Téma: Super Scooper 18"

Zdravím pánové mam doma postavenou bednu na super scooper http://www.speakerplans.com/index.php?id=18superscooper přesně jako v tom odkazu....mam to na nějaký Drum and bass,Jungle Tekkno a tak...poradte mi jakym repro duktorem to mam osadit max cena 5500kč díky za ochotu

(upravil Crashpc 1. 2. 2009 1:42)

Re: Super Scooper 18"

Pohledej o tom něco na prodance, psalo se o tom - Ta bedna je konstruovaná pro PD1850. Proč jí lidé stavějí, když do toho ten reprák pak nedají je mi záhadou. Proč si myslí že ta bedna je dobrá i bez repráku, a že se špatným hrát bude taky dobře.... Za ty peníze se dá přemýšlet asi jen o RCF LF18G401, BC 18TBX100 a levnějších. zrovna na prodance někdo prodává za 5800/kus RCF LF18G400, to je asi nejlepší reprák co se dá za ty peníze sehnat, tak jestli to myslíš vážně a prodejce to prodá i po kusu, tak po tom můžeš skočit.

Re: Super Scooper 18"

http://music-shop.vltava2000.cz/store/g … D=30161928   a co tento reproduktor ten není vhodny?

(upravil Crashpc 1. 2. 2009 2:27)

Re: Super Scooper 18"

žádný do 5500 tam není dost vhodný. Maximálně tak průměrem koše. Nejdřív je potřeba pochopit, že už si jen vybíráš o kolik (hodně) to bude horší než to původně mělo bejt. RCF LF18G400 by možná byla akceptovatelná náhrada. Nejlevnější ještě dost schopnej reprák bude právě asi ten RCF LF18G401, po něm B&C 18PZB100, pak ještě horší B&C 18PS100 a ta Sigma popřípadě levnější, ale ne nijak horší než ta sigma -  BC 18PS76.
Záleží čím to taky budeš živit. Tohle je už z principu velká bedna, do které patří velký reprák, a celé to má hrát HODNĚ. Ty z toho děláš velkou bednu co hraje málo. Na to dnes stačí i malé bedny. Pokud ale do ní budeš pouštět méně než 1000W, dají se horší reproduktory tak trochu omluvit, protože ty "lepší" by se stejnak nevyužily.

Horší myslím tím ty lepší z výběru co jsem tu napsal. Sigma18 a BC18PS76 1000W rozhodně při DNB nemůžou zvládnout. To je další věc - nepokoušet se dostat ten "větší zvuk" mocnějším zakroucením kolečka volume doprava namísto pořízení lepšího repráku a zesilovače, jinak ten reprák a někdy i zesilovač můžeš odpravit, a pak tě to po opravě vyjde dráž, než kdybys prve koupil ty lepší komponenty, a bez starostí a oprav hrál ROVNOU VÍC....

Re: Super Scooper 18"

tak ten jak semposlal ten odkaz je na nic jo...takže radíš tam dát RCF LF18G400  nemáš nějakou stránku kde ho prodávaj nemužu nc najít

(upravil Crashpc 1. 2. 2009 2:38)

Re: Super Scooper 18"

editoval jsem svůj text trošku....

Ten reprák není uplně nanic, ale je to předraženej kus verku. stará slabá pelušina, která ve velký silný bedně nemá co dělat.
ten RCF LF18G400 novej asi nezaplatíš, ale na prodance.cz v bazaru (aktuálně zde: http://www.prodance.cz/inzeraty.php?Zaz … p;Vypis=10 ) to člověk prodává zalevno.
Jinak pokud bys kupoval novej, tak RCF LF18G401 taky na prodance, ale s tím vědomím, že už kupuješ horší reprák než tam patří, a že to nebude hrát vůbec tak hodně, jak se původně u té bedny plánovalo. Nemusím snad opakovat, že s tou sigmou by to dopadlo ještě asi o dost hůř. A nakonec by vyšlo nejlíp do té budky posadit technaře namísto repráku, a on to taky odzpívá big_smile

Re: Super Scooper 18"

no jasný,ale relativně bych mohl objetovat i těch 6 tis... kdyby něco bylo v té ceně

Re: Super Scooper 18"

V té ceně je slušné jenom RCF LG18G401 a B&C 18TBX100, pak jsou možná nějaký méně významný a méně výhodný mezistupně, a pak až je právě to LF18G400, to je ale o dost dražší. Opakuju a tím se i ptám - záleží jakým zesilovačem to budeš živit. Za jistých podmínek by to nemuselo být až tak špatné oproti referenci. Při nižších hlasitostech to nemusí hrát o moc míň než ty silnější repráky, akorát ty slabší už nedosáhnou na ty vysoký hlasitosti, co z tý nezajímavý a velký konstrukce dělají zajímavou smile

Re: Super Scooper 18"

to právě ještě newim čim to budu krmit

(upravil Crashpc 1. 2. 2009 2:50)

Re: Super Scooper 18"

tím hůř se na to vybírá reprák...

Jestli teď není na reprák, tak skromně tuším že pak nebude asi ani na zesilovač. Takže ten okruh repráků co tu vybíráme asi bude uplně adekvátní smile

Re: Super Scooper 18"

tak já ted opravdu newim jakej do toho mam dát

ale ta bedna bude mít dobrý basy a tlaky ne?i venku?

(upravil Crashpc 1. 2. 2009 2:52)

Re: Super Scooper 18"

zas edit... To opravdu nebude vědět nikdo, dokud sám nebudeš vědět třeba to, kolik do zesilovače a reproduktoru investuješ. tyhle dvě věci jdou dost provázaný, a jedno bez druhýho kupovat je nedobrej nápad.
Dobrý je u každýho něco jinýho. Nebude to ale tak dobrý jak to mělo původně bejt, takže už nesejde přesně na tom o kolik to bude horší smile

Re: Super Scooper 18"

chápu no tak já bych rád at to hlavně má velký basy a tlaky venku

Re: Super Scooper 18"

nj, zadarmo ale ani kuře nehrabe smile taky bych taky rád něco takového ale nejde to, a člověk tak musí vymejšlet co nejlepší poměr komponent v systému, aby to za určený peníze hrálo co nejvíc. za ty peníze ty vybraný reproduktory asi budou hrát nejvíc.  Můžu ti orientačně obecně poradit v tom, že RCF LF18G401 je spolu s B&C 18PZB100 citlivější, a při slabém zesilovači pohrajou víc třeba oproti BC 18TBX100. naopak pokud se bude dobře krmit, tak to BCčko je asi přehraje.

Re: Super Scooper 18"

A přes co to chceš vůbec poštět?

Re: Super Scooper 18"

18 TBX bych tam nedával, to už raději PZB. Nebo můžeš zkusit jako levnou alternativu 18W1000, ta tam jakž-takž hraje. No nevím, ale když už jsi se dělal s takovouhle bednou, proč do ní nekoupit slušný reproduktor? Však to muselo být spoustu práce, neříkej, že ne, ze své perspektivy a lenosti bych viděl jako problém stavbu, ne to, čím to pak osadím, to už by byla jenom třešnička na dortu smile  Přece jsi věděl od začátku, co do ní osadit, je to uvedené na plánku.  A mám pocit, že PD 1850 šla s cenou dolů, v prodance je můžeš nakoupit i na úvěr, časem si na sebe basovky určitě vydělají, vyplatí se to víc, než každý čtvrt rok kupovat novou eminenci smile  když tedy chceš velký basy a tlaky i venku

Re: Super Scooper 18"

Souhlasím, jen bych byl na ty neodymy opatrnej. nejsou na ně špatný reference, ale přecijen menší množství na materiálu a vysokej střední výkon při hraní DNB se tak uplně neslučujou, a pokud ten člověk takovýmhle způsobem šetří, a neví co tam má dá za reprák, tak se obdobným způsobem k tomu bude chovat, a do takové aplikace je cívka u neodymu podle mě první na ráně.
To je důvod proč jsem jmenoval celou dobu jenom samé ferity. Lidé cpou 18TBX100 prakticky do všech druhů ozvučnic, a hraje jim to tam. Ale je pravda, že v téhle aplikaci těžká membrána nebude nejlepší..

Re: Super Scooper 18"

biotekk: sečteno a podtrženo, už víš vše, zkus si koupit klidně ty eminence, není nad osobní zkušenost. Smrad ze spálených repráků, příp. na zesilovači svítící ledky protect v půlce hudební produkce, zpravidla když paří nejvíc lidí, si zapamatuješ lépe než rady z diskuzního fóra. Třeba když si koupíš 1850, tak ti tam na první akci nalijou pivo smile  nikdy nevíš.

Crash: Jj, to jsem přesně myslel, tbx má velké mms. Technaři a tekknaři jsou vůbec vysoce náročnou skupinou co se týče dosahovaných akustických tlaků, kam se hrabe metal, elektronická hudba často nerespektuje přirozené spektrální rozložení výkonu, resp. ho posouvá někam jinam. A vysoký příkon, přesně jak říkáš, žádné přestávky mezi písničkama big_smile  chudinky reproduktorečky...  Tady je snad jediná výjimka, lepší mít hromadu PD1850 a krmit to behringrama, RMX 2450 apod. (ne v můstku) a vysvětlit jim, že ty červené ledky na zesících musí občas zhasínat, víc už to prostě hrát nemůže, pak jsou bedýnky relativně v bezpečí co se týče příkonu...  je to jako s muzikanty, někteří DJs pochopí a respektují doporučení, nekteří naopak. Ale spíše naopak.


OT:  Jedněm týpkům (DNB, tekk) jsem už třikrát půjčoval komplet konce + PA, první akci jsem je skoro seřval (preventivně před produkcí) aby pochopili, co a jak a kolik to vše stojí a kolik by stála oprava atd., po půl roce to samé, chovali se slušně bez mých zásahů, a když přijeli po dalším půlroce, než jsem otevřel hubu a spustil svoje kázání, začali mě ujišťovat, že už vše vědí, tak se jen připíchli a já šel pracovat, vrátil jsem tam na kontrolu po půlnoci a opravdu hráli cca -6dB, konce jenom vlažné, nepřebuzený DJský pultík, pěkná dynamika i zvuk, ani odposlechy nebyly až za roh. Neodstřelili nic. Udělalo mi to hroznou radost. Chce to osvětu mezi systémáky.

(upravil Crashpc 1. 2. 2009 14:02)

Re: Super Scooper 18"

viz citace pana Mašína z Prodance:
"Mám tady teď PD186,kde došlo k tepelnému poškození podstatně slabším zesilovačem,jednoduše proto,že při hraní po nějakou dobu STÁLY.To se potom přehřejí oba okraje cívky,protože jsou volně v luftu a zůstane nepoškozený prostředek,který byl v těsné blízkosti pólových nástavců,které ho chladily.Je dobré si uvědomit,že existují nějaké závislosti výchylky na příkonu A KMITOČTU a minimum může klidně ležet v oblasti,kterou zrovna už dvacet minut tlačí šaman za gramcem lidem do palice (a vnitřností smile ) "

repráky se nejen kupují ale i obsluhují, a musí se to umět. Zničit jde bohužel i dobrý reproduktor, a pokud tedy někdo neví jak se k tomu chovat, měl by kupovat ten levnější, aby to pak tolik nebolelo....

Re: Super Scooper 18"

tak díky všem za komentáře,tak ted abych šetřil na nějakej pořádnej reprák,podle toho co tady slyšim