Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Vymena suciastok reproduktorovej vyhybky Tesla ARS 1058

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 28 z 28]

(upravil Skafo 3. 2. 2009 23:58)

Re: Vymena suciastok reproduktorovej vyhybky Tesla ARS 1058

Kurpelm hovorim, ze som sa asi v niecom v tej scheme sekol, pretoze to je schema vyhybky pre ARS 9218, kde hra vyskac uplne super. Vy tomu rozumiete, preto som tam dal aj ten obrazok, takze skor sa skuste riadit podla tej fotky, jedine co ma zaujima je ten maly kondenzator, ktory nemozem precitat, pretoze akurat su spojene nejakym lepidlom alebo co to je.

Niekedy, ked budem mat cas, skusim tu schemu este prekontrolovat alebo radsej znovu nakreslit..

Re: Vymena suciastok reproduktorovej vyhybky Tesla ARS 1058

Určite sú v tých izolačných trubkách kundíky? Sekol, alebo keď je to fakt podľa nej zapojené, tak to musí hrať úplne naprd. Z fotky sa to veľmi príjemne číta. Skúsime s tým dačo porobiť na chate.

Web

Re: Vymena suciastok reproduktorovej vyhybky Tesla ARS 1058

Tie schémy sú zavesené aj tu na týchto stránkach v niektorej zo sekcií zaoberajúcej sa starými Teslami. Hovorím ti že zbytočne špekuluješ. Zvuk sa nedá vylepšovať len tak bajočko. Použi staré továrenské zapojenie a nechaj to tak. A ak si vymenil ARZ460x za ARP, tak to treba celé naladiť. Ale určite to nespravíš tak, že budeš zadávať do LSPcad-u nejaké Le a Re, to získaš len meraním.

(upravil Skafo 9. 2. 2009 3:23)

Re: Vymena suciastok reproduktorovej vyhybky Tesla ARS 1058

Tak nakoniec som nechal vymeneny pre stred ten 4,7 uF za 2,2 uF a na vyskaci som nechal na zaciatku 2,2uF + paralelne 1uF, predtym som mal bedne na zemi, teraz som ich dal aspon na policky a uz to hra celkom prijatelnejsie. Vysky basy su dost dobre, len tie stredy by mozno chcelo vymenit cievku miesto 3mH za 2mH, lebo je tam trosku mensi pokles medzi 500-1000Hz, ale celkovo je to uz v pohode pocuvatelne.

Re: Vymena suciastok reproduktorovej vyhybky Tesla ARS 1058

Odkiaľ vieš že medzi 500 - 1000 Hz je trošku menší pokles?  Komu niet vzájomnej rady, tomu niet hospodárskej pomoci...

Re: Vymena suciastok reproduktorovej vyhybky Tesla ARS 1058

godz, tak tuto otazku si mi vzal z jazyka, aj mna to velmi zaujima smile

Re: Vymena suciastok reproduktorovej vyhybky Tesla ARS 1058

Skafo: mne ty ARS 1054 nikdy neoslovily (i kdyz jsem je nemel OK - vyskac byl v osmi ohmech), ale fakt je ten, ze vysky to melo (a to mel 8 ohmu smile). Stredy byly naprd ale porad. Ta vyhybka je tam proste blba a za tim si stojim. Jestli chces od Tesly velky bedny, tak si spis sezen ARS 84x (nebo KE 150/ARS 850, ale ty jsem neslysel smile). Mam doma i ARS 944 a jsou mnohem lepsi. Mne se libi asi nejvic kombinace ARV 160 koaxialne s ARO 6xx. To ARO mi subjektivne hraje na stredech nadherne.
V tech ARS 1054 nekdo doporucuje vymenu ARZ za ARX 130 nebo ARP 150, ale to bude IMHO jenom trosku lepsi.

Re: Vymena suciastok reproduktorovej vyhybky Tesla ARS 1058

Tych 500-1000Hz sa mi tak zdalo z pocutia, mozno ma aj ovplyvnili tie nazorne grafy v lspcad.. Inak ale teraz, ked som pocuval tie repraky trosku hlasnejsie, tak sa mi tie stredy zdaju ukricane, skor by som ich stlmil nejakym odporom. Neviem niektorych stredov mi pripada, ze je moc a niektore by som este mierne zvyraznil..

Příspěvky [21 až 28 z 28]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Vymena suciastok reproduktorovej vyhybky Tesla ARS 1058

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£