Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 4)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Gramofon Tesla NZC420

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 69]

Re: Gramofon Tesla NZC420

No ten hlavní elyt je jasnej...

(upravil sinclair 12. 1. 2009 2:22)

Re: Gramofon Tesla NZC420

Kurvafix, ten zasranej sinclair měl zas pravdu....:-)

Vyměň jenom ten hlavní elyt, ty růžové axiální elyty 500uF v konci nech na pokoji.
Bezpodmínečně vyměň všechny hovňáky za MKT205, plastovou elyt zeleninu a v korekčním zesilovači ty malé růžové axiální elyty o hodnotě 1uF vyměň za MKT205 1uF. Přestanou ti chrastit poťáky korekcí.
S žádnýma trimrama nehýbej, pokud nemáš generátor, osciloskop a nf voltmetr.
Kondy MKT205 a 207 všech potřebných hodnot /budeš potřebovat několik kusů od hodnot 100n,220n, 470n a 1uF/ má skladem EZK.

Jestli ještě budeš nasírat dalšími příspěvky na tohle téma, tak ti sepíšu podrobný návod na repasi celého zesilovače a až to doděláš, nechám tě odstřelit smile

Web

Re: Gramofon Tesla NZC420

Tak tak, měl zase pravdu.

Můžeš mi ještě poradit hodnotu těch zelinářů? je to na nich tak ropraskaný a sešlý, že to nejde moc rozluštit, řek bych že tam je napsáno 50/6, ale ruku bych an to nedal. Jestli máš schéma, mohl bys ho upnout?
Díky

(upravil Bystrouš 15. 1. 2009 21:35)

Re: Gramofon Tesla NZC420

Nevěděl by ste někdo hodnotu zelenáče C25 a C25´? Nelze to z něj přečíst, je to rozpraskaný - nečitelný. Je na desce korekcí a jedna noha je uzemněná a druhá přes odpor do potenciometru.

Re: Gramofon Tesla NZC420

Není to v gramo preampu ? Tam by mohlo být i 200u/6V. Přečíst to vždy nějak jde, nebo vydedukovat.

Web

Re: Gramofon Tesla NZC420

Je to 50/6. Pozor na polaritu, minusem má jít myslím k zemi.
V preampu /v pravé části desky za isostatama/ jsou ještě dva kousky 200/6 a zcela vpravo pak dva 10/10. Všecko ven a do kýblu.
Všechny růžové elyty stačí jedním koncem vypájet, připojit na zdroj napětí /lepší přes odpor cca 100ohm/, nastavit na zdroji jejich jmenovité napětí podle typu a počkat u každého cca 15 minut, než se zformují.
Pak nezapomenout vybít a přiletovat zpátky. Je to mrdačka a zdržovačka, ale furt lepší, než tam cpát Jamicony. Tyhle růžováky kapacitu moc neztrácejí, ani jim nějak dramaticky neroste svod.
Ty radiální elyty-zelenáče 50/6, 200/6 a 10/10 nahraď něčím kvalitním, aspoň těma Jamiconama, které je potřeba před zapájením rovněž zformovat přiložením na zdroj napětí. A zase bacha na polaritu-bývalo to vyznačený na potisku desky, ale teslácký potisk se loupal, tak tam být nemusí. Na zelenáčovi je polarita vylisovaná zespodu u vývodů a i zboku toho elytu je znaménko +, které je vždy blíž jednomu z vývodů.

Web

(upravil Bystrouš 30. 1. 2009 19:21)

Re: Gramofon Tesla NZC420

Tak už jsem provedl částečnou výměnu kondenzátorů, ještě chybí některý zelenáče, který sem neměl doma. A opravdu hraje smile Eště by mě zajímalo jestli by měla na zvuk vliv nějaká novější přenoska? Jestli teda na to vbec nějaký jsou?

(upravil opamp 30. 1. 2009 20:29)

Re: Gramofon Tesla NZC420

To víš že měla... Nejdostupnější lepší náhrada je Ortofon OMB-5E, kterou seženeš za necelých 600 Kč. Osobně bych do toho s ohledem na kvalitu vestavěnýho zesilovače nic dražšího než 5E necpal.

EDIT: Jedna asi měsíc hraná 5E by u mě byla k mání. Kdyžtak mailni, domluvíme se.

Web

Re: Gramofon Tesla NZC420

Zkouším i vstup tuneru, pouštim do něj hudbu z pc a žasnu nad tím jak dobře to hraje yikes v rámci možností.

Re: Gramofon Tesla NZC420

Ty zesilovače nejsou až tak úplně špatný. Pokud to má rozumný kliďák a přechodově to nekreslí, tak ten korekční předzes má fakt dost slušný zvuk. Je ale třeba při připojení CD např. do vstupu tuner nebo mgf, zapojit do živých přívodů zásuvek tuner a tape děliče 1:1 z odporů cca 4k7.
Ten předzesilovač má totiž jmenovitou vstupní citlivost zbytečně velkou, asi 150mV, přičemž max. vstupní napětí k limitaci je asi 1,5V, což je pro CD málo, proto ten dělič. Bude pak příznivěji vycházet i ta tříodbočková fyziologie.

Web

Re: Gramofon Tesla NZC420

Ty korekce napracujou špatně, např balance kterým lze úplně utlumit jeden kanál zatímco u těch co jsem stavěl já to nehrozí. bas a výšky maj menší záběr ale stačí to. No výstup ze zvukovky mám výstup necelý 1V

Re: Gramofon Tesla NZC420

George zrepasoval předzesilovač /hovna a zelenina out/, vyměnil trafo, místo původních konců vlepil dvě SPS50 a hraje mu to jak z praku. Má na vstupech ty děliče, jsou nezbytně nutný,.

Web

(upravil matozippi 21. 6. 2009 12:35)

Re: Gramofon Tesla NZC420

zdravím,
dostal sa mi do rúk tento "zázrak" , mal som podobný problém s brumom ako Bystrous, tak k vstupnému etylu pribudol ešte jeden a brum zmizol...
ale ostal problém s skreslením, prejavuje sa to "rozypaným" zvukom, skoro v celom spektre (externý zdroj zvuku)
mal by som vymeniť zeleninu a hovňáky na vstupe? alebo sa zamerať na koncový stupeň
vďaka

schému mam - pripadne mi poradte ktoré kusy von - resp. mam vyhodiť tie čo sú spomínané vyššie...
http://blabla.mkzobor.sk/shcemanzc420.jpg

Re: Gramofon Tesla NZC420

Pokud to má k něčemu být, musíš vyměnit všechny kondy v signálové cestě od vstupu až po konec a nahradit je MKT.

Re: Gramofon Tesla NZC420

Můžu ti sem hodit fotku, jak vypadá ten předzesilovač kompletně zrepasovaný, stejný repas jsem dělal i Jirkovi, má foťák taky, třeba bude rychlejší

Web

Re: Gramofon Tesla NZC420

foto: super, to by mi pomohlo...
takze aj predzosilovac aj koncak?
pred par rokmi som sa snazil opravit 215 - ten hral dobre asi len 5min, potom akonahle za zohrial skresloval a postupne s teplotou rastlo skreslenie (az na uroven ze skoro nebolo rozumiet). opravit sa mi to nepodarilo, teraz budem dufam uspesnejsi smile
co sa tyka skreslenia:
pri hudbe z pc - ak je budeny na max co zvukovka da a hlasitost je vytocena niekde do 9h tak skresluje priliz...
pri mensom budeni a vyssej hlasitosti (otocenie poten. na 11h) hra lepsie
meni sa pri tom ciastocne fyziologia - pri mensom budeni menej basov

(upravil matozippi 2. 7. 2009 23:45)

Re: Gramofon Tesla NZC420

konecne som sa k tomu trocha dostal... podla schemy ktoru som nasiel na webe a hore je pripojena...
napatie: namerane (schema)
zenerka pre predzosilovac 24V (28V)
kolektor T1 2,5V (3,5V)
kolektor T2 8,96V resp 9,34V (9V)
kolektor T3 12,2V resp 11,4V (12V)
napajanie konca 46V (39V)
je to ok? alebo uplne mimo? diky

edit: ak som koncovy stupen odpojil od predzosilnovaca a pripojil priamo na zvukovku (svorky 1,2 pred trimer R41), hra dobre (vyrazne mensie skreslenie, viac sumu)

Re: Gramofon Tesla NZC420

Už jsi vyměnil ty koďany v předzesilovači?

Web

Re: Gramofon Tesla NZC420

este nie... len vcera ako som to pisal som sa to zacal kontrolovat a merat...
kondiky vymenim, len som chcel vediet, ci na tom nema podiel aj nizke napatie na T1

Re: Gramofon Tesla NZC420

To může být i svodem nějakýho toho elytu právě.

Web

Příspěvky [21 až 40 z 69]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Gramofon Tesla NZC420

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£