Téma: ARN 6618 + DT-300

Ludia fakt si neviem rady.... skusat v tom lsp CADe simulovat ale nejak sa nedari.... zohnal som aj subory pre DT-300 lebo to co som spravil s GR tak to nebolo nejak dobre asi a to iste sa my nezda s basakom tak isto robeneho... keby som mal este niekym vytvoreny subor pre lsp CAD pre ARN6618 tak by som sa este pokusil ale takto je to naprd... je tu niekto kto by my s tym pomohol? mam spravenu 20L bednu hifi tvaru a mam v nom namontovane tieto repra uz my len vyhybka chyba... proste keby mam kompletne subory pre CAD a som si isty ze su dobre tak s civiekami a kondikmi by som sa uz hral aj sam ale ked som si neni isty s tym zakladom tak sa tazko simuluje... prosim poradte. Diki.

(upravil jean 27. 2. 2009 19:51)

Re: ARN 6618 + DT-300

Ahoj, čo je bedňa hifi tvaru? Súbory si musíš vytvoriť priamo pre tú tvoju bedňu, inak to nebude pasovať. Potom simulácia presne sedí s meraním. Aspoň si to myslím, lebo ja som lamička zelená.

Re: ARN 6618 + DT-300

A ta 20l bude málo, nebude to basovat. Hifi tvar, to je nějaká zkosenina, zkroucenina, nebo tak? Myslim co do odrazu vln... Pro 6618 se dají ty soubory udělat, návod tady někde najdeš. Je to program graph reader nebo tak nějak. Odměřený jsou samozřejmě lepší.

Re: ARN 6618 + DT-300

no ten hifi tvar som myslel ze su hlboke... je to klasicky kvader ziadne ohybaniny...su hlbsie nes sirsie a vyska asi tak ako dva krat sirka... ono su to original hifi bedne v ktorych som vymenil repra za tieto ( basak tam bol tiez predtym taky velky ako tento, presne pasoval) a potrebujem vyhybku nato este... pekne som ich zgeneralkoval tie bedne su fakt pekne aj vytlmene cisty objem je presne 20,6 litra... poradte ako dobre spravit vyhybku nato... som same ucho

Re: ARN 6618 + DT-300

Sprav si k tomu FRD cez ten GR, skontroluj si či ti sedia hodnoty s grafom a potom k tomu daj fázu. Návodov je na fóre dosť, stačí hľadať, rovnako sú tu aj softíky. Nastav si v lspCAD-e kde máš umiestnené meniče /x,y,z/ vždy ber stred meničov, tiež vyplň Re a Le.
Ja som sa teraz nedávno hral s výhybkou pre 2xARN188 + DT280. Potom bolo ale potrebné to doladiť mikrofónom, v lspCAD-e som mal čiaru "ako keď strelí" no bol tam v skutočnosti pekný "lavór" smile Tak aj tebe ak môžem doporučiť,skús sa s niekym skontaktovať čo ti by ti zmeral, alebo si zohnaj hoc i mikrofón za pár korún, aspoň na tú deličku.

(upravil mildo123 2. 3. 2009 12:49)

Re: ARN 6618 + DT-300

cize postup asi taky ze osadim repraky do bedne vsetko ako ma byt a kazdy reprak uz osadeny takto zmerat zvlast a s tym pracovat? Ako bez vyhybky iba pustat signal raz do jedneho a raz do druheho a pred reprakom mikrofonom snimat?

a mikrofon mam dinamicky na spev....môze taky byt?

Re: ARN 6618 + DT-300

hej,malo by sa to robiť tak, ale ja som robil asi niečo debilne lebo mi to tak veľmi nešlo lol tak som si len navrhol v LSPcade výhybku (podľa výrobcových parametrov) a potom tú som meral a upravoval meraním
osobne si myslím že skôr nie, treba na to elektretovy mikrofón ktorý má rovnejšiu charakteristiku