Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 4)

Audioweb.cz » Autohifi » Pomoc s Autobaterií

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 66]

Téma: Pomoc s Autobaterií

Zdravím, Mohli by jste mě prosím poradit s tímhle?
Děda mě dává felicii a říkal že je tam prej 40A baterie, a ta je určo slabá jak prase, tak bych chtěl vědět jakou mám koupit (popř jestli nebude třeba lepší alternátor než je originál), když tam budu mít autorádio 4x50Wmax, budu používat 2 možná 4 kanály Magnatu Rock 800 + nějaký kravinky (diody...). Když sem ten magnat hodil na skoušku do favorita, tak startování, blinkry byli líný a kontrolky skoro nebyly vidět že svítí. smile

Předem díky za rady

Re: Pomoc s Autobaterií

Co to má za motor? Alternátor má kolik A? Baterku si kup klidně silnější, třeba BOSCH Silver 53Ah, ta něco vydrží, teda pokud se bude vejít do držáku pro baterii.

Re: Pomoc s Autobaterií

cca 55-60AH (podle typu motoru) od Exide střední třídy bude do felicie při autoozvučení takovej ideál bych řekl.

Re: Pomoc s Autobaterií

Motor 1.4ka a na alternátor sem se nedíval, ale vím že ho děda ještě neměnil.

Re: Pomoc s Autobaterií

pokud je vpořádku, udělal bych jen zběžnou prohlídku a nechal vyměnit uhlíky (cca 300Kč) a neměnil bych ho. Tuším že DBdragy neplánuješ (doufám) a ten origo altík běžnej provoz s občasným zařáděním zvládne.

Re: Pomoc s Autobaterií

OK díky. dbDrag je na prd, to většinou vyhraje ten co do toho vrazí největší prachy, a vůbec nemůsí vědět nic o ozvučnicích.....

Re: Pomoc s Autobaterií

ak sa nemylim tak felicie boli bud 1.3 , 1.6 aledo diesle 1.9.

Re: Pomoc s Autobaterií

1,3; 1,4 nějak tak, sem se do techničáku ještě nedíval, ale velkej rozdíl to snad není ne? smile

Re: Pomoc s Autobaterií

rozdíl je právě v těch použitejch baterkách. větší motor žádá silnější baterku.

Re: Pomoc s Autobaterií

Jestli je to ta 1.3ka tak tam bude na 100% 70A alternátor. Ten by měl stačit. Maximálně ti to bude málo dobíjet a jednou nenastartuješ no wink

Re: Pomoc s Autobaterií

dobíjení bych se vůbec nebál. spíš toho že bude hrát když bude auto stát nenastartované.

(upravil speede 22. 2. 2009 22:26)

Re: Pomoc s Autobaterií

No toho nenastartování bych se chtěl právě vyvarovat smile ale myslím, že by to mohlo bejt fpohodě, zesík potřebuje nějakejch 75A a když pojedou jenom 2 kanály tak krása a auto tuším-nevím smile nějakejch 30A
EDIT: A ještě bych se chtěl zeptat co znamená když má baterka napsaný třeba 50Ahodin? smile nesmějte se mě, teprve zjišťuju co a jak v autě

Re: Pomoc s Autobaterií

6e vydrží dávat 50A 1hodinu když nemáš nastartováno... Já sem do feliny nacpal 62Ah baterku od Varty, ale zase tam mam 90A altík, takže no štres wink

Web

Re: Pomoc s Autobaterií

Kresi, proc vetsi motor zada vetsi baterku? Kvuli startu? smile

Ja si vdycky myslel, ze vetsi baterku zadaji hlavne dieselove motory kvuli zhaveni a pripadne auta jako treba moje kvuli asi milionu servomotoru uplne pro kazdou hovadinu, protoze kdyby mi skapala baterka do auta se nedostanu. smile

Dizly maji pravidelne solidnejsi baterii a hlavne prave i alternator.

Re: Pomoc s Autobaterií

Dávaj se tam silnější baterky kvůli tomu, že dnešní auta jsou "na elektriku". Felina 1.3 tam dohromady nic nemá a tak tam na normání provoz stačí bohatě 45Ah

Web

(upravil speede 23. 2. 2009 18:57)

Re: Pomoc s Autobaterií

No děda do toho vrazil 40Ah baterku, takže budu muset koupit lepší nebo tam dat slabší zesík sad
A jde, že by třeba ta 40Ah baterka dodávala 60A po dobu půl hodiny?

A ještě jedna prkotina co bych si chtěl ověřit, když na zesíku zapojím jenom jeden kanál, tak bude mít 1/4 příkon?

Re: Pomoc s Autobaterií

Podle mě blbost. Prostě to zapoj a po srandě. Pokud po hodnině fest hraní nenastartuješ, budeš si to pro příště pamatovat...

Re: Pomoc s Autobaterií

Tak já sem to napsal jako "definici" abys to pochopil, jasný je, že když z toho potahneš 60A, že to vydrží chvilku, já sem 45Ah baterku vycucal cca za 10-15minut wink A proto mam ve svim autě vypínač, abych si moh zesík kdykoliv natvrdo vypnout big_smile

Web

Re: Pomoc s Autobaterií

Jo to si tam budu dělat taky, ale chtěl bych to spíš na tlačítka, prostě 2x relé a po jednom spínacím a rozpínacím tlačítku smile

Re: Pomoc s Autobaterií

Ano z autobaterie můžeš tahat "kolik chceš" proudu, akorát čím víc, tím kratší dobu. Každá baterie má ale udávaný maximální možný proud který z ní můžeš tahat. Ty slabší maj kolem 380A některé klidně 600A. Ono při startování není problém z baterky cucat stovku ampér a zvlášť v zimě.

Příspěvky [1 až 20 z 66]

  Stránky: 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Autohifi » Pomoc s Autobaterií

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£