Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 5)

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 93]

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

Říkám, to nemá to smysl, to je jako zapomenout, že v sítí je 230V a šahnout si. Navíc nevím kde máš napsané, že každý nabitý kondenzátor ti ten měřák spolehlivě odpálí.

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

to ne, ale ty už nevíš jestli ten kondík má v sobě 6V nebo 60V(podle nápisu big_smile ). A třeba teď mam u sebe krabičku plnou kondíků který bych asi přeměřil na zkoušku, a kdyby jeden byl takhle nabitý tak hned nazačátku nědo odrasim.

Já tě chápu. když se u toho bude trošku myslet, tak se nemůže nic stát... ale není nad to když se nemůže stát i když nemyslíš...

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

No ce so tak dívám tak třeba MY-68 má antisériově zapojené dvě zenerky takže by se ani nabitým kondíkem neměla odesrat, pokud to ty zenerky ustojí. Obdobně pak nějaký metex tam má antiparalelně diody.. atd. Takže to s tím pálením multimetrů při měření kapacity nebude tak žhavé. Ono taky záleží jakým způsobem se ta kapacita měří.

(upravil Karlos 9. 6. 2007 9:55)

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

Hm fuj .. sem se málem pozvracel jak sem viděl můj měřák zevnitř..

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

>Pibi

  Já nevím ani co je Sandvik smile Jsem totiž mechanicky poněkud levý a musel jsem si do té doby než jsem získal ten knipex vystačit s nářadím po dědovi (a ten razil zásadu že kupovat cokoliv je zbytečný - musí se sdělat to co je a nebo si to vyrobit i když je to taková volovina jako třeba spojovací dřevěné kolíčky nebo barva z roku 85 pokud se dala ještě alespoň trochu rozmíchat) takže žádný přehled nemám. Ale s lepším nářadím se ty "levárny" dělají o něco lépe smile a teď když už si sem tam mohu něco dovolit tak se snažím trochu zorientovat. Téměř od nuly to jde ale blbě a zas tak moc věcí mi rukama ještě neprolezlo.

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

mohl by mi jeste nekdo objasnit na co je True RMS? nikde sem nevidel popis a k cemu to slouzi. vybiram mezi VC840[Voltcraft] a UT 70B[Uni-t]

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

Na měření skutečné efektivní hodnoty průběhu. Jakéhokoliv. Obyčejné přístroje měří přesně jen harmonické průběhy.

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

to sem bohuzel nepochopil. myslel si jako ze obyc multimetr nezmeri nic nez sinus?

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

Správně, obyčejné přístroje se dají použít jen na sinus... při jiném průběhu měřené veličiny ukazují špatně.

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

hmm zajimave. ted nevim jestli je mi to k necemu nebo k ho*nu. takze rozhodnuti zavisi jen na tom jestli vic vyuziju TrueRMS nebo schopnost mereni vetsich kapacit. na co by jsi vsadil ty?

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

Bral bych TrueRMS, měření velkých kapacit je podle mě celkem k ničemu a i kdybych ho potřeboval, tak si pomůžu jinak.

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

a pripojeni s pocitacem?? posledni otazka...... asi ale netreba. merim vetsinou v terenu a na zesiky opravdu trueRMS vyhodnejsi... diky za rady, na 99procent obednam drazsi voltcraft....

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

Hoši vykašlete se na Fluke a kupte si Fuke smile

  http://scott.webnow.biz/catalog/images/dt9205.jpg

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

lotre tyzje zjeb smile

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

Tak ho mam doma - VC 840...
Po obednani obchodnim balikem a doruceni po 8 pracovnich dnech, za coz mam chut vyhladit tu rasu zvanou POSTAK, ho mam doma.

Je to docela macek ale na to co umi vypada normalne. Pri refreshovani mereni - displeje dela takove tiche zvuky jako cvrek :-] Je o dost citlivejsi nez ten puvodni a tak se na nem hned indukuje kazda drobnost coz me nekdy rozptyluje a znervoznuje :-]
autoranging funguje skvele, no udelam recenzi :-]


mam jeste otazku - muzu s nim na sitovem napeti {230V} merit frekvenci? nechci ho hned druhej den odvarit lol

(upravil sinclair 3. 7. 2007 17:15)

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

To snad není možný...to je jak kdysi na tržištích SOMY a PUNA a ABIDAS...kolik dá práce najít na netu takovej fake?

Na ty zenerky pozor. Ty dva mulťasy, co jsem zničil kýblama tam právě měly zenerky taky. Zenerkám nic nebylo a převodníky v piči.

Web

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

koukal sem na web z toho obrazku FUKE a byly tam opravdu masakrovity obrazku tech zlutasku jak tam sedej u zidlicek a bastlej to svinstvo. fakt zlo....

Jo, pozoruju to uz u vic zarizeni ze zenerka prezije ale vse ostatni vcetne pojistky jde do pekla.

nevi nekdo tech 230~ a mereni frekvence? :-]

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

Hehe, sinclaire já jsem nejdřív zaúkoloval známého at mě ho doveze stál 190,- při nějakém povesnicovém prodeji, víš jak chodí ti nějaké letáky s tím, že v nějakou dobu se to na náměstí bude prodávat a až pak jsem to našel na netu smile . Samozdřejmě to pako mě muselo koupit multimetr s pokaženým vypínačem, jako zpracování nic moc ale kupodivu to i měří.

Crašu si tak blbej nebo nevidíš, cos to koupil za šmejda když to v manuálu nemá ani napsané co se stím může měřit?

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

v manualu je psany co to muze mereit. frekvenci ano. jeste aby ne, kdyz ten verk stal 2500 [ne to fuke] a psali tam ze musim merit frekvenci minimalne pri 600mV nebo kolik jinak to nedokaze zmerit, ale maximum tam nejak zapomeli dopsat, jenze sem to nenasel ani u zadnejch jinejch multimetru v cene do 4000. proste to tam ty prasata nepisou. a jestli u tebe sou multimetry za 4000 smejd tak ti velmi zavidim.....

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

Je problém to změřit nějak přes dělič?

Příspěvky [61 až 80 z 93]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£