Téma: poraďte

Zdravím!
na vaši stránku jsem padl, když jsem hledal co udělat s repro co jsem koupil a zjistil ,že ač na pár doporučení nehrajou zrovna tak jak bych si představoval... nerad bych je měnil protože ten litr co jsem do nich dal je pro mě poměrně dost peněz... ale přesto hrajou snad(určitě) hůž než 4.1 sestava u mýho komplu a to průměr basovýho repráku je snad 10cm... no tak abych přešel k těm samotným reprákům jsou to tyhle sonyčka http://www.sony.cz/product/ics-f-series … xs-f1736se mám je v Mitsubishi Galantovi rádio poměrně slušný co jsem se bavil se zkušenějšíma a to pioneer http://autoradia.elektromedia.cz/pioneer-deh-4000ub/ jde mi jen o to jestli by jste mi někdo neporadil zda má smysl s nima něco vymejšlet, dát je do bedny popř. jak velký.... nebo jestli je nechat jak jsou a dál se mlátit do hlavy a šetřit na něco jinýho..... doufám že bude někdo ochotnej a poradí co s nima..... předem děkuju!

Re: poraďte

1. Predpokladám, že ich máš vo dverách, že?
2. Sony - nič moc repro, čo som mal možnosť počuť.
3. Máš dvere nejako vytlmené? A uzavretý priestor medzi "predkom" a "zadkom" repro? Bez toho to bude stále na prd....

Web

Re: poraďte

alebo  má orezané basy LPF filtrom v rádiu.
A trošku popíš ten zvuk, to že to hraje horšie ako tvoje prdibúdky nie je zrovna najlepší popis problému.

Re: poraďte

Marecek, noo aj to je možné smile
Bubu, to rádio mám aj ja inak...

Web

(upravil boo..boo 17. 3. 2009 22:58)

Re: poraďte

repro je ve dveřích... "předek" od "zadku" oddělenej je (zašroubovaný do toho papundeku co tam dávají ten má nulovou tuhost což je první chyba kterou jsem udělal a navíc ten papundekl prakticky netěsní) navíc v kapse na věci je zhora jakási díra takovej vyřízlej obdélník(od předchozího majitele asi) takže vlastně není.... proto silně přemýšlím o výrobě beden abych toto odstranil.... sony je nic moc repro ale to jsem zjistil až později když jsem se začal pídit.... a ještě pokud v rádiu basy přidám= zvuk se rapidně zhorší při vyší hlasitosti.... a z basama to je takový mdlý.... prostě jich to stejně moc nepřidá.... víc je to slyšet na tech 13let starejch papírákách co jsou vzadu...

to DeadMAN: a není zas tak špatný co se zvuku týče, ne? mám trošku výhrady k ovládání ale jinak zvuk myslím ok... do čeho ti to rádio hraje?(repro)

Re: poraďte

možeš to mať pripevnené ako chceš, pokiaľ tam máš medzery, tými medzerami tzv. vzniká akustický skrat.
Daj tam krúžky z MDF a tie diery vytesni niečim.

Re: poraďte

takže pokud dokonale utěsním "předek od zadku" tak by se to mělo zlepšit.... a teď ještě jak velkej prostor za tím reprákem mám přibližně zatěsnit? vyrobil bych tam za tím příčky abych nemusel těsnit celé dveře...

(upravil DeadMAN 17. 3. 2009 23:36)

Re: poraďte

Bubu - Radio -> Audison SRx2 -> JBL GT5 650
                   -> Mac Audio Z2200 -> Hifonics ZX1254

Hrá to slušne, a veľkým + bola v čase nákupu cena a USB vstup...

Dvere mi vyzerali takto -
http://audioweb.cz/uploads/thumbs/117_dsc03715.jpg

Vonkajší plech z vnútornej strany -
http://audioweb.cz/uploads/thumbs/117_dsc03717.jpg
(Zvuk dverí pri zatváraní sa zmenil k lepšiemu)

Prostredný plech po "uzavretí"
http://audioweb.cz/uploads/thumbs/117_21052008.jpg

Nie je to nič extra, len základ, ale pokrok bolo počuť.

Web

Re: poraďte

taky USB byl důvod proč jsem do toho šel.... jinak ta tvoje sestavička je trošku jiná cenová.... třeba po škole...jednou..... big_smile

Re: poraďte

Postupne smile Najprv boli iba predné repro... potom zosík... potom subík... a potom druhý zosík... smile

Web

Re: poraďte

hodně přemejšlím nad tím že bych dal ty repráky pod sedačky řidiče a spolujezdce do boxu... protože můj centrál je částečně lankovej a částečně jsou tam táhla a to zas**á pomalu celou tu vňitřní část mezi dveřma.... ale jinak ten černej (pičovatej) materiál co jím máš "zalepený" ty díry to je co? nějaká folie? z čeho?

Re: poraďte

Ten pičovatej lol materiál zoženieš v autohifi obchodoch ako tlmenie... -> http://www.ahifi.cz/tlumici-a-potahovy- … -material/ prípadne popozeraj inde, sú aj lacnejšie.

Web

Re: poraďte

boo a vsichni ostatni:
Je treba si uvedomit, ze pouhe preosazeni mizerne hrajicich repro nikdy nevede k drasticke promene zvukoveho projevu. Pokud nejsou basy, tak vymenou za jina repra se sice muze neco objevit, ale zadna velka zmena se konat nebude.
Sony jsou co se reproduktoru tyce opravdu srot nejhorsiho kalibru, kteremu nakope zadek kdejaky dexon nebo podobna cina za par stovek.
Marecek: Pokud by mel orezano pomoci LPF, tak by tam zbyly pouze basy. smile

Galant je pomerne velke auto a pokud vim, tak i originalni pozice tam nehraji spatne. Ten akusticky zkrat ma sice sve opodstatneni, ale nesmi se to s jeho vlivem prehanet, stejne po dvernich reprech nemuzeme chtit nic pod dejme tomu 50hz a tam plocha tapecu uz zaridi celkem solidni "otevrenou deskovou" ozvucnici. Hodne ovsem dela protipohyb tapecu, ktery pak funguje jako ucinne zarizeni, ktere z prostoru ty basy "krade". Pokud to ma hrat, je treba aby se hybala pouze membrana reproduktoru a pokud mozno nerozrezonovavala nic kolem sebe. Ani tapec, ani plechy. Pokud mas nekde za reprem nejaky pevnejsi plech a nebude to vadit stahovacce ani zamku, tak tam lupni treba hloupe zavitove tyce nebo neco podobneho, cim to vzepres proti necemu pevnejsimu, aby repron nevisel jenom na tom papundeklovem tapecu. Akusticky zkrat je nekolikata vec v rade, pokud teda jde o zkrat dany netesnosti tapecu o plech kolem tapecu. Pokud mas par cm od repra fugu, ze tam strcis ruku, je to neco jineho. smile

Re: poraďte

Michal: smile tak chybička se vloudila, ale myslel som HPF.

Re: poraďte

boo..boo: nejmenuješ se náhodou Marek? Protože já znám jednoho Marka, který má taky Galanta. Do plata si dal ovály (u kterých měl polaritu tak že mu hrály do kufru) a nedávno si taky kupoval rádio s USB, Mno to by nebylo nic zvláštního, jenže jsem mu radil ať si do předu koupí koaxy a ty máš teď problém s předníma koaxama. Tak se ptám, seš to ty?

Re: poraďte

Proc by to melo hrat "do kufru" pri zapojeni s opacnou polaritou?

Re: poraďte

No klidně mě oprav, ale když sem mu otočil polaritu, tak mu to hrálo mnohem líp.

Re: poraďte

a nemal otočenu polaritu iba na jednom ovale?

Re: poraďte

No Mara je taky elektrikář, takže si asi spetl barvu a oba dva zapojil naopak. Ale to je jedno, už to nebudeme řešit ať to tady boo..boovi nespamujem

Re: poraďte

Jsem taky od M ale ne marek... a ovály nemám...:) ale dobrá shoda...
jinak díky za rady... pokusím se je ve chvilce času aplikovat a uvidím.... potom se ozvu jak to dopadlo.....