(upravil dj-bobr 6. 6. 2007 1:59)

Téma: Odposlechový monitor

Co byste použili do low-cost odposlechového reproboxu na pódium? Nic náročného, jen zpěv, možná kytara a potichu baskytara, nic na koncerty, prostě malý odposlech na vystupení v modlitebně (no flames smile).
Teď používáme ARN664+ARV165 poháněné MBA810 a je to tak tak... ale zase 12" bas už je overkill, zejména cenou. Reproduktorům TVM se nebráním... napadl mě třeba ARX-165-22/4, širokopásmo s difuzorem, mohlo by stačit, co vy na to?

Web

Re: Odposlechový monitor

Do nenarocnyho odposlechu bych s klidnym svedomim pouzil Eminence Betu 10" + piezo vysku. Pak by bez problemu postacil i ten pohon 3-5W pri te citlivosti, ktere to repro ma. A pouziti by potom mohlo byt i pri vetsich akcich, nez vystoupeni v modlitebne. Ztisit jde odposlech vzdy. Problemem uz je zvysovani hlasitosti, pokud na to box nema. Ta Beta neni draha a piezaky taky ne.

Re: Odposlechový monitor

Hlavně ne ty nejlevnější pieza z Dexonu, hrajou příšerně...když už tak LeSlon z prodance.

Re: Odposlechový monitor

Díky za radu, ale ta Beta už je vysoce nad můj rozpočet, mám na to maximálně tak litr a i to je hodně sad

Web

Re: Odposlechový monitor

No tak pak jedině něco staršího, třeba ARO711 + piezo, to je asi nejekonomičtější možný řešení a oproti gumáku to bude možná i slyšet...

Re: Odposlechový monitor

No asi by to chtělo sehnat nějaký repro ze "školních" rozhlasů, ty by snad měly mít velkou citlivost.

Re: Odposlechový monitor

koukám, že univerzály nejsou drahý:

http://eshop.kytary.cz/TVM-ARO-567/2019 … move:0:1:0

Re: Odposlechový monitor

Dal bych ARO667, to má z těhle "univerzálů" citlivost největší (naštěstí jich mám ještě pár ve sklepě)

Re: Odposlechový monitor

Martyy, máš jeden pár uplně novej v krabicích?

Re: Odposlechový monitor

ARO667 je bombovej reprák. Bohužel ho ale moc lidí nemá v dobrém stavu a na prodej... (nebo jo? smile)

Web

Re: Odposlechový monitor

Nebo sehnat novější ARO 6604. Má také 95dB citlivost.

Re: Odposlechový monitor

No ke krabicovýmu stavu maj ty moje hodně daleko...ARO 6604 má citlivost o něco menší, 95dB měla ta rozhlasová bedna ve který ale byly 2 kousky.

Re: Odposlechový monitor

Zdar. Musím podotknout, že jsem zkoušel nahradit  původní repro ARO 667 ARO 6608 a už to nehrálo tak dobře sad

(upravil sinclair 15. 4. 2008 9:18)

Re: Odposlechový monitor

Ano, ARO6604 má oproti staršímu ARO667 skutečně asi o 1,5dB nižší citlivost. Je to způsobeno pevnější membránou a těžší cívkou, ten reproduktor /6604/ má totiž reálnou zatížitelnost téměř dvakrát vyšší, než jeho předchůdce.
V současnosti prodávaný ARZ660x má proti starším ARO660x těžší hliníkovou cívku a difuzér, jde tedy v ose líp do výšek, má tedy i značně vyšší zatížitelnost, citlivost je opět asi o 1dB nižší proti ARO660x, přitom cena je ale příznivá.
Do takového odposlechu bych se vůbec nebál použít dvě ARZ6608 paralelně, klidně hodně natěsno i čtyři ARZ6604 sérioparalelně, lze tak získat nějakých 5dB citlivosti navíc. A k napájení by měla stačit TDA2050, případně TDA2051 nebo LM1875 či LM2875.
Pokud jde o cenu, dají se jedním odporem a jedním kondíkem navíc švihnout do můstku /12W/ i dva televizní zvukové moduly s MBA810, které lze vytěžit kdekoli na sběrném dvoře z ČBTV.

martyy, jestli myslíš ten šedočerný modul reproduktorového sloupu s označením ARS 5015, kde jsou dva 200mm reproduktory a 15W/100V transformátor, tak to nejsou ARO6604. Jsou to impregnované speciály jen pro tuhle aplikaci.

Web

Re: Odposlechový monitor

Dalsi moznost je treba Fane Soverein 10-125 + Leson TLC-5, bas na primo, piezo pres 1M5 kondik + 20ohm odpor v serii.

Re: Odposlechový monitor

tie ARZ660x mám vyskúšané, za tú cenu super vec

Web

Re: Odposlechový monitor

ja by som na odposluch lacny dal Fane soverign 10 alebo 12" a k tomu vyskac dajaky lacny cinsky, napr, Rockwood co je kopia ATP80, pieza som mal doma seliake aj drahe motoroly a zvu k bol vzdy o nicom...basak moze ist aj na priamo vyskac cez vyhybku od 4kHz

Re: Odposlechový monitor

Můžu klidně doporučit na tohle použití Beymu 8AG/N - širokopásmo s dobrou citlivostí smile