Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Ostatní technika » Vícekanálové předzesilovače (pro domácí kino)

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 39 z 39]

Re: Vícekanálové předzesilovače (pro domácí kino)

to Hdmi ti to hodne komplikuje.

Web

Re: Vícekanálové předzesilovače (pro domácí kino)

Ano, to je přesný. Zmagořenej marketingem.
Rozumný řešení je ta NAD T175.

Web

Re: Vícekanálové předzesilovače (pro domácí kino)

Milan: hdmi ne, to je jen důsledek, komplikujou to ty HD formáty wink

Re: Vícekanálové předzesilovače (pro domácí kino)

V čem je hdmi1.3 tak cool ?

(upravil Zorg 19. 9. 2009 18:52)

Re: Vícekanálové předzesilovače (pro domácí kino)

A jak jinak chceš přenést multikanál PCM kupříkladu. Mám doma (pravda jen testovací) BD s PCM 7.1 96/24, což je 18Mbps. Většina BD je buď s 5.1 PCM 48/16 ~ 4.5Mbps nebo s dts-HD/Dolby TrueHD ~ 2-5Mbps. Prostě spdifem ne-e...

Re: Vícekanálové předzesilovače (pro domácí kino)

Šlo mi o tu verzi.
A lepší zvukovka v HTPC není varantou ?

Re: Vícekanálové předzesilovače (pro domácí kino)

sinclair: můžu se zeptat, jestli nemáš nějakou zkušenost s T773? Vypadá to docela solidně.

Web

(upravil Zorg 19. 9. 2009 23:49)

Re: Vícekanálové předzesilovače (pro domácí kino)

Klon: Někde najdeš přesně specifikace, ale starym hdmi tuším nešlo procpat dts-HD MA, pak to taky umí pár volovin, na co stejně nikdo nemá zobrazovadlo (36bit colors...). Prostě jde o ty nové formáty, dneska už je standart nejvyšší verze hdmi, takže je to jedno.
Lepší zvukovka..nóó to je otázka, jak moc dobře třeba PDVD dekóduje v porovnání s tím preampem. Taky by mě zajímala odpověď, protože by to bylo pro mě úplně nejjednodušší (vícekanálovýmu preampu, i když už bez dekodérů, se takhle ale stejně nevyhneš). Máš konkrétní příklad takový zvukovky (X-Fi, Xonar, X-plosion, Prelude a podobný hračky za 5k podle mě nechytačka)?

Re: Vícekanálové předzesilovače (pro domácí kino)

něco mi řiká, že to nebude záviset na zvukovce, že u ní bude stačit aby uměla 192/24 a o zbytek se postará něco jinýho, ale nevim smile

Re: Vícekanálové předzesilovače (pro domácí kino)

Co se dekodování týče tak by to mělo bejt lautr stejný, lépe řečeno nechápu proč by v dekódování dspčkem nebo softem měl bejt rozdíl. Prelude ma špičkový převodníky, myslím že není zlej.  Můžeš nakouknout do profi sféry. Myslím že za prachy co by jsi dal za předzes koupíš i zvukovku "o).
Pokud bude dobrá zvukovka tak preamp je jen vícekanálové volume.  Hlavní s tímhle řešením dekóduješ i vše budoucí. Nehledě na možnost korekci místnosti, digitální výhybku ....
Jestli to chceš vzít z gruntu, sežeň si zvukárnu ze který se dá dostat I2S, pak převodníky jaký je libo...
Stereo jde z Julie, vícekanál I2S je na operaci zvukárny "o).
Regulace hlasitosti by snad měla jít udělat jako součást převodníku.

(upravil Zorg 19. 9. 2009 23:52)

Re: Vícekanálové předzesilovače (pro domácí kino)

Tohle je nádhera:
http://shop.poslouchej.net/bigimg.php?img=./upload/produktimg/1image.jpeg
http://shop.poslouchej.net/bigimg.php?img=./upload/produktimg/11image.jpeg

Jo, to máš recht, komp je univerzál, to je jasný. Ale jak říkám, chtělo by objektivně zjistit, jak to prasí soft a jak to prasí chip v revu. Jak víš, jak to soudruzi z Cyberlinku naprogramovali? Třeba tam je nějakej oser, třeba schválně kurví dynamiku, třeba něco jinýho, co já vim. Jsem prostě skeptickej, když vidím z první ruky, jak se programuje... Jsou to prostě otázky, který by chtělo si zodpovědět, než člověk vyhodí x desítek tisíc.
Přirovnal bych to k videu: taky je velkej rozdíl, třeba CoreAVC sice málo zatěžuje proc, ale přišlo mě kvalitou horší než třeba ffdshow. Taky, s některýma ovladačema/grafickýma kartama se video různě poškubává, trhá (a neni to nedostatkem CPU power..). To se ti na dedikovanym zařízení (BD/DVD player, tvix/popcorn, ...) nestane, leda by byla nečitelná placka.

"vícekanál I2S je na operaci zvukárny"
Jaks to myslel? Operaci jakože "skalpel prosím"? To pak jo, ale obávám se, že já jako vrátnej v nemocnici bych leda vyndal slepák motorovou pilou lol

(upravil Klon 20. 9. 2009 0:09)

Re: Vícekanálové předzesilovače (pro domácí kino)

No buďto, nebo musíš sehnat šváb kterej se maloobchodně nedá sehnat "oP.
Někdo tu v bazaru prodávál vhodnou kartu "o). Už to asi samzal, nemůžu to najít.
Jediný co potřebuješ je, aby to bylo osazený dobrým švábem, respektive mělo to externí převodníky. Takže lepší cmedia a via.  Samozřejmě za takový karty se docela připlácí, jen proto aby jsi ty lepší převodníky potom potom nepoužil smile. Takže bazar.

EDIT:
Pokud by v asusu nebyly *****, a neměli exkluzivitu na oxygen od cmedii, tak se za 14.-16. stovek dala sehnat karta dle referenčního zapojení. A ty převodníky se pak ještě daly použít... byly tam špičkový AKM, na všech kanálech !

(upravil Zorg 20. 9. 2009 1:22)

Re: Vícekanálové předzesilovače (pro domácí kino)

Podle mě exkluzivitu nemaj, páč Auzentech/Bluegears to už nějaký léto zpět používal ve svejch zvukárnách. Pokud to myslíš takhle: koupit vhodnou kartu, najít I2S, vyvést ven, říct si u TT o 3 kousky lol, dodělat si volume, tak už jsem cca. v obraze. Ale furt nevím ale co je vhodná karta ani co obnáší "operace".
Každopádně tohle je dost zajímavej kout, kam jsme se dostali. Keep us informed smile Celkem bych uvítal, kdybys to rozepsal trochu jak pro blbýho.

EDIT:
Bluegears B-Enspirer review (2006), CMI 8788
Auzen X-Meridian review (2006), CMI 8788
Auzen X-Plosion review, 2006, CMI 8770
Pak je tedy vhodná karta k dostání pod 2 litry? http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=51786

(upravil Klon 20. 9. 2009 1:38)

Re: Vícekanálové předzesilovače (pro domácí kino)

Exkluzivitu mají,  X-meridian skončil s výrobou půl roku po uvedení. Někde k tomu je na netu vyjádření  od Auzenu. Proto taky skončili u Xi-Fi..
B-enspirer, Thetron DTS + minimálně ještě jeden výrobce(recenze na bit-techu, jméno teď nevím) co jel podle referenčního zapojení 8788, pokud je někde koupíš tak jde o skladovou zásobu.
Operace obnáší vzít zvukovku (ideálně s dvouma kristalama - jak pro 44,1 tak 48 násobky), zjistit jak to je zapojený, před převodníkama na zvukárně si ukradnout I2S, udělat si desku s budičem, najít vhodenj konektor a kabel. Udělat příjmač, a pak I2S do převodníku. Výsledek je ten že v podstatě neexistuje jitter, převodník si uděláš jakej chceš. Pokud bude dac s externím I/V převodníkem, tak v I/V převodníku můžeš udělat i volume. Ten jehož jméno se nevyslovuje by měl radost, když by jsi udělal digitální výhybku tak by jsi tam měl jen jeden dvojetej operák na kanál symetrického výstupu "o).Pokud by jsi udělal diskrétní I/V... pak by se údajně dostavila nirvána "oP

Re: Vícekanálové předzesilovače (pro domácí kino)

Ok, cca chápu, trochu mimo mojí ligu hmm
8770/8768 teda není použitelný? 8788 fakt asi nedám jinde než ten Asus, kterej to ale používá jako svůj čip AV200 a bůhví jestli je to vůbec to samý...
Proč výhybku? Prostě bych "jen" vzal ty 4x2 kanály a zD/Acanoval je. Pak už relativně sranda.
Tak a poslední zrnko do úvahy - k univerzálnosti PC chybí ještě schopnost přehrávat SACD (DVD-A tuším jde), což ten 886 kombajn umí po hdmi přijmout DSD stream a dekódovat...

Re: Vícekanálové předzesilovače (pro domácí kino)

Neviděl jsem 8770 s externím DA převodníkem. Není si kde ukradnout I2S.
No s SACD to vidím bledě "o(.

Re: Vícekanálové předzesilovače (pro domácí kino)

Zdárec: Sice sem přispěji trochu pozdě, ale snad se toto vlákno zase rozběhne.

Též delší dobu uvažuji o nějakém schopném multikanálu.
Zatím používám jako zdroj pro multikanál PC, vyvedené koaxem, nebo optikou do DA převodníku a předzes. Logitech z-680 (přidělán zdroj a odpojeno původní repro se subem) Jako koncový zesilovač mám zatím T-AMP TA2024. V současný době mám objednaný silnější model 3x2ch  TA2020 http://cgi.ebay.com/Tripath-3-X-TA2020- … 3ca77e9f5e A ktomu se dá přidat 6ch předzes třeba http://diyclub.biz/catalog/product_info … cts_id=247 a jako HDMI HD dekoder např. http://www.allaboutadapters.com/hddodtsdihdo.html

Ovšem nejlepší řešení by byl asi Emotiva UMC-1 http://www.emotiva.com/umc1.shtm
Bohužel, jen pro USD trh (nebo předělat napájení a rysknout záruku, cena jen 700USD !!!)

Na českém trhu jsou z dostupných modelů snad jen starší DENON DN-A7100 a VIOLET AUDIO ADP61.
A pak jen bazar z dovozu na ebay.com a ebay.de

A dále jsou možné tyto předzesíky, různého stáří a cen (seznam není úplný a většina není sehnatelná v ČR):

Emotiva's UMC-1 (zatím nejvýhodnější AVP cca 700 USD, HDMI 1.3, pouze USA)
Emotiva UMC-1    (zatím nejvýhodnější AVP cca 700 USD, HDMI 1.3, pouze USA)

HDMI LPCM 7.1 5.1 Multi-Channel Audio Decoder With Amplifier 128 USD /HDMI převodník/

DENON DN-A7100 /pouze staré formáty, 1100USD, nebo 19k Kč, umí po HDMI 1.2, PCM 7.1, DTS a DD/ HD nikoliv/

VIOLET AUDIO ADP61 /pouze staré formáty/

Onkyo PR-SC886 /ne přiliš kladně hodnocený předzesík, výsledek stejný jako u běžného AVR/

Outlaw Audio Model 990 Surround Sound Processor /jen pro USA, 700USD, staré formáty/

Teufel Decoderstation 5 /obdoba Logitech z-680, přijatelná cena cca 4k Kč, dovoz z DE/
Teufel Decoderstation 3 /obdoba Logitech z-680/

Arcam DIVA AVP700 - /použitý nebo výprodej za 450 Liber cca 14k Kč+ DPH a clo a doprava/
Arcam DIVA AVP700 & P1000 Combination

Arcam FMJ AV888
Arcam FMJ AV9
Arcam FMJ AV8
Arcam AVP700

Audionet MAP I - bazar za slušnou cenua vybavu
AudioNet MAP V2 MAPV2 Surround

AudioControl Maestro M3 Theater  /6k USD/

Pre-Amp Receiver (RC7000P) /něco z Číny ???/

NAD T 163
NAD M15HD
NAD T175

NuForce AVP-16
Marantz AV 8300
Onkyo RDC-7.1

Adcom GTP-870HD
Adcom GTP-880 AV

Sherwood Newcastle P-965

Sunfire Theater Grand Processor
Sunfire TGP-5   /3,5k USD/

Integra DTC 9.8 /obdoba Onkyo PR-SC886 pro EU/

Parasound Halo P 7 Analog Preamp

ADA Delivers Suite 7.1 HD / 5k USD/
ADA Cinema Reference Mach IV Flagship HT Preamp

Denon AVP-A1HDCI

Marantz AV8003

Vincent SAV-C1
Vincent SAV-C2

Parasound P7 7.1

Primare SP32 AV

Lexicon MC-1

MOTU 896mk3 (???)

B&K AVR-505 Series 2

PRIMARE SP31.7
Primare SPA20

Cary Audio Design Cinema 11
Cary Audio Cinema 11a        /3,5k USD/

Sherwood Newcastle P-965

Jaton's AV-RC7000P

ROTEL RSP-1098
Rotel RSP-1069
ROTEL RSP-1066
Rotel RSP-1570

Anthem Statement D2v
Anthem AVM-20 V2
Anthem AVM-30
Anthem AVM-40
Anthem AVM-50 v

B&K Ref 50 Series 2

Re: Vícekanálové předzesilovače (pro domácí kino)

Chlapci, mám pro Vás dobrou zprávičku.
Ve skladě nám leží dvě T175 po kompletním upgradu a výměně firmware, v původních krabicích, samozřejmě nepoškozené. Nemám moc šajn o firemní cenové polotice, ale řekl bych, že půjdou prodat tak za půlku běžné ceny, záruka dva roky pochopitelně platí. Tak rozmýšlejte.

Web

Re: Vícekanálové předzesilovače (pro domácí kino)

sinclair: OK, popřemýšlím, poslal jsem Ti e-mail, dík za tip.

Příspěvky [21 až 39 z 39]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Ostatní technika » Vícekanálové předzesilovače (pro domácí kino)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£