Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 5)

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

  Stránky: 1 2 3 4 5 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 93]

(upravil Karlos 4. 6. 2007 8:36)

Téma: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

Dal by se tento "měřák" použít jako (milivoltmetr a miliampérmetr) Na domácí použití například při nastavovaní klidového proudu zesilovače? A nebo je to jen reklamní trik, a když to koupím tak prohloupím? cena je 4200kč A pro mě to není zas tak málo peněz. Ale zase chcu mít doma něco lepšího než jen multimetr z Tesca za 120kč .. 
Popřípadě doporučte mi něco jiného za ty peníze, děkuji
Eště jsem koukal na tento http://www.prag-info.cz/_shop/index_.ph … p;id=76245 ale nejsou k němu žádné parametry a Gugl taky nic moc ..
http://www.tipa.eu/cz/produkt/07720063- … tr-ut-71b/ a toto nevím no .. nejradši bych byl kdyby to měřilo aj odpor ať nemusím kupovat dalši a další měřáky.. ale zase jestli je to na nic tak koupím jeden co měří to a další co měří tamto.

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

zdá se mi to jako drahý šmejdy big_smile myslím že tenhle šmejd http://www.prag-info.cz/_shop/index_.ph … p;id=56000 je až až, pak už nemá cenu kupovat takovej typ nebo značku... ale jen můj názor... Proudy s tim normálně samozřejmě změříš.

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

Hm dík za názor smile Počkám si na další a pak uvidíme smile Třeba mi sem někdo dá odkaz na měřák co má doma.

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

Ja mam UT 71 a jsem naprosto spokojeny, ale na mereni proudu ti staci i neco levnejsiho ...

(upravil Karlos 4. 6. 2007 16:25)

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

UT 70 A
Multimetr s funkcemi :
DC napětí : 1000 V
AC napětí : 750 V
DC proud : 10 A
AC proud : 10 A
Odpor : 2000 MΩ
Kapacita : 100uF
Frekvence : 10 MHz
Teplota : - 40 °C - +1000°C
Indukčnost : 20 H
Test diod a akustický test
Indikátor baterie , test tranzistorů
TTL Logic test, měření špičkové
Sleep mód
Data hold
Podsvětlení displeje
Vstupní impedance : 10 MΩ
Napájení : 9V ( 6AF22 )
Max. displej : 1999

nebo


     UT 60 E
Multimetr s automatickým rozsahem a funkcemi :
DC napětí : 1000 V
AC napětí : 750 V
DC proud : 10 A
AC proud : 10 A
Odpor : 40 MΩ
Kapacita : 100uF
Frekvence : 10 MHz
Teplota : - 40 °C - +1000°C
Střída : 0,1 % - 99,9%
Test diod a akustický test
Tru RMS , zobrazení REL hodnoty
Rozhraní RS 232C
Indikátor baterie
Data hold
Podsvětlení displeje
Vstupní impedance : 10 MΩ
Napájení : 9V ( 6AF22 )
Max. displej : 3999

Moc se nevyznám v ostatních věcech jako je (Tru RMS , zobrazení REL hodnoty,Rozhraní RS 232C,TTL Logic test, měření špičkové)
Opravu je to jen na měření napětí+proudu a abyhc si byl schopný třeba nastavit klidový proud zesilovače, +test diod a měření Rezistorů Nic jiného nepotřebuju ale jestli tyto měřáky jsou sračky tak nevezmu ani jeden z nihc smile je to na občasné domácí použití.
Jestli RS 232C myslí propojení PC s měřákem tak to mi je na nic protože Já mám v pc jen USB

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

Já mám UT70B a mohu jen doporučit

Web

(upravil sinclair 4. 6. 2007 16:44)

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

Pokud si ten budík pořizuješ s tím, aby byl co nejpřesnější, něco vydržel a nesral se, přišetři a kup něco od Fluke. Jsou to měřáky, kterým neublížíš ani tehdy, když se rozhodneš měřit kyblík a zapomeneš ho vybít...
Mám už dlouho mulťák Fluke 87-IV. a je to bomba. Před ním šly srát dva Metexy.

Web

(upravil Karlos 4. 6. 2007 17:04)

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

Hm nejlevnější Fluke za 5litrů no uvidíme ... To bych se taky nemusel dočkat jako student kupovat měřáky za 5 to sem si chtěl eště koupit pak osciloskop big_smile 
hm http://www.ghvtrading.cz/download.php?fileid=147 to nevypada špatně za 2000 no uvidí se ...

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

Než drahý měřák a žádný osciloskop, tak to radši jednodušší měřák a alespoň nějaký osciloskop. Osciloskop je to první a nejdůležitejší.

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

Tak to si první pořidím osciloskop, obyč měřák za pár stovek doma mám a pak si koupim lepší no nejde vše najednou. Teď jde o to jestli lepší levnější ale nový a nebo starší ? Na aukru je jich plno ale nevím co by bylo vhodné a co by se dalo použít.

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

Mám "značkový" multimetr HC-M890TG z GM za 395. Slouží mi už 3 roky. Akorát docela žere baterku, už tam mám třetí. Na moje přibližná měření vyhoví. AC fachá minimálně do kila s použitelnou přesností (a stejně většinou měřím relativně - nárůst/pokles). Osc nemám, jen v práci. Ono se stejně hodně věcí pozná sluchem smile

jo, je to offtopic...

Web

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

No já vím že sinclair mi doporučuje jen to nejlepší, ale na občasné měření na doma multimetr za 5 000 má málo kdo smile

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

Karlosi, nevím, jestli na nový osciloskop dosahneš. Takže bych volil použitý, v našich krajích opravitelný typ. Na nf to nemusí být žádný zázrak. A ze Sinclaira si nic nedělej. Je to servisák a kouká se na to jinýma očima. Ty nepotřebuješ vybíjet Gigafarady přes proudový rozsah...

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

Boramyre, co to máme "my"? UT 51?

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

No já se eště budu rozmýšlet, ono je fakt že ten Fluke bude asik nezničitelný, ale já sem nikdy žádnej multimetr nezničil a to snima měřím tak 5let.

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

"My" máme UT58D

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

Pokud se tomu dá vůbec nějak ublížit. Jistě, jsou to přístroje pro profesionály a také tak stavěné a přesné, takže i drahé. Ale uvaž, jestli je lepší jeden skoro nadosmrti, než třeba tři v průběhu pěti let, za které celkově vysolíš možná víc, než za ten jeden značkový. Je to tak i s ručním nářadím.

Ty by ses, Karlosu, asi vyvrátil, kdybys měl vysolit devět kil za jakoby"obyčejné" boční štípačky od Bernsteina. Já jsem po zkušenostech s kdečím vysolil a nelituju ani halíř. Ouha - oproti ostatním jsou ty Bernsteinovy už skoro šestým rokem pořád ostré, neviklají se v čepu, nesjíždí z nich rukojeti, neleze z nich chrom a dá se s nimi beze strachu zaštípnout bicyklové lanko, aniž by to bylo na ostří vidět. To s kleštěma z kontejneru z OBI a za tři pětky nedokážeš....

Já se na to po zkušenostech s Metexy a jejich servisem dívám i tak, že značkový multimetr, byť třeba po pěti letech, Ti smluvní firma bez problému opraví a nebude se, jako v případě Metexů, vymlouvat na nedostatek či ukončenou výrobu toho či onoho švábu.

Web

(upravil Karlos 4. 6. 2007 22:45)

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

sinclair ale to zas né, jako já nechcu šmejda ale většina lidí tady nemá měřák ani za polovic co stojí ten Fluke a sou spokojení tak ešte uvažuju no. Ale je možný že mě převychováš. Jinak
http://picspirate.com/img123/img49/232b … 2/kurf.JPG
Mám doma vyšší řadu tohoto kufříku. Takže zase tak špatně na tom nejsem, ale zase bůhvíco to není.  A cvikačky z obi bych si domů nepusitl.

http://img01.picoodle.com/img/img01/8/6 … 87f7bd.jpg Kdybych používal nářadí z obi, tak na mojich několik let starých kombinačkách, které jsou na foto. Budou zuby, které ovšem já nemám protože z obi nic nekupuju smile

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

Nedávno jsem kupoval multimetr protože jsem potřeboval změřit nějakou hovadinku v autě. asi za těch 130kč. měřil jsem s nim cca 4x a pak upadla celá ta měřící jehla z kabelu.... kabílek v sobě měl svazeček drátů dohromady asi 0,2mm čtverečnýho nahovno připevněnýho a tak se to za pár pohybů prostě ukroutilo. humus pane šéf big_smile tomu řikám vyhazování peněz oknem. až budou prašulky, už vím co koupim.....

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

Crashpci, tak to je ale jasné big_smile. Jenže takovej měřák je životu nebezpečnej a úplně nahovno. A nejhorší je to že si ho kupujou lidé kteří začínají a ví o tom  velký hovno smile  Každej se snaží v dnešní době ušetřit i já, ale nepřekročím jistou hranici. Protože měřák co špatně měří je celkem nahovno. Když se ti v tom vodoči přeruší lanko, a ty to strčíš do zásuvky a budeš mít na měřáku 0 tak tam strčíš prsty. A dokopetě to jak psa smile Já sem takovej vůl že multimetru nevěřím ani tomu za 10 000 a eště to prozkoumám fázfkou. A pěkně všechny vodiče ne jen Levej s teoretickou fází. Lidi sou hovada a dělaj si vše jak chcou. Takže u nás na praxi byla fáze u světel běžně napravo.

Příspěvky [1 až 20 z 93]

  Stránky: 1 2 3 4 5 »»»

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£