Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Autohifi » Poradte co s ozvučnicí

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

Téma: Poradte co s ozvučnicí

Zdravim všechny,mam takovej lama dotaz-radio Alpine CDE-9870R,repro Mac Audio Premium X 20.4,dal jsem je do ozvučnice Z MDF,objem 72litrů
A nějak mi to nehraje,tak se chci zeptat-můžu dát dva reproduktory do jedný ozvučnice nebo bude lepší ji rozdělit na dvě cca35litrové?
Nebo bude lepší dát tam bassreflexovej nátrubek,jestli jo tak jak velkej a kam nejlip?
A nebo bude nejlepší to celý předělat?(tuhle odpověd vůbec nechci slyšet:-()

Re: Poradte co s ozvučnicí

Co znamená že ti to nějak nehraje...? BR ani náhodou, na ten musíš znát podrobný parametry, který nejsou. To máš někde v kufru, nebo jak?

Re: Poradte co s ozvučnicí

72 Litrov pre toto??? Na rádio?

Zmenši objem na 15-20L pre každý repro zvlášť, a nečakaj tak či tak od toho veľa, keď to poháňaš rádiom... Tých 17W z toho veľa nevykúzli... Kúp zosík...

Web

Re: Poradte co s ozvučnicí

No mam to v kombíku za sedačkama,zesík mam ale auto je na 24V,musel bych dokoupit měnič,to je past vedle pasti:-)
No ale zkusit se to může-když přidam zesík,mam přeci jen tu ozvučnici rozdělit nebo ji můžu nechat společnou?

Re: Poradte co s ozvučnicí

15-20 litrů na 8" s velým Q a pravděpodobně vysokým fs? To nevidím moc dobře. V tom objemu co má teď možná bude menší zatížitelnost, ale zase to půjde víc dolů. Moje zkušenost je, že když máš slabý zesilovač, jsou lepší velký objemy, díky kterým ti basák i při nízký hlasitosti vydá hlubší bas. A proč by měl dávat pro každý repro objem zvlášť? Na kvalitě reprodukce to naprosto znát nebude, maximálně to vyztuží bednu.
Pájo, nejdřív by ses měl rozepsat o tom, co znamená že to nějak nehraje! Jak tlustá je MDF ozvučnice? Předpokládám, že máš zevnitř spoje utěsněné silikonem, nebo něčím (pokud bedna není poctivě lepená), takže bedna nefouká.

Re: Poradte co s ozvučnicí

Trošku mimo, auto je na 24V, tak ako máš napájané rádio?

Web

Re: Poradte co s ozvučnicí

Předem díky za rady
Rádio běží přes měnič,myslel jsem to tak že ten měnič už nezvládne připojení ještě zesilovače,takže bych to musel vyřešit jinym,silnějšim měničem
Uvažoval jsem podobně jak píše Mathes
Ozvučnice je 20mm silná,lepená a šroubovaná,takže určitě nefouká
No a to že to nehraje-dost málo basů,a takovej zastřenej projev,přijde mi to jako by se ty repráky dusily,nevim jak to líp popsat
Fuj to vypadá divně,hihi

Re: Poradte co s ozvučnicí

Ze zvědavosti, co je to za autí, kombíka?

(upravil Pája4x4 22. 2. 2009 16:55)

Re: Poradte co s ozvučnicí

Dlouhej Nissan Patrol,akorát za zadníma sedačkama je udělaná zvýšená podlaha kvůli spaní a prostoru na nářadí a další ptákoviny když se jede někam na expedice nebo tak,je to zkrátka takový složitý:-)
Proto i samostatná bedna na repro,nejsou kam dát a auto se občas hodně koupe,takže před akcí bedna ven a jede se jen na přední repro,který jsou mimochodem utopený takže musim taky dát nový:mad:

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Autohifi » Poradte co s ozvučnicí

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£