Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 6 z 15)

Audioweb.cz » Ostatní technika » Úprava EZK RSD4132

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 ... 15 »»»

RSS

Příspěvky [101 až 120 z 286]

(upravil dodik 16. 11. 2008 9:40)

Re: Úprava EZK RSD4132

posledná kompletná verzia schémy je na strane 4.
http://www.postimg.cc/Pq17KbGS.jpg
toto je schéma a vyznačená časť zelená, ktorá je na dps, od červenej oblasti nastáva spomínané skreslenie

//edit, vymena IO nepomohla, takže tam bude niečo s tou spätnou väzbou, ešte či nemôže byť na h*** trimerv v SV, takže nahradim ho na pevno rezistorom a uvidim, inak by som sa chcel opítať skúsenejších čo to môže byť?

Re: Úprava EZK RSD4132

Zkontroluj si nejprve desku.

Web

Re: Úprava EZK RSD4132

Nejspíš Ti z nějakýho důvodu courá offset (pokud se to tak dá ještě vůbec nazvat) na výstupu operáku. Z tý sinusovky zbývaj jenom úzký špičky, takže to řeže víc než jen "dolní půlvlnu".

Re: Úprava EZK RSD4132

doska je správna, ziadne chyby skraty atd.
Dalsie poznatky, skratoval som trimer, cize ostal v SV len 4,7k odpor a 33k, cize zosilnenie niečo cez 1,1x,skreslovalo to iba do určitej hranice(na obrazku nizšie), ak som vstup. signal zo 100% zoslabil sinusovka sa upravila do normálu a zase to začalo skreslovať iba do polovice(ako na pôvodnom obrázku), nemôže to robiť privelká záťaž na výstupe(v schéme R22=100k?

http://www.postimg.cc/aVXEPnA.jpg http://www.postimg.cc/gxv_4g0.jpg

Re: Úprava EZK RSD4132

Na výstupu IC3B tento problém nemáš?

Web

Re: Úprava EZK RSD4132

ten nemam zapojeny, len zelena vyznacena cast

Re: Úprava EZK RSD4132

spoj výstup IC2A pin1 se vstupem IC3A pin3 kusem drátu a pak poreferuj

Web

Re: Úprava EZK RSD4132

skratoval som 1 a 3 pri zasunutom IC1 tak na vystupe nič-0, pri vybratom IO normalne

Re: Úprava EZK RSD4132

Některému OZ chybí zem. Běž s pozorováním signálu odpředu, osciloskop připojuj přes kondík třeba 1uF postupně na výstup IC1A a pak na IC2A.

Web

Re: Úprava EZK RSD4132

jak chybý zem? meral som všade kde treba a je tam, a inač to sledovanie signálu som spravil ako prvé a všetko je v poriadku čitaj hore.
nebude chyba v určení odporov a zosilnenia v poslednom OZ(IC3A)

Re: Úprava EZK RSD4132

Uveď to do stavu, kdy to ořezává, pak odpoj vstupní signál, vem si multimetr a měř ss napětí na výstupech operáků (vůči zemi). Ten operák, kterej bude mít na výstupu něco výrazně jinýho, než nulu, nemá dobře definovanou ss úroveň na neinv. vstupu. Tipoval bych chybu někde kolem R38.

Re: Úprava EZK RSD4132

ja som už z toho mamrd, ked pripojim signal iba na posledný OZ tak funguje správne a začne skreslovať pri 3-3,5V ked je na vstupe 1V, čo je prijatelné zosilnenie 3-3,5
ak pripojím signál na pôvodný vstup INL(JP2) a meriam za rezistorom R14 tak je tiež všetko v poriadku, akonáhle prepojím rezistor R14 s jazdcom potecniometra R38 tak na výstupe zase zaznamenávam skreslenie.
(aby vás eplietol potenciometer R38 nemám zaradený, sú tam len vytrčajuce prepoje(vid fotku hore).)

pre petr, akonáhle odpojím vstupn. signál predsa nemôže byť na výstupoch meratelné striedavé napätie, nie...

Zmeral som napajacie piny IO oproti zemi, na každom bolo 12,7 príslušnej polarity, a je možné aby na nich bolo striedavé napätie, alebo je to len chyba multimetra?(2x33VAC)

(upravil petr 16. 11. 2008 17:55)

Re: Úprava EZK RSD4132

Bůhví co měříš a čím, ale ss znamená stejnosměrný...

edit: Na Slovensku se asi říká "jednosmerný", tak sorry

Re: Úprava EZK RSD4132

ss striedave a js jedmosmerne(tak som si myslel že to u čechov je), ale už si odvikám a píšem zrozumitelne pre všekých AC, DC(Udc, VDC...)

petr: takže pri IC1 a IC2 bolo po odpojení 0VDC, a na IC3 -8VDC(merané oproti zemi!), hodnota sa menila podla stavu trimra, pri max vytočení 12V pri min asi 4V

Re: Úprava EZK RSD4132

Tak musíš trochu zaexperimentovat. Závisí to napětí taky na poloze R38? Jaký DC napětí je na vstupech toho OZ (IC3)? Jsou ty 22k odpory (R16, R17) stoprocentně 22k a ne třeba 2.2M?
Já si myslím, že Ti tam vlivem vstupního klidovýho proudu OZ vzniká na R16 a části dráhy R38 úbytek napětí, kterej si pak ještě zesílíš tím zesilovačem, protože je ss vázanej. Ale kdo ví...

(upravil dodik 16. 11. 2008 20:38)

Re: Úprava EZK RSD4132

R16 je naozaj 22k, R17 nieje zapojený, R38-potenciometer nieje zapojený, a v schéme 1E a 1S su spojené, mám tam potenciometer zaradiť? na vstupe IC3, pin 3 je 0,40VDC oproti zemi

Re: Úprava EZK RSD4132

Tak v tom případě je to jasný. Máš neinv. vstup "v luftě" a C7 se Ti nabíjí tím klid. proudem. Když zapojíš R38, tak by to mělo bejt v rámci možností toho schématu OK. Lepší by ale bylo oddělit jezdec poťáku (R38) kondíkem a odtud přes cca 1k odpory přímo na vstup IC3 a ty 22k odpory zapojit mezi vstup IC3 a zem.

(upravil dodik 16. 11. 2008 20:56)

Re: Úprava EZK RSD4132

takže problém vyriešený, problémom bolo nezapojenie potenciometra R38, boli len skratované signálové cesty, v túto chybu som vôbec nerátal, dakujem uzívatelom : wwsly a petr, sinclair za ochotu a pripojenie do témy smile

Re: Úprava EZK RSD4132

Dyť jsem říkal, že někde tomu chybí zem. Odpor potenciometru vlastně nahrazuje klasický svodový odpor proti zemi-a protože tam nebyl, plavalo to v luftě, to bylo vidět už na tom škopku...

Web

(upravil dodik 17. 11. 2008 11:36)

Re: Úprava EZK RSD4132

sinclair: jj ja som si neuvedomil že zem je tiež zaťažená oproti signálu druhou stranou dráhy pot. R38
inak je to už stabilné po celej šírke pásma 20Hz-20kHz pri max zosilnení(cca 4x)

fotky celeho modulu, ešte bez potenciometrov a konektorov
http://www.postimg.cc/Pq1dheIi.jpg   http://www.postimg.cc/aV11ycJi.jpg

inak aké trafko do napájania odporúčate, teraz mám 2x12V(2VA),  1VA na každý sekudndár stabilizácia napätia je pôvodná zo schémy(ZD+BDxxx) a po osadení všetkých IC mi kleslo z +-15V na +-6V, bude to chcieť asi tvrdšie trafko.

Příspěvky [101 až 120 z 286]

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 ... 15 »»»

Audioweb.cz » Ostatní technika » Úprava EZK RSD4132

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£