(upravil dzajro 6. 4. 2009 17:03)

Téma: Bedna pre b&c 18ps76

Neviem sa rozhodnut aky box postavit pre 18ps76. Rozhodujem sa medzi SUB18 zo stranky B&C a http://www.jobst-audio.de/Entwicklungen … -118-1.jpg (ta vrchna). Co by ste odporucili? Co by bolo lepsie? Pouzivat sa to bude vacsinou so zivou kapelou (rock).

Re: Bedna pre b&c 18ps76

Obojí má svá úskalí.
To z z německého odkazu má ladění BR na 48 Hz, baskytara přitom leze až na 40, o klávesách nehovořím. Ale spíše to sedí k té PS76 a je sympaticky malá.
To ze stránek BC je laděno na 35 Hz, čili tón z basy nehrozí zničením. Ale k 18PS76 se moc nehodí (hrát samozřejmě bude), bude se to muset dost ekvalizovat, nad 100 Hz bude hrát jako pitomá, zatímco pod jí budeš muset pořádně přidat. Tam je vyrovnanější doporučená PS100, nebo lépe PZB100, to je asi maximum možného.

Re: Bedna pre b&c 18ps76

pre ten repro je ozvucnica z toho odkazu takmer idealna..mozno by som potiahol obejm az k 130l  F3 bude lezat cca na 50hz ..priebeh pekne rovny
v ozvucnici sub 18 to bude hodne podladene a klesat to bude uz niekde od 70-80 hz..samozrejme pojde to nizsie ale navrch to bude mat az niekde v okoli 40hz a ajtak uz so znacnym utlmom

(upravil dzajro 6. 4. 2009 20:40)

Re: Bedna pre b&c 18ps76

Ja tie repraky mam, cize potrebujem to do niecoho osadit aby to bolo optimalne aj pre reprak aj pre posluchaca. Nema niekto prakticke skusenosti? Inak skusal som  hodit sub18 do WinISD a eminence designer a ladenie mi to ukazuje 43Hz pri osadeni 18PS76. Keby tak niekto mal plan na MT118, alebo keby niekto vedel aky to malo objem?

Re: Bedna pre b&c 18ps76

sub18 s tou strbinou je v skutocnosti naladeny nizsie nez ti vypluje simulacny program ...prave preto ze ta strbina nieje osamostatnena ale zdiela spodnu a bocne strany s ozvucnicou..niekto to aj meral a tusim to vyslo este nizsie ako uvadzaju na vykrese.. okolo 32hz

Re: Bedna pre b&c 18ps76

Cize ako keby bol basreflex dlhy ako je celkova hlbka bedne? Takto sa to uvazuje?

Re: Bedna pre b&c 18ps76

Pánové já vám nechci kazit vaše nadšení, ale představa, že stojím na pódiu a o basy se mě stará bedna (dvě?) větší dlažební kostky mě děsí i když může hrát dobře. Satelity bys měl na stojanech? Neuvažovali jste o tom používat odladěné dva fullrange boxy na to živé hraní?

(upravil dzajro 6. 4. 2009 22:28)

Re: Bedna pre b&c 18ps76

Ano satelity na stojanoch. Hravali sme len cez dva 3p bedne, ale to nemalo  dole ten potrebny tlak, ako 18 basy, ono bicie a basa potrebuju basy. A basy pouzivam len na vacsie akcie.

Re: Bedna pre b&c 18ps76

plán na MT18SUB

http://www.d-a-s.cz/images/pdf.jpg

Re: Bedna pre b&c 18ps76

MT18sub je navrhnuty pre 18X400 a pre 18PS76 je zbytocne velka.

Re: Bedna pre b&c 18ps76

ad #5, #6: ladění SUB18 (dle plánku B&C) vychází v simulaci kolem 41Hz. Štěrbinový BR to svou povahou trochu sníží, ale podle mě né až na 32Hz. Nejde to brát tak, že je BR hluboký jak celá bedna.

Re: Bedna pre b&c 18ps76

Já teď doporučím něco, za co mne tu asi budou bít, ono to trochu odpovídá podprahově tušenému přání Dzajra:
Co takhle zkusit tu bedýnku z odkazu, naladěnou o malinko níž, trochu protáhnout, nebo zúžit basreflex. BR naladit tak na 45 Hz (a na aparatuře slušně strmou horní propust). Vycházejme z toho, že se reprákům BC moc nechce hýbat (má zkušenost) a za druhé že jsou neobvykle odolné proti překročení X damage (pokud se tato kdysi Hubertem hlásaná informace nestala minulostí).

Re: Bedna pre b&c 18ps76

Tie repraky moc netrapim, zatial mam len EP2500 . Uvazoval som nad tym, takze zvacsim objem tejkonštrukcie coje v odkaze na 140l (160l bez repra a basreflexu) a tym sa ladenie posunie na 45Hz. Hornu priepust mam len na zosiku je aj na crosoveri  a eqalizery, ale vsetko len asi 12dB.

Re: Bedna pre b&c 18ps76

Více propustí, laděných na stejný kmitočet by mělo zhruba sčítat dB. Tak by to mohlo být použitelné.

Re: Bedna pre b&c 18ps76

Tak som to uvazoval aj ja, ze sa scitaju. Este by ma zaujimal nazor ostatnych na to ladenie a objem bedne.

Re: Bedna pre b&c 18ps76

http://www.repromania.net/projekty-pa/s … 18ps76.php