Téma: sub do plata?

Přemejšlim ted, že bych přendal 13cm  triaxy z plata do zadních dveří a do plata instaloval 2xDLS W308B. Je to dobrej nápad nebo ne?

Web

Re: sub do plata?

Proc proboha dva 12" do plata? Ono je jaro, vid...

Re: sub do plata?

No... Kdybys navrhl nějaký levný basáky, byl bych pro, ale dávat do plata drahý DLS s nízkým Q, to mi příjde nesmyslný.

Re: sub do plata?

mě příjde i blbé proč sub do plata?  aby šel vidět z venku? sub musí mít ozvučnici jinak to hrát nebude! můžeš to udělat tak, že plato vytáhneš, hodíš tam nějaký neon - např. smile a do kufru si hodíš bednu se subem a uslyšíš, možná i ucítíš ten rozdíl než když ti bude sub plandat v platu!

Re: sub do plata?

No a co třeba středobas? Já vim že sub potřebuje ozvučnici, ale třeba koaxy sou kolikrát stavěný na to že budou free-air bez ozvučnice, nebo aspon tady na foru sem to někde čet...
Jde mi o víc basů, ale newim jak jinak, při tom, když chci zachovat aspon část kufru pro nákup nebo tak...

Web

(upravil Mathes 5. 6. 2009 20:13)

Re: sub do plata?

Když by ten woofer byl free air, tak proč ne. Ale žádná kvalita by to nebyla vzhledem k tomu, že free air suby mají povětšinou velký Q (stejně jako ty koaxy) . Vzhledem k tomu kufru, nemyslíš že bedna o nějakých 30-ti litrech (objem tak pro 2x8" , nebo 12" oboje CL) zabere míň místa než dva 12" visící z plata? A ono to plato ti vždycky bude někde profukovat, pokud ho nebudeš chtít udělat skoro na tvrdo. Co máš vůbec za auto? A proč drahý DLS? To máš tak dobrou aparaturu?

Re: sub do plata?

DLS sem jen tak našel, nevim, padly mě do oka. Jinak by to bylo do felicie a už tam mam Magnat bednu v kufru, ale když ted tak na d tim přemejšlim, tak počkam jak to bude hrát, až dodělam do předních dveří kompa od Crunche který mam v posteli smile

Web

Re: sub do plata?

No tak dávat do plata basáky a pod nima mít ještě sub není dobrý řešení. Kufr felicie je malý, takže by se dost vzájemně ovlivňovali free air basáky a sub. Co ti nestačí na jednom subu v malým hatchbacku? Buď musíš být basový maniak, nebo to musí být nějaký levný malý subík... smile

(upravil Floppy 6. 6. 2009 12:42)

Re: sub do plata?

Tak zaprví basový maniak celkem sem smile ale jak řikam, třeba až dodělam do předních dveří Crunch GTR 5.2Ci tak to bude zase o něčem jinym a bude to gut smile Jinak v kufru mam: Magnat Neo Flex 130 a v platě Crunch BMX 53

A co třeba do toho plata http://www.prohifi.cz/reproduktory-do-a … -gtr-6-2wi ???

Web

Re: sub do plata?

A co získáš nacpáním 6" do plata? Ten Neoflex musí basovat jako kráva podle mě, tak není chyba v malým výkonu zesilovače? Co by se mělo změnit na basový stránce instalací 5" comp dopředu? Stejně je budeš řezat na nějakých 80Hz, ne? Pokud ti je 12" v BP málo, sežeň si v tom případě 2x 12". Já osobně jsem měl v sedanu 60W 10" v 10-ti litrech CL a docela to stačilo, nebýt malý výchylky basáku...

Re: sub do plata?

Tak výchylka nemusí být nutně veliká...
A basová složka se pak o 100% změní oproti koaxům origo ze škodovky!
Ale spíš mi šlo o názor profíků, jestli to nějak pomůže či nikoliv...

Web

Re: sub do plata?

jestli si chceš cokoliv cpát do plata, použij věci pro to primárně určený. Já to mám celkem rád, protože to nezabírá místo, ale jestli chceš bejt kchůl a pořádně dunět, na tohle řešení zapoměň

Web

Re: sub do plata?

jj, už sem to taky pochopil, takže kdybych mermomocí tam něco výkonějšího chtěl, tak rozhodně ne klasickej sub, ale středobas jako např ty Crunche co sem tu nadhodil...

Web

Re: sub do plata?

si robis srandu?

Web

Re: sub do plata?

hm, ja bych rekl, ze spis bude platit, kdo nic nedělá nic nezkazí....co tlakový vejšky místo výdechů topení? to by se ti nelíbilo?

Web

Re: sub do plata?

chtěl jsem znát jn názor!!! Nic víc, nic míň

Web

Re: sub do plata?

No pokud je výchylka +-3mm u 10" v malinkým objemu, tak je to na subík opravdu málo...
Do plata nemá cenu dávat jakýkoliv 6" a víc pro získání více basů, když je ti málo 12" v BP. Pokud máš ten sub hnaný adekvátním zesilovače a přes to je ti ten výkon málo, volik bych 2x12". Žádný 6" ani 12" do plata nemá cenu dávat...

Re: sub do plata?

Ok, díky za rady a názory. Jinak pro upřesnění ten muj sub neni BP ale BR

Web

Re: sub do plata?

Daj si tam do plata Monacor SP-302C ci ako sa vola ten s tou fialovou vlnkou, parametrami sa to hodi aj na freeair, je to cele lahke, ma lahku membranu, atd..
Kazdopadne ak free air, musi byt lahka membrana, inak to bude nabijat s celym deklom aj s kapotou a basy nebudu nikde.
Z plata vsak nikdy nedosiahnes take basy, ako zo seriozneho subu, bude to to totiz rezonovat, prefukovat, naduvat sa a neviem co dalsie.

Re: sub do plata?

Jenže když pod tím free airem máš sub, tak to není dobrý...