Téma: rušení klidu

předem se omlovám že su uplně vytočenej big_smile řeknu takovou příhodu

Po týdnu jsem si konečně udělal hotovy plato . Jdu to otestovat před barák .Za 5 min došla sousedka co bydlí asik 50 m daleko že ruším klid !Že si na mě pude stěžovat.No je toto normální?Ví někdo jak to je ?Ja myslím že když to nepřesáhne 100dcb a není to po 10hodině tak mi může zvysoka políbit moje přirozeně chlupatou prdel ! Mám pravdu snad ne? Kolik tak může být dcb z uzavřenýho ata po 50 m s 80w rms výkonu!pls nějakou tu konverzaci.

ps aspon se mi ted ulevilo big_smile ,setkali jsete se někdy s takovým druhem problému?

Re: rušení klidu

To je uplně normální. Tohle se mě stalo několikrát. Naposledy blbá ARN226 s BR a tetka cca 30m v baráku, no akorád to bylo kolem 3h ráno. Ono se to nezdá když u teho stojíš venku, ale stačí zajít někam do rohu kde se ty vlny sčítají a pak už je ten hukot docela slyšet hlavně na těch nižších frekvencích.

Re: rušení klidu

Pokud ten hluk nemá trvalejší charakter, může si stěžovat leda tak na lampárně, protože Ti nic neprokáže. Ale i ve dne může být hluk považovaný za obtěžující a dá se proti němu právně bojovat. Jsou na to hygienické normy a OHS na žádost provádí měření.

Re: rušení klidu

taktak. pokud to je primerene a kratsi dobu tak velky prd. stalo se mi to taky ale nezajem. neprudim naschval atd... nema cenu resit.

Re: rušení klidu

Takže pokud si třeba v 11 dopoledne pustím hudbu nahlas, tak na 20min a zavolají na mě policajty tak mi nic udělat nemohou protože si nemohou změřit hladinu hluku je to tak? Jako já nechcu dělat problémy to ne, ale chcu vědět co a jak smile Protože lidi sou svině. Jak sem byl mladší tak sme venku měli puštěné rádio Takového toho malého jezevčíka na baterky kterej umí přehrávat aj cd. takže to mělo tak 2xwatt a hrálo to tak 100hz-16000 a měli sme to puštěné opravdu potichu. Ale jelikož staré báby nemaj co dělat, a čumí z vokna (to nenasáším) tak na nás zavolali policajty. A né že máme puštěnou hudbu nahlas, ale že máme alkohol big_smile přišel policajt zkontroloval si náš, čuchnul si k naší kofole jestli tam nemáme rum. Řerkl že ti staří lidi sou pošahaní a ať to po 10h dáme volume na normál. a odešel.

Re: rušení klidu

je to tak. lidi jsou prehnane podrazdeni a netolerantni. pokud na vas zavolaj policajty, tak ty mas muzou maximalne donutit to ztlumit, nic vic.

Re: rušení klidu

A navíc pokud to ztlumím než prjedou policemani tak sousedi mohou jit někam smile

Re: rušení klidu

Rozumnej polda se tohle vždycky pokusí vyřešit domluvou. Ale až tam pojede potřetí, ani Listina základních práv a svobod Tě neochrání. big_smile

Re: rušení klidu

Vono kupa starejch žije pořád v komunismu a myslej si že můžou každýmu přikazovat.

Re: rušení klidu

A kupa mladejch blbečků si myslí, že si můžou dělat, co chtějí. lol

Re: rušení klidu

je to tak. jenze si myslim ze jsou bliz nez ti stary. ale nic proti nim.  Lidi by si meli uvedomit co muzou, co dokazou a jakou maj "moc". pak s ni snad budou zachazet rozumne.

Jde o to ze to zacina bejt pomalu jak v matrixu. vsichni poslusne ovecky uzavrene v urcitem "svete" a komunite se zakony ktere neradno prekracovat. ale to je podle me blbost.
Ne ze bych tyhle blbecky kterejch par ve vsi mame taky nejak musel, ale z tohodle duvodu: AT TO PORADNE OHULEEEEJ :-]

Re: rušení klidu

takže diky hoši za debatu big_smile at si zavola třeba na vlastní bulvy big_smile

Re: rušení klidu

Moje zkušenost je ta, že čím má člověk hlasitější a kvalitnější aparát, tím méně to musí ostatním dávat na jevo. Aspoň pokud má dost rozumu. smile
Asi bych dokázal se svým subem přivodit nájemníkům u nás v domě bezesné noci, ale zatím si nikdo nestěžoval...

(upravil siss 8. 6. 2007 12:15)

Re: rušení klidu

pod nami nikto, vedla nas nikto. nadhera, pustam to sice hlasnejsie, ale ked som byval na slovensku, tak som nemohol skoro vobec. babicka mi zo spodu buchala metlou <smetakom> do stropu/mojej podlahy smile
niektori ludia su vazne na hudbu alergicky, to uz aj moji rodicia znesu viac ako ta suseda a to je co povedat. pre par susedov som bol stale debil, lebo som si pustil hudbu hlasnejsie <nie hlasno!>

edit: do desiatej velmi nic nezmozu. iba keby to bolo pocut po celom baraku.

Re: rušení klidu

Soused neslyší hudbu, ale jen obtěžující "duch, duch, duch..." Navíc má určitě jiný vkus a náladu na jinou hudbu a nebo také nemá náladu vůbec na nic. Takže bych občas doporučoval vcítit se do situace toho druhého. Kdo si takovou sousedskou párty užil mezi dvěma nočními směnami a nebo musel druhý den vstávat ve 3 hodiny do práce, ten pochopí.

Re: rušení klidu

Jo já chápu, soused si ve  4 ráno pouští Karla Gota no to je maras .. Takové lidi bych vraždil.

Re: rušení klidu

Přesně tento problém jsem řešil nedávno taky, dokonce jsem psal email i na hygienu. Odpověd přišla celkem překvapující(pro sousedy), pokusím se to vysvětlit.     Pokud se nejedná například o pískání, zvuky stavebních strojů a různé pazvuky, které trvají dlouhou dobu, nikdo na vás nemůže. Takže pokud někomu vadí hlasitá hudba, tak má holt smůlu, může vás akorát nenávidět. Řešit by se to dalo přes městský úřad, obor životního prostředí, popřípadě přes majitele domu, ale zde je problém že by museli dělat měření a pochybuji že by vás někdo donutil při tomto měření pustit "aparát" na plný koule. Naměřili by prd a nic by vám nehrozilo.
   Pokud si opravdu pouštíte muziku nějak normálně nahlas, tak si toho nevšímejte a je to.

Re: rušení klidu

Na mě si nikdo nestěžoval. Akorát jednou přišla sousedka, že měla tehdy maly děcko, tak lesti bych to mohl trochu ztlumit... tak v tom případě proč ne, že... Nebo když jde někdo na noční, taky na to třeba trochu vzít ohled... Ale tak u mě se třepou okna max 30 minut ve dne, jinak celkem normál, taky to zas nepřehánim, na nějakej noční klid v podstatě kašlu, protože to zpravidla vypínám, nebo dám na sluchátka už jak začnou po 19. zprávy... wink No a takové důchodce posílám běžně někam, no a s místníma poldama se dobře znám, takže max. prohodíme nějaký slovo a šmitec při nějaké takové situaci, kdy sedim s kámošema na lavičce jen tak skecnout a dóchodci zas nemaj co dělat, tak tež lesti náhodou nehulíme atp... lol

(upravil Martin 9. 6. 2007 20:04)

Re: rušení klidu

Já naštěští sousedy nemám smile. Jen jednoho, ale ten bydlí asi 80 metrů ode mě.Jednou jsem slyšel, jak ten můj sousedíček říkal našim "když skáčí křidlice, tak vím, že je doma lol ", jestli skáčí to nevím, ale stopro rezonuje celá střecha. 2x ARN 312

Re: rušení klidu

Půl roku jsem bydlel v paneláku a měl jsem souseda, který přišel z práce, pustil si v obýváku nahlas rádio a šel si lehnout do ložnice na druhým konci bytu. Měl nějakou věž  Pioneer a bedny u "naší" stěny. Bohužel já měl vedle jeho obýváku svůj obývák/ložnici... No a hrál takhle dvě tři hodiny. Večer se díval na televizi. Když jsme se dívali na stejný kanál, měl jsem ještě jakž takž srozumitelný pseudo surround (nebo jsem mohl rovnou šetřit repráček v TV a vypnout zvuk, aniž bych přišel o filmový dialogy), ale když se díval na něco jinýho, hrůza děs. Zvlášť hokej. Ten si musel pořádně užít, takže spát jsem rozhodně nemohl. No a když jsem byl v kuchyni, poslouchal jsem celý den Český Rozhlas ze sousedčina chrchláčku položenýho na topení... Jóó, to se mi to dobře učívalo na maturu... hmm