Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » osázení actidampu

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [15]

Téma: osázení actidampu

Dobrý den, prosím o radu.
Stavím Actidamp mk IV a nerad bych ho osadil něčím co už je překonáno. Poraďte prosím jaké tranzistory a operáky si mám koupit. A nebo mám zůstat u doporučení pana Dudka z roku 1994?

(upravil opamp 4. 2. 2009 8:22)

Re: osázení actidampu

Dobrý dotaz, doufám, že sem zavítá kazzatel...

Osobně jsem jej osadil přesně podle návodu a jsem maximálně spokojen. Podobnou zkušenost má i Ondra Ch a asi mnoho dalších.

Nicméně nic nezkazíš, když si dáš pod všechny NE5534 precizní patice, abys mohl laborovat. LF411 tam dej klidně natvrdo, to jsou jen DC serva.

Vlastně jednu úpravu jsem udělal, nepodstatnou. R24, R224 jsem zvětšil na 4k7 a nakonec až na asi 8k2 a poté vyhodil C18, C218. Dosáhl jsem tak zvýšení výstupního napětí na cca 2V a tím pádem stejného vybuzení zesilovače jako CD přehrávačem. Při porovnávání zvuku nemusím hýbat s volume smile Asi nemusím psát, co hraje subjektivně líp smile

Web

(upravil ondra Ch 4. 2. 2009 12:09)

Re: osázení actidampu

Jojo mám to "původně" osazené a je radost to  poslouchat smile)
Junglist to má také v původním obsazení smile a myslím, že si nestěžuje.....

Web

Re: osázení actidampu

Jasný Ondro, v pohodě. Nevim ale jestli všechno potřebný sežene, přeci jen jsem pouhý laik. Mě tenkrát vyšel vstříc sinclair s jeho pověstným balíčkem smile

Re: osázení actidampu

Nejlepší maso je ActidampMk3. Tam není moc co měnit, leda kácéčka za bécéčka, materiál je jasně danej a je tam menší prostor pro různý polovzdělaný kurviče, co "se někde doslechli", že různý OPčka a ADčka jsou výborný operáky a ausgerechnet  do Actidampu a že původní osazení je šunkový...

Web

Re: osázení actidampu

Taktiez mam v MKIV NE5534 a tiez maximalna spokojnost. Zmeral som aj len tak zo srandy frekvencku aj odstupy a sedia tak ako maju ...

Re: osázení actidampu

Díky moc všem, to s těmi paticemi mne taky napadlo a chtel sem se na to zeptat, coz uz ted nemusim.. a uz se tesim na vikendove bastleni. wink

Re: osázení actidampu

Čau, smile takže už týden posloucham Actidamp smile a nemuzu se nabazit. Zvuk nadhera, ale mam jeden problem. Nemůžu nastavit trimerem R28 napětí na výstupu posledního operáku, zdá se že to asi zakmitává jelikož napětí neustále kolísa od 0,1 až do 1,2mV. Nevím zda je to v pořádku. Operáky celkem hřejí. Tak se obracím na vás wink, jestli je to OK, i když sem presvedcen, ze asi ne.   ???

Re: osázení actidampu

Mně dělá něco podobnýho mk2, osazená špičkovými komponenty a rukou samotnýho Sinclaira. Zkusil bych natvrdo šlusnout vstup, jestli do toho nekecá nějaký brum apod... zatím jsem s tím nelaboroval, protože to hraje výborně a nebyl čas.

"Celkem hřejí" znamená co?

Web

Re: osázení actidampu

Šlusnout vstupy bylo první co mne napadlo, ale nic se nestalo?! Celkem hřejí = vlažné(odhaduji 30 C)

Re: osázení actidampu

Vlažný = OK, o další odpovědi by chtělo poprosit sinclaira nebo rovnou kazzatele.

Web

Re: osázení actidampu

Mne v MK IV dost hreju stabilizatory, ale mozno je to preto ze tam mam dost silnejsie trafo (8W miesto 4.5W) mensie som nezohnal. A mozno je to normalne smile A raz po asi pol roku sa mi vypalili obe poistky v trafe (0.15A) netusim preco, ale dal som tam take iste a od vtedy to zase bez problemov funguje, mozno by to chcelo kusok silnejsie kvoli nabijaniu kondenzatorov ...
Operaky su inac len slabo vlazne ...

Re: osázení actidampu

Ano, pokud použiješ o dost tvrdší trafo, tak je na 317/337 větší úbytek napětí a logicky víc hřejí.
Pojistky před usměrňovačem musí být logicky typu T a pak přestanou vypadávat. Co se týče offsetu, tak mně zatím všechny exempláře vždy držely na výstupu nulu za předpokladu, že jsou osazeny tím, čím být osazeny mají. Na výstupu je 100R odpor - je dost možné, že se ti do fousů měřáku indukuje nějaký bordel a měříš pak píčoviny.

Web

Re: osázení actidampu

Leoši, předpokládám že Mk2 od Tebe jsou osazeny tím nejlepším co existuje. jeden kanál hapruje v rozmezí asi milivoltu, druhej však asi +/-20mV. Netuším čím to může být. Po pravdě, ani jsem ještě neměl čas to zapojit na ošklivoskop.

Web

Re: osázení actidampu

To netuším. Ty LF356 v servu jsou z dobré sorty..

Web

Příspěvky [15]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » osázení actidampu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£