Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 5)

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Stavba komplet PA aparátu

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 85]

Re: Stavba komplet PA aparátu

Jj on staval z OSB dosky co je total nezmysel a ohyna sa to jak  nejaky cip

Web

Re: Stavba komplet PA aparátu

To moula:
Nazdar Vavrochu......myslel jsem si že si to ty! Ani mě nenapad nikdo jinej z pře kdo by sem mohl psát smile
Asi nevíš kdo jsem já vid.....SID viděli jsme se párkrát přes Šlajska.....no třeba víš.
Takže říkáš že by to mohlo být takhle vyvážený.....taky si myslím.
Mohli by jsme dát někdy v pře spicha a pokecat kdyby se ti chtělo jsem tam každej den!!

Re: Stavba komplet PA aparátu

No jo, teď koukám Pardubice, to by skoro mohl být někdo známý... smile  a taky že jo.  Jj, jsem to já, na internetu si dávám tenhle nick. Teď si tě přesně nevybavuji, ale asi se od vidění známe. V Přelouči mají classA basovky dva zvukaři (kamarádi), osazeno 18sound W1000,  mohu se zeptat, jestli nehrají v blízké budoucnosti někde tady poblíž a mohl by sis je poslechnout, pokud by tě to zajímalo, ale zvučí hlavně bigbít. V Pardubicích má (alepoň před rokem to tak bylo) MT18SUBy figura sound system, osazeno RCF neodym tuším, nevím, jestli s tím někde hrají.
Já jsem dnes večer v Pardubicích v Ponorce (ukázka toho, jak koncový aparát v 21. století vypadat nemá, ale dělám tam na něm skoro 1/2 všech akcí v ponorce) a zítra na malém fesťáčku v Řečanech u fotbalového hřiště tak od 13.00 do půlnoci, prý tam bude i tekkno stage, kdybys byl náhodou poblíž, tak se stav, vstup neplať, že jdeš za zvukařem nebo tak něco.  Kdybys něco potřeboval, klidně mi napiš na mail s dotazem, nebo se můžeme někdy sejít... není problém

Re: Stavba komplet PA aparátu

Paráda....přesně takhle nějak jsem si to představoval.....:)
o figurách vím že měli ty MT18SUby ty jsem slyšel mockrát zajímali by mě spíš Class Ačka!!
se pozeptej určo bych si je rád poslech!
Taky jsem uvažoval osadit to neodymama ale ty jsou už zas o něco dražší a na to asi rozpočet nevyjde.
A co dneska zvučíš v Ponorce......nějakej tekk?? to asi ne co spíš nějakej rock to tak tipuju.
Zejtra v Řečanech se asi určo potkáme......má tam být i tekkno stage jo?? jsem zvědavej smile
a spicha v pře dáme určo taky to někdy domluvíme.

Re: Stavba komplet PA aparátu

"Jj on staval z OSB dosky co je total nezmysel a ohyna sa to jak  nejaky cip"
OSB absolútne nie je nezmysel (robil si s tým niečo??), je to ľahké, pevné minimálne ako rovnako hrubá preglejka, povrch má hrubší (ale napr. pri kobercovaní to nijako nevadí), ale robí sa aj tzv. "brúsená" s hladkým povrchom , aj vodovzdorná, rovnako ako preglejka je v rozličnej kvalite a odolnosti proti vode, ak niekto leje do boxov pivo alebo ich chce nechať dva dni na daždi....

Re: Stavba komplet PA aparátu

OSB voděvzdorná ? z mojich zdrujů jsem slyšel že není... ja bych z toho ale stejne nestavěl

Re: Stavba komplet PA aparátu

AiX napsal:

OSB voděvzdorná ? z mojich zdrujů jsem slyšel že není... ja bych z toho ale stejne nestavěl

Tu mas odpoved


OSB je trojvrstvová doska vyrobená z orientovaných veľkoplošných triesok. Dosky je možné používať pre nosné účely v suchom a vlhkom prostredí. Použitie: nosné a dekoratívne prvky drevostavieb – steny, podhľady, podlahy, obloženie budov, záklopy striech, šalovacie bednenie, konštrukcie lešenia, palety, obaly, dopravné kontajnery, záhradné stavby a pod.

OSB 2 – konštrukčná doska pre použitie v suchom prostredí
OSB 3 – konštrukčná doska pre použitie vo vlhkom prostred

Web

Re: Stavba komplet PA aparátu

OSB su lahke hlavne preto, ze su lepene prevazne z ihlicnanov, su pevne, lebo su z velkej stiepky, mozu byt lepsie ako niektore DTD. Priamo vodovzdorna nie je, ale je aj typ do vlhkeho prostredia, moze na to padat aj dazd, (i ked casom degraduje), ale nie je velmi nasiakava.
Preglejka je lepsia, ale aj drahsia. Taka brezova ma vyhodu v hmotnosti proti takej bukovej, ale zase buk je pevnejsi.
Prejglejky su aj vodovzdorne a dokonca aj nepriestrelne.

OSB ako problem nevidim, skor to, ze Drbek nieco posral pri stavbe.

Re: Stavba komplet PA aparátu

2 Sid:
Klasickej BR tě netáhne??Jdi si poslechnout do nějakého klubu pořádný BR a uvidíš jak to masíruje.BR hraje hodně nízko to horna nezvládne,podle mně horny,hornflexy atd se hodej víc ven a BR do uzavřených prostor.

Re: Stavba komplet PA aparátu

To jarda:
jj BR mě moc netáhne......vim co umí slyšel jsem ho už mockrát.
A právě proto že je to určený spíš na ven tak jdu do těch hornflexů.

Re: Stavba komplet PA aparátu

na ven ? pokud jsi silák a nebráníš se nizkych frekvencí mužeš zkusit wbin big_smile

Re: Stavba komplet PA aparátu

Zase z tych hornflexov nerobte dake zazraky. 90% boxov, co sa tvari ako hornflex a ich stavitelia tomu vravia hornflex je len obycajne BR s trochu vacsou dierou a ani nahodou to nema zelany princip. Pridaju tak maximalne 0,5-1dB aj to pri vyssej hlasitosti len vdaka "ucinnejsiemu" BR. Takze aj pouzitie je dnu aj von. Poriadne BR je napr. EV Xsub alebo Lacoustic SB28, to ked sa da domov do bytu, tak na full tlakova vlna z toho rozbije nabytok smile
Wbin sa da postavit aj celkom lahky, ale treba stavat ten s BR komorou, nie uzavrety, inak ide len od cca 55 hore.

(upravil Jawis 3. 6. 2009 8:21)

Re: Stavba komplet PA aparátu

Inspirace z jiného soudku:

smile

http://www.ukazto.com/?img=4300928~DSC02566.jpg

Re: Stavba komplet PA aparátu

No když už jste narazili na ty horny........kámoš se kterým budu aparát stavět do mě začal hučet že na ven by to chtělo nějaký horny že bez nich to nebude ono......že tam bude chybět ten tlak co umí jen horny.
A popravdě mě s tou myšlenkou docela nahlodal a tak se v mé hlavě zrodila další vize smile
Co takhle 2 horny 186 na stranu od Mogaleho ze speakerplans osazené L18P300 dle jeho plánku??
plus k tomu sub s BR osazený LF18G401 pro doplnění nižších frekvencí a nad to jak už jsem psal 2x12NDL76+DE750TN+ME60.
Myslíte že by to hrálo líp než 3 kusy těch hornflexů na straně + vrchy???
Mě se to docela zamlouvá.......jasně je to složitější postavit a taky nastavovat zpoždění ale myslím že by to mohlo být good smile
Co si o tom myslíte???
Je mi jasný že mi napíšete že si to zbytečně komplikuju ale ty horny to na ven asi fakt chce!!

W biny se mi moc nelíbí....jsou velký a myslím že ty 186 horny hrajou líp......taky už jsem je mockrát slyšel a ten tlak co z nich leze je fakt ohromnej!! smile

Re: Stavba komplet PA aparátu

Pokial to doplnis lepsim procesorom s oneskorenim tak to pojde, bez toho moc nie. Podla mna mas jednoduchsi basreflex alebo bandpass ako ma jawis. Vsetky profi ozvucovacie pouzivaju bandpasy a este zalezi co chces cez to pustat.

Re: Stavba komplet PA aparátu

Problem s oneskorenim tam nie je, staci to dobre umiestnit. Ani problem s fazou nie je, staci si pozriet fazovy priebeh hornu a BR, je to podobne, ak nie rovnake.
Problem bude v tom, ze tie BR bude ledva pocut, budu potrebovat dalsi zosik, dalsi Xover s inym delenim a vobec je to zbytocne.

Re: Stavba komplet PA aparátu

186 - ka je dost složitý a podle mě (pro tebe) ne příliš vhodný. 186-ka je tak velká protože se autor snažil dostat na co nejdelší zvukovod. Výsledkem je horn který hraje poměrně nízko. Pokud to chceš doplňovat BR tak je pro tebe temhle horn podle mě zbytečný. Stačí postavit něco kratšího co bude menší. Aby to venku hezky kopalo a zbytek zahrajou ty BR. Jinak z produkce RCF si dneska už do hornu umím představit vhodnější kandidátyn než L18P300.
Např: L18S801, lépe: LF18N451.

Osobně bych ale touhle cestou nikdy nešel.

Re: Stavba komplet PA aparátu

To dzajro:
procesor plánuju Sabine NAV240 a hrát se přes to bude hlavně reprodukovaná hudba......dnb,hc,jungle...

To Komar:
myslíš že ten BR nebude slyšet??já myslim že bude.....ty horny bych krmil RMX 5050 což je max 900W na bednu to zas tak velký SPL nebude aby ty BR nebyli slyšet.
jediná zapeklitost je jak píšeš že to bude chtít další zes....ale to má zase výhodu při případném dalším rozšiřování aparátu. A s tím Xoverem......to ta Sabina zvládne ne???
A zbytečné mi to taky nepřipadá......třeba na ozvučení firemních akciček nebo na nějakou grilovačku budu moc vzít jen ty suby a vrchy a je vystaráno smile

To Jawis:
vím že je to složitá konstrukce ale líbí se mi....a hlavně je odzkoušená....moc odzkoušených plánků na horny neznám sad na akcích na který jezdím na ně hraje skoro každej
každopádně díky za tipy na jiné osazení.....L18S801 je mi dost sympatickej reprák....hlavně cenou smile
LF18N451 se mi taky líbí mám ho v merku už dlouho ale je drahej.....nevešel bych se do rozpočtu sad
takže říkáš že ta S801 bude lepší než P300???

jj každej si prošlapuje vlastní cestu smile

Re: Stavba komplet PA aparátu

Pozor na to, nie kazdy hraje na take horny, to je omyl. Sice zvonku je to rovnake, ale vnutri nie.
Dobra horna moze dosiahnut citlivost az 106dB/W na cca 100Hz, potom to pozvolna pada na dakych 100dB/W/50Hz, neskor prudsie, na 40 to odovzda este obvykle cca 95-97. Myslis, ze to BR bude vedla toho pocut?
Vyskusat to mozes, ale nadej tomu nedavam.

Ten procesor Sabine to mozno zvladne, teda ak ma vsetky 4 vystupy rovnocenne s rovnakymi moznostami priradenia nastaveni a nie stereo sat./stereo sub.

(upravil sid 4. 6. 2009 18:46)

Re: Stavba komplet PA aparátu

Neříkám že na ně hraje každý smile ale poznám je.
jj tahle má podle charky na 40Hz cca 97dB jak píšeš http://www.speakerplans.com/index.php?id=186horn
takže ten BR se vedle toho ztratí je mi to jasné.....a co takhle ta X1 co má jawis??
podle plánku http://www.speakerplans.com/index.php?id=x1 to má pěknou charku!! a něco dokopnout by tam mohla

co jawis jak to hraje?? a čím to máš osazený?? ta G401 by tam taky šla ne??

ta Sabina: má tam psaný 2xIN, 4xOUT a menu pro každý kanál, jednoduché svázání parametrů více kanálů.
by to měla zmáknout ne?? nic o stereu jsem tam nevyčetl http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=89161

taky si říkám proč rovnou nepostavit 3 kusy na stranu těch 186-ek a honit je jedním zesem na 2,66ohmu,
ale to by už zas určo nestíhal ten vrch ne? sad
a stavět vrchy na hornách to je zas ještě komplikovanější......bi-amp takže dva zesy a to sladění.... sad
a nebo dva vrchy na stranu ale to je ještě dražší sad
a taky bych chtěl ten sub na ty kalbičky.
jsem se v tom pěkně zamotal že?? sad........ smile

Příspěvky [41 až 60 z 85]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Stavba komplet PA aparátu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£