body" jsem nezkoušel, ale myslím si že to neprotáhne, ta barva je opravdu velmi hustá.
Určitě by šla vyrobit z nějaké levné pistole, jelikož u té struktury nejde o kvalitu povrchu, jako u klasického lakování.
Potřebuješ jen pistoli s 2,5mm tryskou a tu tlakovou nádobku, tu koupíš ve výše uvedené firmě. Šroubení buď bude pasovat, nebo to zredukuješ.
Pak musíš navrtat z boku té pistole dirku do vzduchového kanálku, který je už za hlavním vzduchovým ventilem té pistole, uděláš tam závit, a do něj našroubuješ malinkej ventilek, z něj vyvedeš hadičku, a takto budeš tlakovat nádobku.
Ten ventilek je od výrobce FESTO, hadička má vnější průměr 3mm a konec hadičky je zakončen miniaturní rychlospojkou taktéž od FESTO, výčko nádobky má protikus.
Na stránkách firmy WALTHER PILOT nenejdeš tu nádobku co od nich mám, i když ji vyrábí, je  na horní plnění.
Kdybych nepotřeboval špičkovou pistoli na lakování,je to nízkotlaká HVLP a při klasickém lakování téměř nepráší, tak bych si takto nějakou levnou upravil, je to práce na hodinu a materiál tě vyjde tak na 3 000,-Kč.

Re: polyuretanova farba ako povrchovka

Betarone, Jsou tam Eighteen sound 12NDA520, ND1460A a horna XR1496.
Mám to aktivně dělené, a zesilovače mojí konstrukce, vycházející ze zesilovačů DPA pana Dudka.
Hraje to excelentně, i když volba dvou 12" v jedné bedně hrající spolu do 1200Hz není nejšťastnější.
Mám v plánu stavět třípásmo 15", 10", 1,4".

Re: polyuretanova farba ako povrchovka

Naco je pri tej pistoli ta tlakova nadoba? Mam velky kompresor netaci ten a pistol? Dik za tip.

Re: polyuretanova farba ako povrchovka

Ja hlavne nechápem prečo chce zrnitú povrchovku. Buď  hladkú alebo pomaranč, prípadne kladivkový lak. Načo vymýšľať sračky. Nič proti vkusu, ale vyzerá to hrozne.

Re: polyuretanova farba ako povrchovka

Normální barva teče z nádobky samospádem, téhle musíš pomoci tlakem vzduchu.
Nejlepší technologie pro tuhle barvu je "AIRLESS".
Podívej se na stránky toho výrobce, bude ti to hned jasné.