Re: Super Scooper 18"

no, ne nějakej, ale PD1850, a k tomu adekvátní zesilovač, a taky se naučit s tim korektně pracovat.

Re: Super Scooper 18"

no já si myslim že v tombude hrát dobře i nějakej eminence a pude to mít dobrý basy...koupim a uvidim;)

(upravil Crashpc 1. 2. 2009 21:31)

Re: Super Scooper 18"

tak proč jsi se nás prve ptal??? Ten eminence rozhodně vůbec nekupuj. je to předražená mrcha.
je smutný že tu musíme někoho přemlouvat na něco. když už ale takhle blbneš, tak kup  aspoň to RCF LF18G401 popřípadě levnější BC 18PZB100. Bude to hrát víc, asi líp, a hlavně to půjde využít i jinde. Tu Eminenci nejde prozměnu rozumně využít skoro nikde, nebude tolik hrát a už vůbec nepůjde prodat....

Re: Super Scooper 18"

No je fakt, ze ta eminence je predrazena,  napr. BC18PS76 je asi trochu lepsi a stoji o litr min...

Re: Super Scooper 18"

zdravim vim že to sem nepatří ale kámoš si nařezal dřevo na super scooper 18" jako já a chce to prodat tak kdyby měl někdo zájem;)

Re: Super Scooper 18"

Kdyby měl někdo zájem, tak prodej i ten svůj scooper. nemá to cenu, a menší bedny s těmi horšími reproduktory umějí hrát prakticky stejně nahlas jako ty větší bedny, tak proč se s tim tahat. Jedině snad na to aby se na to lidi koukali smile

Re: Super Scooper 18"

zdravím chci vědět který repro mam vzít teda RCF LF18G401  nebo RCF LF18G400 ,dyštak ho pak využiju na něco jinýho;)

Re: Super Scooper 18"

ted sem koukal na netu,a našel sem tam scooper 15" jakym reprem by se to dalo osadit?

Re: Super Scooper 18"

http://images.google.cz/imgres?imgurl=h … D%26sa%3DN

Re: Super Scooper 18"

Hlavně neblbni. Ber LF18G401, není nějak horší než G400, a obávám se že bys to "lepší" nedokázal využít, a když se něco stane nesprávnou manipulací, bude to asi menší škoda. Je to něco jako dělníkům na stavbě dávat nářadí z obi, a ne profi za dvojnásobné ceny, páč to rozmlátěj, poztrácej, rozkradou, neuměj s tím atd. Nic osobního...

Re: Super Scooper 18"

jovšak v pohodě díky...no ale ted fakt newim,jeden kluk by tu bednu možná odemne vzal,ale já bych chtěl scooper pře jen na ty drumy a tak,takco třeba bednu na 15" reprák jak je v tom odkazu co sem poslal,jaký repro by do toho bylo vhodný?

Re: Super Scooper 18"

Drumy se samozřejmě daj udělat dobře i s jinejma bednama. Jak jsem říkal, ta bedna přestává být lepší než ostatní v okamžiku, kdy do ní nedáš ten správný reprák. Je to jako na nového poršáka koupit pneumatiky za 500 kus a natankovat natural95 - prostě to nepojede, a může to být porsche jaké chce. A že s tím někdo chtěl závodit je hezké, ale to na špatném palivu a pneu nic nemění. Tedy pokud to od tebe někdo koupí, tak to s klidným svědomím prodej, obzvláště, pokud máš v plánu to někdy vozit. Za tu námahu na velké nehrající bedně to nestojí. s 15" je to snad ještě větší krok zpět (pokud bys tam neosadil nějaké opravdu drahé hovado), a ta horší 18" by mohla dopadnout oproti tomu ještě relativně dobře smile

Re: Super Scooper 18"

tak ted opravdu newim,chci nějaký spodky ab to hrálo dobře vevnitř i venku,nebo sem přemejšlel o EM 15 Bass třeba 2 kousky nebo dva kousky těch sroopru 15"

Re: Super Scooper 18"

Em15Bass vevnitř v menších prostorách nehraje dost, a už vůbec ne tam kde má. to je ověřený mnoho lidma. na 15" scoopy se vykašli. První možnost, i když jí nemam rád, ale když už to máš tak proč s tím jebat - nech ten scoop pro 18" a osaď ho tou LF18G401. druhá možnost je stavět něco jiného než EM15Bass a Scooper. Problém je, že to vyjde velmi podobně, ne lépe než s těma scoopama, ale třeba by to nemuselo bejt tak velký...

Re: Super Scooper 18"

a myslíš že to bude hrát dost jeden scooper s LF18G401?

Re: Super Scooper 18"

co je to dost?, kolik to je? dost vzhledem k velikosti?

Dost hraje když je tam PD1850, pak už hraje méně big_smile je to stále dost?
Na to neexistuje odpověď, když nevíš jak hrají běžné 18" a s čím to porovnáváš.

Re: Super Scooper 18"

á newim kolik tak watů nebo tak

Re: Super Scooper 18"

tak já newim dejme tomu že má 900rms tak to v tý bedně bude mít taky tolik?nebo takle co si myslíš ty pro tebe by to do začátku stačilo?

Re: Super Scooper 18"

tam jde o vyzářenej akustickej výkon, kterej s wattama co do toho lezou není až tak úzce spjatej. Pokud bych chtěl něco takovýho dělat, tak bych rozhodně pořizoval bedny v párech, které pak půjdou rozšiřovat a násobit o ty samé. Jedna bedna opravdu není žádné terno, ať je v ní třeba i ten PD1850. Dvě bedny s tím LF18G401 by jí měly přehrát. Fyzika je fyzika. Co je ale rozdíl je, že to dřevo a práce a tvé záda taky není zadarmo. a nosit na hudbu se mají repráky, co hrají, ne hodně dřeva.
Já taky začínám, akorát mám poměrně zmáknutou teorii. Začínám na 2x18" v menších bednách (MT18SUB nebo sub18 z návrhu od BC). věřím že to na svou velikost hraje dobře, dá se to kvalitně postavit doma, nestojí to za to co to umí zas tak moc, a půjde to nějak nakládat a vézt i v jedné osobě když bude nouze....

na dnešní moderní basák vyhovuje opravdu cca 1000W kvalitní zesilovač.

Re: Super Scooper 18"

tak já ubec newim co postavit....
ten scooper 18"je opravdu velká bedna:Ddyt je jednom 1,20 vysok¨á a nějakejch 76 cm široká ale nečekal sem že to bude až takle velký