Téma: Jak na celkovou upravu..

ahoj chci si sve 2p.bedny konecne vzhledove upravit,ale nechci koberec,ale chtel bych to natrit barvou,tak potrebuju vedet jak nebo cim mam zadelat srouby,aby to nebylo na ocich,a pak jakou barvu vybirat,barvu bych chtel urcite cernou a takovou matnou tak jakou pouzit?S kterymi mate dobre zkusenosti...dekuji za rady

Re: Jak na celkovou upravu..

tmel na dřevo tě nenapadl ?
s barvami ti pomůžou jiní

Web

Re: Jak na celkovou upravu..

hele s upravou apod..nemam zadne zkusenosti.. tak proto se ptam

nikdo jiny prosim neporadi?

(upravil jardapeši 20. 1. 2009 14:58)

Re: Jak na celkovou upravu..

Takhle jsem to dělal já.2 x vykytoval a lechce prebrousil bruskou a pak nějakou 300 růčo...viz http://nahrejto.cz/files/bgpeauxu11xsq9feg95h.jpg
Samozřejmně si musíš předvrtat díru na hlavu šroubu aby byl zapuštěn

(upravil Jawis 20. 1. 2009 15:11)

Re: Jak na celkovou upravu..

S tím kytováním je to fajn a moc hezky to vypadá. Bohužel pokud na to nějakou vhodnou technologií nenatáhnete alespoň 1mm pořádné grafitové barvy, tak vám z tohy ty spoje po čase vystoupí. Druhá nevýhoda je, že na tom je vidět každý škrábaneček. Osobně jsem zastáncem koberců.

http://www.ukazto.com/?img=3651855~DSC02156.jpg

Re: Jak na celkovou upravu..

A co ked ti to niekto poleje alebo ti zacne prsat na akcii vonku.

Re: Jak na celkovou upravu..

Každý normální běloch před kobercováním bednu nejdřív aspoň dvakrát nalakuje nitrolakem a pak teprv lepí koberec. Má to dvě výhody: dřevo při lepení koberce nevychlastá lepidlo a při případném zmoknutí bedny se sice nacucá koberec, ale dřeva se to nedotkne.
Pak je ještě rozhodující, z jakého materiálu bedny jsou. Bedny pro touringové použití dělá z neimpregnované dřevotřísky jen opravdová píča.

Web

(upravil dzajro 20. 1. 2009 17:35)

Re: Jak na celkovou upravu..

Dakujem za tip. A neni lepsie touringové bedne nastriekat najakym Polyuretanovym naterom? Lebo stale mam dilemu ci koberec, alebo lak. Co myslite co vydrzi viac?

Re: Jak na celkovou upravu..

ano diky,a ted doporcute nejakou slusnou barvu?chci nejakou matnou cernou nebo proste aby se to nelesklo..diky

Re: Jak na celkovou upravu..

Myslím, že se pořád ještě prodává černý matný syntetický email na školní tabule, lze to stříkat i natírat a po zaschnutí je to dokonale matné. Prošmejdit Barvy-Laky a vyzpovídat prodavače.

Web

Re: Jak na celkovou upravu..

to by bylo ono..nevis jak se to pohybuje cenove za pixlu?

Re: Jak na celkovou upravu..

Asi stovku za kilo, ale nevím přesný označení, musel bych se mrknout v dílně, mám tam ještě rozdělanou pixlu

Web

Re: Jak na celkovou upravu..

Mohla by být použitelná i tato barva "Email S 2122 0199 KRALUMAT 0.6 l TABULOVÁ BARVA".

Cituji: "S 2122 KRALUMAT - Email syntetický vnitřní matný Email S 2122 je určen k vrchním nátěrům oceli, dřeva, dřevotřískových, dřevovláknitých desek apod. materiálů pouze pro vnitřní prostředí včetně nátěrů školních tabulí. Psaní křídou na školní tabule je možné provádět po dokonalém protvrdnutí nátěru, ne dříve než po 5 dnech. Email lze použít i jako podkladovou barvu pod vrchní lesklé emaily. Není určen pro nátěry vystavené účinkům povětrnosti a k nátěrům přicházejícím do přímého styku s potravinami, krmivy, pitnou vodou a pro nátěry dětského nábytku a hraček. SLOŽENÍ: Disperze anorganických a organických pigmentů a plniv v roztoku syntetických pryskyřic v organických rozpouštědlech s přídavkem sušidel. ODSTÍNY: Vyrábí se v jedné jakosti v nenormalizovaných odstínech dle podnikových etalonů (návaznost na ČSN). ŘEDIDLO: S 6001 nebo S 6003 pro stříkání, S 6006 pro nanášení štětcem a válečkem."

Cena 116,50 Kč k dostání například zde http://www.barvylaky.com/produkty/email … arva.html/

Sám budu kupovat na jaře tabulovou barvu, kterou budu natírat AKR153, tak aby se co nejvíce přiblížily původnímu vzhledu.

Web

(upravil danda 25. 1. 2009 12:04)

Re: Jak na celkovou upravu..

Ta černá olejová matovka na školní tabule je snad nesmrtelná...Tou (ono nic jinýho stejně nebylo...) jsme natírali bedny už před 30ti lety... My nebudem, matovka tu bude!!

Edit: Ve skladu s aparátem bývala v bojové pohotovosti vždy piksla a štětec. Po návratu z terénu se oštípané třísky přejely štětcem a přechody byly hotové.. Bedny jako nová..

Web

Re: Jak na celkovou upravu..

Já to stříkám přelakovatelnym nátěrem na podvozky!Jmenuje se to BODY 950 a je na to taková speciální pistole!Po zaschnutí to nesmrdí a vytvoří to takovou gumovou krupici a pak to přestříkám třeba pololesklým lakem.Ale chce to pořádnou vrstvu aspoň 2mm.

Re: Jak na celkovou upravu..

jardapeši: Ako to je s odolnostou tohoto nateru?

Re: Jak na celkovou upravu..

No odolnej je dost ale když ti spadne na zem tak ti to nic nezachrání

Re: Jak na celkovou upravu..

Myslel som normalne prenasanie, vzdy sa podari to niekde tuknut. Jasne ze ked s tym budem hazdat tak to lak neochrani.

Re: Jak na celkovou upravu..

tak to je v pohodě!Já to stejně mám doma a párkrát to někam vytáhnu takže si na to dávám pozor.