Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 12 z 15)

Audioweb.cz » Ostatní technika » Úprava EZK RSD4132

  Stránky: ««« 1 ... 10 11 12 13 14 15 »»»

RSS

Příspěvky [221 až 240 z 286]

Re: Úprava EZK RSD4132

Takže už by to mohlo zůstat takto:
http://audioweb.cz/uploads/thumbs/3087_4132ver002.png

(upravil opamp 13. 1. 2010 11:14)

Re: Úprava EZK RSD4132

Já jsem pro verzi 2 (asi lze vyhodit C8). Buffer za potenciometrem je moc dobrý vynález.

Je sice hezký argumentovat vysokou vstupní impedancí zesu, ale co taková kapacita propojovacího kabelu? V součinnosti s proměnnou výstupní impedancí potenciometru tak vzniká parazitní "přeladitelná dolní propust".

"Puristi", nechápete, že zdánlivé zjednodušení přináší občas jen nové, skryté, komplikace????????????

Web

Re: Úprava EZK RSD4132

Ondro, tu C8 bych nevyhazoval - může pak "chrastit" pot balance. Ze stejného důvodu bych výstup z IC1a pro bypass oddělil kondem. Buffer za poťákem beru.

Re: Úprava EZK RSD4132

No, je to otázka volby operáku. Ale jo, jak píšeš, bezpečnější bude jej tam nechat.

Web

Re: Úprava EZK RSD4132

No super hoši, perte to sem. To dáme.

Birkoff napsal: ".... bych výstup z IC1a pro bypass oddělil kondem ...."
   A nešel by použít ten co už tam je? Takto:
http://audioweb.cz/uploads/thumbs/3087_4132ver003.png

Až se doberem k solidnímu výsledku, tak smažu ty předchozí obrázky. Koukám že jsem ten thread pěkně zasvinil.

Re: Úprava EZK RSD4132

bypass na celé korekcie ako je to vo V4

Web

Re: Úprava EZK RSD4132

Není zesílení v posledním stupni zbytečné? Tam by stačil sledovač.

Web

(upravil Betaron 13. 1. 2010 16:47)

Re: Úprava EZK RSD4132

Hoši, v tomto případě čím méně, tím lépe…Ten třetí IO je tam zbytečný.
Korekce RSD4134 jsou nachlup stejné jako korekce z KE 6/2006. Stavil jsem je 3x, mají zesílení jako prase a je to na škodu věci.
K nedávno dokončenému projektu integrovaného zesilovače s moduly DPA-222 jsem použil jednodušší korekce z TEB elektronik. A to je přesně to, co ke kvalitním koncákům pasuje – neagresivní korekční předzesilovač se zesílením jedna, pokud jsou potenciometry basy, výšky ve střední poloze. Korekce se mi líbí po zvukové stránce – v paticích mám stále ještě 5532
O víkendu jsem rozhodil zesilovač s moduly SPV-250P, kde mám doposud korekce KE 6/2006 a vyměnim je za již nachystané korekce TEB smile

Re: Úprava EZK RSD4132

Betaron, to je tohle, žejo:
http://s4.postimg.cc/w6hi92zll/3087_sp500.jpg

O tom už jsem někde četl. Prý k tomu dodávají potenciometry, které brzy chrastí, a prý to má strašně malý zdvih. Ale možná je to kec.
Ty to stavíš přesně tak jak to prodávají, nebo to nějak upravuješ?

Re: Úprava EZK RSD4132

..ano, v podstatě to samé, akorát součástí je i RIAA korektor

http://s2.postimg.cc/m03fxfmid/84_korekce_sp500_schema_a_osazeni.jpg http://s4.postimg.cc/up86pcta1/84_teb_korekce_a.jpg

Bílé provedení dps je už v zesilovači s moduly DPA-222, černé korekce půjdou do konstrukce s moduly SPV-250P.

Neupravuji korekce, pouze nemám v desce přepínače a potenciometr Volume

Re: Úprava EZK RSD4132

Betarone,není v tom schématu náhodou chybička? Myslím vstupy u druhého operáku.:)

Re: Úprava EZK RSD4132

Milane, opravdu je to tak dobře navržené, že když dáš korekce na střed a přepneš na "direct" tak není slyšet rozdíl?

Re: Úprava EZK RSD4132

Není náhodou jeden z těch korektorů špatně spočítanej?  TEB vs. EZK.
Když srovnám hodnoty potenciometrů s hodnotami ostatních součástek v obvodu, tak rezistory v horním pásmu má jeden z nich blbě.

Re: Úprava EZK RSD4132

Pánové, korekce jsou naprosto v pořádku. Právě proto jsem si připravil čtvery korekční předzesilovače, abych mohl vybrat ty které se mi jeví zvukově i svým průběhem řízení B,V optimální. Dalo by se říci, že by mohly být docela přijatelné i pro hifipuristy, nesnášející jakýkoliv korekční článek před koncovým zesilovačem smile
U prvního IO – dvojka spojená s výstupem; nepotřebuji řízení zisku (Gain) signálu na vstupu korekčního předzesilovače.
A právě proto se mi tyto korekce líbí, že nejsou agresivní, přesto mají zdvih dostatečný. Ve střední poloze potenciometrů, prostým přepínáním tlačítka LIN. – vyřazení korekcí – je rozdíl takřka neznatelný. Pravděpodobně bude záležet na použití různých IO, zatím jsou osazeny 5532.

..postavte několik druhů korekcí, posuďte, porovnejte atd..to by bylo asi nejrozumnější, než-li jen pochybovat, teoretizovat smile

Re: Úprava EZK RSD4132

No, to přehnané zesílení u toho Krčmáře je dáno zbytečným zesílením vstupního i výstupního bufferu. Podle toho článku v KE 6/2006 je zesílení vstupního bufferu cca 5, a výstupního dokonce 11. Současně s tím je tam jednoduchý vzoreček pro blbý (jako třeba pro mě big_smile ), podle něhož se dá zesílení přepočítat.
   Oni jsou si ty korekce z EZK s těmi v tom Amáru tak podobné (vlastně úplně stejné), že je to zřejmě nějaká vykrádačka.
   Ale když se v tom upraví zesílení těch bufferu, předělá se ta doprasená fyziologie, korektor se přepočítá na 25k poťáky, doplní bypass ..... no sakra ta stavebnice z EZK je fakt úlně k hovnu. Proč to ten Krčmář už dávno nepředělal? Už to nabízí takových let, to mi neříkejte, že neví, že je tam spousta věcí blbě.

Kdyby se někdo chtěl podívat na ty korekce v KE, upnul jsem vám to číslo na rapida:
http://rapidshare.com/files/335038179/AR-KE-06-2006.pdf

Jinak Betarone díky za tip. Ty korekce z TEB vypadají fakt líp. Taky si to sem mohl pověsit dřív smile
Ale nejsou ty slováci trochu praštěný? Prodávají to jako stavebnici, a přitom na web volně vyvěsí kompletní manual se schematem, osazovákem vč. seznamu součástek. Někdo by jim měl vysvětlit význam slova "know-how".

Re: Úprava EZK RSD4132

Trachto, ty nejsi na audiowebu příliš dlouze; korekce KE 6/2006 jsme tady někteří (wwsly nebo Bystrouš) dělali. Takže jsou tady uplé aslespoň už cca 2x v jiných linkách. A protože jsem je stavil (3x), vím že jsou v návrhu dvě chyby.
Zesílení jsme samozřejmě po zkušenostech upravovali…

TEB korekce jsem už dřív vyvěsil v jiném linku - Výroba DIY krabic pro zesilovače a taky popsal proč je normálně neseženeš, nekoupíš.

Re: Úprava EZK RSD4132

No jo no, hold jsem cimbál. Mělo mě napadnout zkusit napřed vyhledávání.
Ale hledat řešení korekcí v threadu a krabicích by mě nenapadlo. Ale tu škatuli máš fakt luxusní.
Jaké máš poťáky v tom TEBčku? Nechal si tam 50k, nebo si to sundal na 25?

Re: Úprava EZK RSD4132

No - "kow-how": tohle zapojení v různých obměnách najdeš na netu vždycky. Velká pravda je v tom, co píše Betaron a sice, že volbou součástek kor. obvodu ovlivníš jaké budou "na ucho". A tady nezbýbá než zkoušet, co Ti líp sedne. Neexistuje nejlepší nebo nejhorší. A co se týká zesílení prvního operáku: pokud víš, že Ti vstupní signál spolehlivě vybudí následný kocový stupeň, může tam být jen sledovač jak je v TEB. Pokud ne, tak se mírné zesílení může hodit. Příklad: mám konec se vstupní citlivostí 1V pro plný výkon. Mají všechny zdroje signálu, které hodlám používat,  +/- takové výstupní napětí? Sledovač na výstupu ("buffer") zajistí nezávislot korekcí na tom, co k nim připojíš - eliminuje vliv kabelu, vstupní impedance kocového stupně. Jeho šumový příspěvek je myslím v dané kategorii zanedbatelný.

Re: Úprava EZK RSD4132

Hoši nechci nic říkat,ale v tom schématismu od TEB je opravdu chyba! Podívejte se na to zapojení druhého OZ za potenciometry pořádně.

P.

Re: Úprava EZK RSD4132

Stane se smile Přehodit + a - se tu a tam povede každýmu smile Ale ty následky potom smile

Web

Příspěvky [221 až 240 z 286]

  Stránky: ««« 1 ... 10 11 12 13 14 15 »»»

Audioweb.cz » Ostatní technika » Úprava EZK RSD4132

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£