Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 5)

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Stavba komplet PA aparátu

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 85]

Re: Stavba komplet PA aparátu

S bandpassom sa to uz da potlacit, mal by efekt. Resp. sa da ten bandpass naladit na este uzsie pasmo s vacsim ziskom, do 103-104 dB na sirke pasma asi 30-40Hz, aby to bolo pouzitelne k hornam, trochu sa obmedzia zhora a spodok tomu ostane. Zalezi to vsak aj od repra.
Ten Sabine asi bude mozno podelit na pasma, predpokladam tiez, ze su to vsetko nezavisle samostatne vystupy.

(upravil sid 4. 6. 2009 19:40)

Re: Stavba komplet PA aparátu

Tak to jsi mě potěšil smile
a jaký repro by do toho bylo nej?? ta G401 by šla??

Re: Stavba komplet PA aparátu

Hlavně blbost je používat basovky více typů, přiděláš si tím dost problémů a výsledek za to obvykle nestojí. Když jsou jen jedny basovky, je to nejjednodušší, co může být. Na jeden zesilovač bys to samozřejmě dát mohl, ale nevíš, jestli to bude fungovat, může to taky ve výsledku hrát méně a hůř, než bez té jedné jiné basovky navíc. Nebo si to k sobě jakž takž sedne a bude to fungovat, nebo to bude jakž takž fungovat na jednom zesilovači po té, co u té jedné jiné basovky otočíš fázi. Musíš je donutit správně se sčítat nejlépe pomocí jiného výstupu crossu a dalšího kanálu zesilovače,  prostě problémy navíc. Podobná situace se už řešila tady http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=6893   marso má taky různé basovky a sabinu.

Re: Stavba komplet PA aparátu

Podle mě ta X1 hraje opravdu pěkně. Řešil jsem to tady dlouho, pohádal se s mnoha lidma, ale nakonec jsem se rozhodnul pro G401. I dle Huberta Mašína z prodance je to do cca 7000 nejvhodnější měnič. Mám ji celkem ve čtyřech kusech a jsem naprosto spokojený. 20.6.2009 budem poblíž Opavy zvučit takovou venkovní minidiskošku, takže by sis to mohl i poslechnout. Záleží na tvých možnostech. Navíc se to budem pokoušet sfázovat se dvěma hornflexy.
Ale tvůj systém práce mi tak trochu připomíná jistého Drobka, který se tady dříve vyskytoval. Ráno chci stavět tohle, večer zase onohle.. Měl by sis to nejdříve všechno naposlouchat a do něčeho se zamilovat, a teprv pak, až budeš mít sám pro sebe v hlavě dost argumentů,  to stavět.

Re: Stavba komplet PA aparátu

To moula:
Jj máš právdu budu si tím komplikovat život ale já si myslím že tíženej efekt by to přinést mohlo.
A bude to jak píšeš......2 186ky na kanál RMX 5050 a jedna ta X1 na kanál dalšího zesíku....každý na jiný kanál Sabine aby si to k sobě sedlo.....pak už by problém být nemusel ne??
To vlákno co jsi nadhodil si přelouskám smile

To jawis:
Takže osazení je jasný G401
Jinak popravdě jsem jen čekal kdy mě tu někdo přirovná k Drobkovi smile
Ale já jsem zatim jen ve fázi příprav = kreslení plánků v Cadu, zjišťování osazení atd....ale ted' už mám jasno smile
Ty náhlý změny byli vyvolaný tím kámošem(což je druhá půlka soundu musel jsem ho brát v potaz)....ale měl pravdu....ty horny to chce!!
Ty 186ky jsem slyšel mockrát a fakt je to to pravý ořechový smile
X1 jsem ještě neměl možnost poslechnout....škoda že Opava je tak daleko sad

(upravil sid 17. 7. 2009 21:35)

Re: Stavba komplet PA aparátu

Zdravím všechny
po delší odmlce jsem tu zpátky smile
nechal jsem si to celé projít hlavou a vypadlo z toho že žádné X1 stavět nebudu a nebudu si tím komplikovat život.

Příští měsíc by měly příjít nějaký větší peníze tak chci nechat nařezat překližku a zbouchat zatím skelety na ty vrchy s osazením 2x12NDL76+DE750TN+ME60
Chtěl bych Vás poprosit o pomoc, ohledně ladění a délky BR.
Bednu už mám zkreslenou v Cadu jen ten BR doladit.
Takže:  čistej objem boxu bude 92 litrů což je 46 litrů na jedno repro.
Velikost BR je 3x30cm a jsou dva takže jakoby jeden BR na jedno repro.
Mohl by mi to někdo zkušenější spočítat??
Mě podle jednoho jednoduchého slovenského programu vychází délka BR cca 2cm (75Hz), což je v podstatě tloušťka materiálu.
BR budou šterbinový s tím že jednu delší stranu bude tvořit bočnice boxu.
Litráž bedny i plocha BR jsou daný s tím už hejbat nechci!!!

Jinak pod to budou do budoucna 2 až 3 kusy těch 186ek horen......ale tam jsem ještě nevyřešil osazení sad

Díky za pomoc!!!

Pomozte někdo prosím.......stačí jen napsat jestli je ten BR správně spočítanej!!!

Re: Stavba komplet PA aparátu

Fakt nikdo neporadí?? sad

Re: Stavba komplet PA aparátu

myslím, že to vychází +- jak píšeš (možná o pár Hz výše), ale jestli je to opravdu čistých 92 litrů, tak je to skoro zbytečně moc, i 60 litrů by bohatě stačilo.
http://www.linearteam.dk/default.aspx?pageid=winisd  tady máš jednoduchý simulační prográmek prográmek, zkus si to naházet do něj, uvidíš, co vypadne

Re: Stavba komplet PA aparátu

No zrovna jednoduchej mi ten prográmek nepřijde smile jsem lama smile
potřeboval bych k tomu asi nějaký školení.
ale naházel jsem to tam a při těch mých 92 litrech (2xBR 3x30cm, 75Hz)to ten BR ani nespočítá. jestli to mám ovšem dobře zadané.
při 60 litrech mi vyšla délka 3,6cm. takže co teď s tím??
zmenšit objem??.......což je teda hafec práce to zase celý v Cadu zkreslit (kompletní rozměry jednotlivých desek, přířezy atd) sad
a nebo zachovat 92 litrů a naladit ten BR níž??
každopádně ti moulo děkuji že jses mě ujal!!
nechtěl by si mi to prosím navrhnout??myslím objem bedny, naladění a délku BR. jediný co bych chtěl zachovat je asi rozměr toho BR.
určitě v tom prográmku děláš takže víš jak na něj a já bych to nechtěl pokazit.
a nebo si dohodnem rande v pře?? smile osobně by to bylo asi nej pokud by ti to nevadilo.
díky.....kdyžtak písnu maila.

Re: Stavba komplet PA aparátu

2 Sid?proč to raději nehodíš do něčeho prověřeného třeba http://www.prodance.cz/download/EM121.pdf  s tím že akorát to prodloužíš pro druhou 12" a odsimuluješ.

Re: Stavba komplet PA aparátu

Jde o to, že když máš dvě různě velké ozvučnice (objem 40 l, frekvence bassreflexu 70 Hz nebo V=92 l a fbr=70 Hz), tak i se stejně laděným bassreflexem dosáhneš různých frekvenčních charakteristik. V tom prográmku si zvolíš nový projekt/vybereš reproduktor ze seznamu (jestli tam není, musíš ho vytvořit a nabouchat tam parametry jako Fs, Vas, Qes, Qms, Cms, Mms,... - nebo si ten soubor můžeš stáhnout z prodancu ze sekce download, pak nic nezadáváš a dáš jen načíst soubor s daty), vybereš si basreflexovou ozvučnici a můžeš si hrát. Alespoň uvidíš, jak se to chová, když to naladíš na 110 Hz ve 100 litrech nebo na 35 Hz v 25 litrech, to jsou všechno základní souvislosti.
Samozřejmě, že by šel udělat i objem kolem 90 litrů, ale zdá se mi to zbytečně moc.
http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=7897   tady už se něco podobného řešilo, přečti si odpověď Petra V.

(upravil sid 30. 7. 2009 11:27)

Re: Stavba komplet PA aparátu

tak jsem se v tom prográmku už kapánek naučil........není to zase tak složitý smile
poté co jsem si přelouskal to vlákno co nadhodil moula mám ale pár otázek:
jak ladit ten BR a jakou litráž boxu když vemu v úvahu že pod to budou ty 186ky horny řezané tak okolo 100Hz??
nebude to těm reprům nějak vyloženě vadit??
mě se nejvíc líbila charka při objemu boxu 65 litrů (čistých pro obě repra) a BR na 75Hz.

//obrázek smazán

mohl by se k tomu někdo zkušenější vyjádřit?? díky

jo a taky mám ještě jednu konstrukční otázku:
chci ty vrchy udělat v trapézovém tvaru ozvučnice.
kolik mám udělat zkosení těch dvou stran aby se ty vrchy dali případně skládat vedle sebe??
logicky to je 75° vnitřní ostrej úhel.
nebo se tam dává jinej úhel?? větší??aby se to trochu překrývalo. třeba jak sem nadhodil jardapeši EM121 tam je 78°.  http://www.prodance.cz/download/EM121.pdf

díky za odpovědi!!

Re: Stavba komplet PA aparátu

když to bude řezaný okolo těch 100Hz  tak bych dal malinko vyšší ladění BR a menší bednu.prostě tak aby F3 bylo na 90Hz,aspoň bude menší bedna

Web

(upravil sid 31. 7. 2009 8:14)

Re: Stavba komplet PA aparátu

tak jsem si s tím pohrál: box 50 litrů a BR na 90Hz
ta charka je ještě hezčí (podle mě smile ) než předtím

//obrázek smazán

ale někde zde na foru jsem četl že pro tyhle repra je nejlepší ladění max na těch 75Hz tak nebude s těmi 90Hz problém??
a nevíte někdo jak je to s tím úhlem zkosení boxu??

Re: Stavba komplet PA aparátu

Ten pokles na predchadzajucom grafe ta trapit nemusi. Simulacia je vo free air, pri zemi sa to sprava inak, vyrovnanejsie.
Prva moznost zvladne delenie aj okolo 90Hz, ta druha pri cca 100-110, da vsak vyssi akusticky tlak.

(upravil sid 31. 7. 2009 12:51)

Re: Stavba komplet PA aparátu

jo z toho grafu to celkem vyplívá.....takhle naladěné se mi to líbí víc ale:
jak už jsem psal někdo tady kdysi psal že by tyhle repra víc jak na 75Hz neladil viz Hanz:

Co se tyla ladeni 12NDL76 osobne bych to videl ladit max 75Hz, protoze pri vyssim ladeni uz vyrazne poroste prave group delay... ale tady v praci nemam winISD, tak to nemuzu simulovat presne.

Re: Stavba komplet PA aparátu

není to právě naopak? čím nižší ladění,tím větší GD (odezva) udělal bych malinko kompromis a nebo to dohnal tlumením bedny. tím se také virtuálně zvětší objem bedny.

Web

Re: Stavba komplet PA aparátu

no to nevim protože ani nevím co to to GD znamená smile
jen jsem okopčil co říkal Hanz v jiném vláknu.
takže říkáš že to ladění na 90Hz při 50 litrech by mělo být v pořádku?? a bednu vytlumit!!
charka vypadá hezky a při dělení mezi 100 až 120Hz by neměl být problém.

Re: Stavba komplet PA aparátu

já bych udělal malej kompromis mezi těma dvěma simulacema co jsi tu ukazoval a z 20%bych bednu vytlumil molitanem. přeci jen je dobré mít malinko rezervu vrozsahu u satelitů směrem dolů...

Web

Re: Stavba komplet PA aparátu

takže nechat to ladění podle druhé simulace a bednu vytlumit z 20% chápu to dobře??

Příspěvky [61 až 80 z 85]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Stavba komplet PA aparátu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£