Téma: EM151

Tak zdravím a všem se omlouvam snad mi někdo poradí...
Nakonec sem postavil 2 kusy EM15BASS, v budoucnu přibudou další dva kousky. K tomu bych chtěl udělat vršky EM151, poraďte jakým nejvhodnějšim reprem osadit.

Díky!


Mod: Upravil jsem ti to, není ten příspěvek takhle hezčí?

Re: EM151

Biotekk napsal:

jo však já to přiznávam,moje chyba...ted mi je jasný že mi už nikdo neporadí;)

Tak ale nechápu, proč se ptáš znova. Kup odladěnou stavebku a neřeš, aspoň na tom (snad) nemůžeš nic podělat, když je v tom i nařezaný dřevo...
Apropo, ještě včera ses vyptával na SC18 a takhle rychle jsi stihl postavit 2ks EM15BASS? To seš celkem borec...

Re: EM151

se dřevem a stavbou nemam problem,no já právě nechci stavebnici ale jen měniče,bedny si chci postavit sám respektive dřevo na to už mam

Re: EM151

Osaď to tím, co je doporučeno pro EM151 a EM 151 Bass.
Hlavní je otázka peněz.

(upravil Biotekk 19. 2. 2009 18:26)

Re: EM151

no moc na tom šetřit nechci takže nějakej peníz objetuju


Edit:dá se použít jiné "silnější repro"?chtěl bych aby to v menší prostorech dobře basovalo bez subu aby to stačilo a venku aby to rázně hrálo

Re: EM151

help pls?

(upravil AAA 20. 2. 2009 12:53)

Re: EM151

Dá, ale je to vyladěný pro to jedno konkrétní repro takže buď to udělej s tímhle, nebo si radši vyber jinou bednu:)
Co třeba www.beyma.com??? tam jsou pěkný návody.....

Re: EM151

Děláš si z náš srandu a nebo na co chceš, aby to pořádně basovalo, když máš EM15BASS? A venku aby rázně hrálo?! - na to bys potřeboval asi drobet jinší věci než tyhle satelity...

Re: EM151

jestli chceš hrát dost bez basů, spíše bych šel do 2x12"+1,4" i ty od té beymy některé věci nevypadají špatně... dost návrhů se dá najít na http://www.profirepra.cz/ . Jinak pokud chceš něco lepšího do EM 15 Bass, tak mě osobně se nejvíc zamlouvá 15PL100.

(upravil Biotekk 20. 2. 2009 19:21)

Re: EM151

OK mlčim....poslední otázka je lepší Delta 15 nebo Delta 15 LF ???někde sem četl že EM151 s Deltou 15 LF hraje dobře i bez subbasu....
a když tam dam Deltu 15 LF tak musim dát jinou vyhybku?popřípadě jakou Díky

Re: EM151

Pokud chceš víc basů ze satelitu tak LF. Klasická Delta 15 je středobas. Výhybky pro obě verze najdeš na Prodance.cz

Re: EM151

V prodance samozřejmě udělají i jinou sestavu repráků do skeletu EM151 nebo prodají repra samostatně. Někdo osazuje i Kappu15LF kvůli basům, ale na úkor citlivosti a tředům, jsou tu další alternativy v podobě Selenia, DASu a BC

Re: EM151

ja som prave pred par dnami dokoncil em151 s deltou15lf + selenium dt220ti.
moj povodny zamer bol fullrange box do interieru, bez potreby subbasu,...

musim povedat ze z tych par prvych chvil som nadmieru spokojny, samozrejme zalezi od velkosti miestnosti, ale do mensich ploch urcite nebudes potrebovat subbas,...

Re: EM151

Já jsem měl "Kappa15LF+D210Ti+HM25-25" byl to takový kompromis mezi basama a citlivostí. Odehrálo to v pohodě několik menší akcí.  Jenže časem jsem se stejnak rozhodl, že chcu mít subbasy a satelity.
Takže vršky jsem "předělal" na  "L15P530+DE250+H100" a k tomu stavím spodky 18Sub ze stránek B&C.

Re: EM151

Když chceš mít třeba TOP, tak zkus RCF kombinaci 15X400 + ND3030. Tam si troufám předpovídat, že ani na střední sál nebude SW pro reprodukovanou muziku (až na techno) bezpodmínečně nutný.
Zajímavé je, že s tímhle 15" reprem nemá Hubert nic odměřeného, přitom má vyrovnanou charku dostatečně vysoko.

Re: EM151

Otas jestli se díváme na stejný typ RCF, tak v tom nevidím žádný zázrak. Spíš si myslím, že za tu cenu je to neprodejné.

Re: EM151

LF15X400 je reproduktor, jehož vlastnosti doopravdy odpovídají ceně. Byl sice zde na diskusi chválen především jak famózní repro do SW, jenže on umí až do 1500 Hz v rovině a navíc prý zvukově velmi dobře (neslyšel jsem to, je to přejatá informace). Mne odradila pouze váha od jeho použití ve výše uvedené kombinaci. Nevadí, změnil jsem před 4 lety požadavek a vznikla tak tenkrát první Megaton NDM 152.

Re: EM151

ovšem famózní repro do subwooferu nemůže být stejně famózní i do satelitu. Výkonově by to snad s žádným driverem nesedělo, a pokud ano, tak by se zas nevyužila výchylka, nebo by se muselo na basech hodně ekvalizovat, a vyšší středy produkující basák s výchylkou +-1cm taky nebudou moc super. Své k svému.

Re: EM151

Co dodat. Může, protože je famózní. Podívej se na tu jeho charku. Kdysi bylo Hubertem konstatováno (před těmi 4 lety), že je to snad jediné repro, co tohle dovede. Výkonově to samozřejmě sedne zcela lehce, jeho 97,5 dB/W je zhruba totéž, jako 99 dB/W u 600W 15NW76, co mám v kombinaci s ND3030 doma.

Re: EM151

nenuť mě to opakovat. Když tam nebudeš pouštět basy, nebude se hýbat, a snížíš mu zatižitelnost což znamená že ho nevyužiješ. Když dodáš basy, zas uškodíš středům. Je to pěknej reprák, nikde jsem neřekl, že nemůže ve dvoupásmu fungovat, kvalitní fullrange pokrýt dvěma měniči, to nepokládám za možné.