(upravil Bentley 19. 4. 2007 1:22)

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

to jo, ale len ak je objednavka hromadna.

nasiel som od monacoru jeden vyskac, myslite ze by sa hodil lepsie k 8BR40 ako GTC?

je to  DT-254
http://www.monacor.sk/catalogue-product … SubKtg=514
az na to ze stoji skoro liter CZK

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

Dovolím si poupravit litráž uzavřené bedny - !!! odzkoušeno mám !!! 8BR40+T2030 v 50L uzavřený a hodně vytlumit ! Tenhle reprák není TVM 226 a opravdu nebude plandat - má silný slušný magnet a v malý bedně mu akorát rychle roste Qtc. Neodpustím si rejpnout, protože tady mají lidi odjakživa ve zvyku strkat repráky do malýho objemu i když si někdy opravdu zaslouží podstatně větší !

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

ta T2030 nevadi ze ma len 15W   RMS? aj tak sa mu si znizit citlivost asi o 5-6dB , takze z toho bude prpiemerny vyskac, a co to robi pri vyssej hlasitosti? yo, a vytlmene to mas volnym matrosom, alebo namackane?

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

Bentley: 15W proto, že byla měřena bez filtru

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

ale inak mu asi nic nechyba, co? to bych potreboval zase vyhybku s tymto vyskacom .

to antonio smile nemas taku kombinaciu odladenu? este som sa ta chcel opytat, aku ma funkciu RC vetva na basovej casti vyhybky? co sa tym zlepsi? alebo preco sa tam dava?

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

RC slanek paralelne k stredobasu se dava za ucelem kompenzace impedance, ktera jinak se zvysujicim se kmitoctem narusta.

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

Bentley: Jen na 8Woofer/P, charakterem zvuku se k T2030 bude hodit víc.
RC viz Halen.
http://audioweb.cz/ff/8WOOFERP+T2030.png
http://audioweb.cz/ff/8WOOFERP+T2030_schema.png

(upravil Bentley 19. 4. 2007 19:52)

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

no ale to vide uz o dost drahsie ako 8BR40 + GTC. na 1 bedni cca o 800kc
uvidim co povie investor smile

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

A proč vlastně 8" basák do dvoupásem? To je v zadání bumcink?

Web

(upravil Karlos 19. 4. 2007 21:44)

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

A proč ne? Jakej zas bumcink kurva?

(upravil BlackRider 20. 4. 2007 17:09)

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

Check totiž ví, jak ti to hraje. wink Asi je věštec.

Web

(upravil check 19. 4. 2007 21:55)

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

Ale dyť 8" už výrazně směruje řekněme od jednoho khz, od dvou to je výrazně patrné i na 30°. S normálníma vejškáčema a tedy normálníma děličkama u toho podle toho budou ty středy vypadat. A to prosím není z mojí hlavy.

BR oprav mi přezdívku

Web

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

ked das na bedne 6.5" bass tak to nezahra absolutne to co bych od toho cakal, a => ze to pak nemusim stavat,ale si kupim dake chrastitka hotove niekde z czc za par supov.
yo, a jaky bumcink big_smile
to jako ma byt vzdy bumkvakcink?

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

Na kolika začíná výrazně směrovat 5" (Beyma)? smile

(upravil check 19. 4. 2007 22:03)

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

Vzoreček říká, že od 3,2khz (8" od 2khz), nebo dělám něco špatně?

Inu: D/http://lexicon.ff.cuni.cz/chars/lambda.png=1

Web

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

Cha cha smile Tak to jsem na to zvědavej.

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

sak to nezalezi ci das stredak alebo basak, proste od urcitej frekvencie sa zvukova vlna zacne sirit v tak uzkom pase, ze odklonom od osy zvuku sa to proste strati, a ked basak zahra 2000hz smerovo tak aj stredak to nezahra lepsie. lepsie povedane za urcitu hranicu, ale 50hz bude vzdy zniet okolo celej bedny ,teda aspon do 90stupnov rovnako

(upravil Karlos 19. 4. 2007 23:07)

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

Njn ale já teda reprákama když sedím a poslouchám nehýbu. Žádnej bum cink nemám , dvoupásma se z 8" kou dělaj a dělat budou nevidím v tom problém..
Neříkal bych to kdybych to nezkoušel ale testoval jsem malé dvoupásma , pak velké třípásmo a ty moje a ty těm mojim nic nechybělo o proti těm ostatním, tak pořád nevím co máte ... Mě ten zvuk prostě sedí a že by tam něco chybělo o tom nevím ....
BTW: chodím po pokoji jak chcu a že by se nějak zvuk měnil nebo že by chyběli basy tak to vůbec..  žádnej prolbém akorát v rohu slyším víc basů to je tak vše .. Tady asik hraje roli místnot... protože fakt nevím
Ale i kdyby se ten zvuk pohybem po koji nějak měnil tak mi to neva protože já vždycky jak poslouchám hudbu tak sedím tak aby bedny byli natočeny na mě a výškové měniče jsou v urovni mojich uší....

(upravil Bentley 20. 4. 2007 0:29)

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

yo, ja mam tiez krasne makucke kreslo v pokojiku, bedny na druhej strane cca 3m odomna a hudbu si vychutnam najviac ked sa tam rozvalim pekne. alebo to ohulim poriadno a chodim po celom byte a to uz je pocut vse aj kebych nechcel smile) akurat ze ty nizke kmitocty chcu fakt priestor, pac ty vlny su moc dlheeee. chcelo by to mat tak 5m od miesta sedenia. ty 3m  su minimum mininalne  najmensie.
takze kto chce stavat kvalitne bedny, a pak okolo toho pochodovat, tak mu podla mna staci radiomagnetofon big_smile
a dalsia vec je  kvalitny posed. proste mat relax pritom.
yo, mam 2pasma tesly, 6.5" + papierova vyska , no a 3pasmo tvm co mam teraz hra ozaj lepsie, no ale nebudem zrovnavat 25rocnu bednu  prakticky s novou.i ked ty 2pasma hraju krasne. a beymy s 8'' budu podla mna hrat tiez solidne, este ked sa prida slusny vyskac.

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

No třeba Visaton W170S dle mého názoru zvládne na basech to co 8" Beyma a to v menším objemu. Bohužel má slabší citlivost, ale navázat na vejškáč pude určitě líp.

Web