Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » PA a zvukařina » problem s BR pri EM151 s Eminence deltou 15LF

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 27]

Téma: problem s BR pri EM151 s Eminence deltou 15LF

Ahojte, potreboval by som surne jednu radu. Mam postavene dvojpasmove boxy Delta 15LF+ Selenium D220Ti+HM25-25 s vyhybkou z Prodance.
Bedna v ktorej su osadene menice ma vnutorny objem 109,7 litra = cca 110L podla jedneho navrhu od DanAc., kde je sice 105 L, ale pri stavbe som dal o 1 cm viac sirku a spravilo to rozdiel.
Dnes ked som pisal do danu mi poslali dalsi navrh s tym ze 110L je pre Deltu malo a bassreflexy mam zle naladene.

V starom planiku boli 2 basreflexy 10cm priemer a 7,8cm dlzka. tuto je
http://senduit.com/bdc80e

a v novom plane s objemami je to zase takto:
http://senduit.com/de7e02
v plane su pouzite dokonca 4 basreflexy. podla vsetkeho mam basrefloxov malo a este su aj kratke.
Podla mojich strohych vypoctov tak aby to sadlo na moje vyvrtane BR diery a preratani ploch mi vyslo ze by som mal dat 2 basreflexy 44cm dlhe. Mozete mi to niekto zrucnejsi preratat?? bol by som velmi vdacny.

Objem L              cu.ft         filter        Wataz    typ             priemer br     dlzka br
165,37               5,84            32Hz      175           woofer          10,16           16,42
130,59               4,612    40Hz      250           mid           10,16            18,14
39,02                1,378     100Hz     350           high           bez              bez
89,08                3,146     50Hz       325            small cab    7,62            8,98
mojich 110 L ?????????

Re: problem s BR pri EM151 s Eminence deltou 15LF

Zdravím,..mám něco podobného: ARO 9408 + Sel. D210Ti, výhybka  Prodance...no a hraje to ..zvuk se mi líbí .
Co tam máš za problém ?(nelíbí se ti zvuk? ,máš to správně zapojené? , nastavené ..subsonic f., co zes ? atd .. )
A bez subwooferu se na větších akcích neobejdeš....jestli z toho marně doluješ basy....

(upravil discoman 11. 5. 2009 19:24)

Re: problem s BR pri EM151 s Eminence deltou 15LF

hra to krasne. ale ja som taky clovek ze pokial to nebude na 99,9% tak to nenecham tak..ked som pozrel na tie grafy, ako sa menia pri malej zmene objemu a dlzke a priemere BR, tak som si povedal ze to urcite nie je tak ako to ma byt. a to sa ukazalo aj na vychylke membrany. proste nie je to ono. pri vyssich vykonoch sa bojim ze to vyleti z kosa..

ked mi to niekto prerata a povie mi ze tam patri taky a taky BR aj keby mal kilometer tak sa ho tam budem snazit nejako dat.

Re: problem s BR pri EM151 s Eminence deltou 15LF

tak říkáš ..že máš obavy ,že ti vyletí membrány z koše....( a myslíš že by to spravil BR dlouhý kilometr ..? smile ..)
ještě jsi nezmínil  jak máš nastavené korekce , subsonic filter.....
já už tady někde psal ,že se mi líbí  i při větším výkonu , že se membrány skoro nehnou .."  a to mám  sub Hornflex

Re: problem s BR pri EM151 s Eminence deltou 15LF

Dej silnější zes.....o tom to je ...k deltě tak 250W/8ohm

Re: problem s BR pri EM151 s Eminence deltou 15LF

idem kupit QSC GX3..2x300 do 8 ohmov. to by malo zvladnut, nie?

Re: problem s BR pri EM151 s Eminence deltou 15LF

Na ty satelity"...dvoupásmovky) ..mám QSC 1450,  a na suby Aldax 600,  a jsou  nich Selenium 15W5 SLF .
Jestli  ten subsonic nefunguje ,nebo tam není ,tak se nediv.. QSC -jej má zabudovaný.

(upravil discoman 12. 5. 2009 12:51)

Re: problem s BR pri EM151 s Eminence deltou 15LF

s tymi 15PW5 si spokojny? tie sa pouzivaju aj do satelitov tusim. este sa chcem spytat, ked je box ladeny BR na 45 Hz a subsonic je povedzme na 30 Hz, tak ktoru hranicu bude hrat box? bude hrat aj pod hranicu naladenia?

podla vsetkeho ten subsonic nie je funkcny. dnes som to skusal na bass tester s velmi nizkymi fr. , a ci je subsonic ON alebo OFF alebo stale to hra tak isto. na zvuku nie je pocut rozdiel.

Re: problem s BR pri EM151 s Eminence deltou 15LF

Jo s těmi Selenium jsem spokojený.
Subsonic filtr je jakási ochrana reproduktoru,aby do něj nešly nižší basy než např. 30 Hz . ( se nediv že ti ten reprák lítá ) bez subsoniku ani rana ....
Nemysli si že v normální hudbě je těch kmitočtů kolem 45 Hz nějak hojně . Tak keď si zkůšal ten bass tester ,tak si nastav 45Hz a zesil to trochu víc  a posuď sám jestli by se to dalo poslouchat  delší dobu .
Box bude hrát podle toho co do něj pustíš za muziku...( v některých skladbách ani těch 45Hz není, tak to bys mohl ladit  a nic bys nenaladil ). A v tomto stavu jak ho máš by měl přece taky hrát .

Re: problem s BR pri EM151 s Eminence deltou 15LF

zda sa mi ze GX3, ktoru chcem kupit ma na 30Hz subsonik. tym by sa problem vyriesil, nie? nebude treba este robit nejake horno priepustne filtre na 40 Hz alebo vyssie? repra budu teraz vacsinou v klube, kde do toho bude neustale pratany plny kotol do klipu. dnes som este raz ratal, a s tym ladenim mi to vyslo nakoniec troska inak. pri mojom objeme 110 L dam 2 BR 22,5 cm dlhe, 10 cm priemer. hadam to bude ok. v pondelok hrali 8 hodin v kuse, som sa bal ze odidu cievky ale vydrzalo to. casto hraju pesnicky hip-hopove a drum, kde niektore pasaze sa podobaju tomu basstesteru.

Re: problem s BR pri EM151 s Eminence deltou 15LF

No tak už je mi to jasný ! Ty chceš z dvoupásmovky vztáhnout pořádný basy a ono to jaksi nejde. Jo a taky bylo možná dobré povedat hned , jakou muziku do toho cpeš....hip hop a drum..?!! Ty repráky dostávají "masáž" .
Někde jsem tady čet: "pořádnou diskotéku se dvěma bednama neuděláš" ...!!!  To ladění BR to nevyřeší.Nevím jak by ty repra dlouho vydržely,při tomto způsobu hraní. Potřebuješ "spodky" basy!!  Subwofery-vyhýbku a ještě jeden zes. Většina dnešnich zesilovačů má subsonic f.

Re: problem s BR pri EM151 s Eminence deltou 15LF

To hej. chcem niekedy koncom roka postavit bud nejake 2 15/18" lacnejsie..napr 18PS76, alebo radsej jeden kus niecoho lepsieho, Beyma 18LX60, RCF LF18G401, PD nejake..ale zatial potrebujem vystacit s tym co mam. ved malo by to nieco vydrzat (hrava sa pre cca. 80 ludi a menej)..je pravda, ze sa nimi nesetri, ale ved co by sa potom hralo keby bolo pre ne vsetko nevhodne. ludovky hrat nemozme big_smile
rozmyslal som aj nad Kappami 15LF v sube, len mi zase pride zbytocne velky objem.

Re: problem s BR pri EM151 s Eminence deltou 15LF

Ten Hip a drum je na těch basech postavenej-bez nich to nebude ono . Neříkal jsem ,že je pro ty repráky všetko nevhodné. Tak doufám ,že ti to do konce roku vydrží. 80 lidí ..?!    i deset dokáže tak vyhecovat ,že ztratíš kontrolu a vosolíš to naplno -a je vymalováno...
(příklad z jiné sféry: na Babetě" můžeš jezdit do práce a na nákup , ale Né motokros..):-)

Re: problem s BR pri EM151 s Eminence deltou 15LF

Ona totiž Delta 15LF nebude nikdo pracovat v BR dobře... Je to repro do uzavřenky.

Re: problem s BR pri EM151 s Eminence deltou 15LF

pre deltu Fs/Qes =75..to vyzera ako cisty BR...preco by mala ist do uzavrenky?

Re: problem s BR pri EM151 s Eminence deltou 15LF

Protože Fs/Qes je spíš taková berlička. Zajímavější je spíš Qes a Qts samotný. Když jsou kolem  0,5 tak z toho moc vařit nejde. To je buď zavřenka nebo OB, což se ale v PA nenosí. Do BR je záhodno mít Qčka asi tak 0,35.

(upravil discoman 13. 5. 2009 16:39)

Re: problem s BR pri EM151 s Eminence deltou 15LF

na tom by uz asi bola lepsia kapalite 3015, hm? inak mne sa paci ako hra ta delta. aj zabasovat dokaze slusne. to som ich porovnaval uz s viacerymi boxami. ked som pocul RH, Omni a podobne, tak tie mozu len ticho zavidiet. ale napr ked som pocul RCF ART 312 tak to uz ina kava. ale na tu cenu hra delta velmi pekne, v tej cene ani nie je na mieste jej  vytykat parametre QTS a QES. myslim ze v tej cene v akej je sa tazko hlada kandidat podobneho vykonu. alebo sa mylim?

Re: problem s BR pri EM151 s Eminence deltou 15LF

Ne nemýlíš. Delta je nejhorší použitelný repro pro PA.

Re: problem s BR pri EM151 s Eminence deltou 15LF

to je jedno..mne to staci, spravim k tomu nejake suby a bude..podla mna by si ani nezistil ci hra niekde delta alebo nejaky iny reprak, mozno aj vo vyssej cenovej hladine. tot moj nazor. nema kazdy doma RCF-y.

inak mal by si porozmyslat nad vahou slov "najlepsi" a "najhorsi". zrejme ti to robi dost velke problemy. horsie su na tom zomaxy a ine sracky.

Re: problem s BR pri EM151 s Eminence deltou 15LF

Ne, mě to problémy nečiní co je horší nebo lepší. Já na rozdíl od tebe nevím jak hraje zomax, rh nebo omnišrot, protože v PA je nikdo nepoužívá. Je ale možné, že v discokomunitě jsou a hrají. Vždyť jsi je slyšel ne?

Příspěvky [1 až 20 z 27]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » PA a zvukařina » problem s BR pri EM151 s Eminence deltou 15LF

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£