(upravil HUNT01 29. 4. 2009 19:23)

Téma: Napájení autozesilovače ze zdroje.

Zdravím
vím že se to tu už řešilo jak napájet autozesilovač nějakým zdrojem. Všechno to byly pouze úvahy na vyzkoušení zesilovače. Potřeboval bych vědět jak nejlépe vyřešit zdroj aby se tím mohl napájet autozesík trvale. Mám zesík
4x60W RMS.  Zdroj  by měl mít cca 14 V protože autobaterie má taky víc, a proud cca 20 A. Samozřejmě mělo by to být co nejtvrdší zdroj. Když to porovnám s autobaterií. Nemusí to být hotový výrobek, klidně i schéma. Teď si určitě budete myslet co ten vůl vymýšlí, já vím že je to blbost, ale pro mě je to nejpřijatelnější k tomu co s tím zamýšlím. díky za návrhy, Martin

Re: Napájení autozesilovače ze zdroje.

jojo kritiky se nevyhneš!   nech si namotat trafo 2x11 V / 300VA, kup dvě kostky KBPC(35A), 16x C -  10G/25V.
jedno vinutí připoj na jednu kostku potom na 8 condíků, s druhým vinutím udělej to samé a nakonec to spoj. neb osi nech navinout trafo 1x11V a kup jednu kostku KBPC (50A) za to nasázej tak těch 16 kondíků. Pro propojení použij cca 6mm2 falc a kup si pořádnou pájku.

Re: Napájení autozesilovače ze zdroje.

No to bude pěkné drobek, ještě mě napadlo, protože to puvodně mělo jet z baterek a ted se změnila situace,tak by bylo možná lepší, něž bastlit zdroj, koupit  jiný zesík, nějaký návrhy na nějaký normální zesík cca 4x50 ve 4 ohmech, aby byl co nejskladnější, stavebnici nechci, nemám na to doma vybavení na odměření.

Re: Napájení autozesilovače ze zdroje.

tak to se situace změnila celkem rychle..:) jinak dobře děláš že do toho nejdeš! a oháníš po normálním zesilovači! kolik do toho zesilovač chceš investovat? Možná být tebou tak se skusím podívat na aukro a jiné takové aukce....

Re: Napájení autozesilovače ze zdroje.

no právě že zas moc ne, a aukro zkouším co se dá, ale poslední dobou tam moc není, a kor když potřebuju něco co dá cca 4x50 W, opravdu skutečný tenhle výkon, je to skladní aby se to vešlo do většího báglu, a není na tom zvenku co rozbít, ideál jenom, 2x volume a ukazatel vybuzení.
Jinak jsem našel schéma takový
http://hw.cz/Teorie-a-praxe/Zacatecnici … V-25A.html
, no uvidíme, co bude, kdyby to nemuselo být skladný, tak bych si koupil 2 rackový zesiky, někde z bazaru za 5 a bylo by ale to je těžký jak potvora.

Re: Napájení autozesilovače ze zdroje.

jo to jo, těžké je trafo! a naco to chceš do báglu? na tůry někde na chatu? ono by šlo udělat 4xLM3886 nebo 2x LM4780 + ipulzní zdroj a máš to lehoučké jak čert! a k čemu potřebuješ zrovna 4 x 60W proč nestačí 2x?

Re: Napájení autozesilovače ze zdroje.

protože mám slabý bedny a potřebuju to ven, tak musím mít 4, i když uvidíme ted sem našel na aukru jednoho broučka, kterýho bych si koupil pokud nepude cena nahoru, i když je to těžká krává. Abys to teda pochopil. V brně je jedna akce open air salsa pod petrovem a chodime si sami hrat ven, dlouho kamoš hrál težce provizorně z 5.1 logitech, hráli sme z baterek,, letos snad bude  i 220V , ale  to sem se dozvěděl až ted, takže mám doma autezesik 4kanal. loni sem měl 2 kanal, bedny mám dělaný 3 pasma puvodně tesla, loni měněný za nový z valmezu, je to sice strašně neprofesionální ale zahrálo to pro 50 lidí tak aby to slyšeli smile, ale chtělo to víc, tak 4 bedny, ale protože budu mít 220 tak mi to ty 3 pasma jenom ve stereu utahnou, protože jak slábla baterka tak to ubíralo volume, pokud budu mít stabil. tak to bude ok. ještě sem našel http://hudebnibazar.cz/index.php?page=1 … amp;ins=10
Aktivní , ale moc nevěřím té značce, na aukru je tohle http://aukro.cz/item621752078_qsc_rmx_850.html
pokud nepude cena nahoru, tak bych to koupil jako i do budoucna, mám rudl tak by to snad uvezl i s bednama .
To je sranda co , takový harakiri, ale jinak to nejde, děláme to zadarmo, a kdych si pučil od kamoša apec za 70 litrů tak mi to nikdo nezaplati

Re: Napájení autozesilovače ze zdroje.

no to teda mazec je!! na rudli smile

Re: Napájení autozesilovače ze zdroje.

Já vím, no, kdyby byly prachy tak bych koupil 2 aktivní RCFka a byl by klid ale nemám 25 litrů big_smile