Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 5)

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 93]

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

No já taky musím došetřít, ale je pravda že nemá cenu pořád kupovat dokola měřáky. Už mám sice rok a půl jeden kterj mi stačí. Ale počítám že ho za chvilku zjebu.

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

Thales
moja oblubena znacka naradia je BAHCO. kvalitna ocel, perfektne prevedenie, dozivotna zaruka...

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

ale  věřili cool hh no blížej se mi narozky a tak by to mohlo s nějakym pořádnym měřáčkem vyjít...

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

Když už jsme u těch budíků-neviděli jste někde náhodou schéma toho Fluke řady 87? Já ho totiž před X lety dostal už bez toho vnitřního pieza, co vříská na ohmech pod 10ohmů a ať čumím jak čumím, nevidím tam pájecí body, kde mohlo být zapojený...:-(((

Web

(upravil Karlos 7. 6. 2007 23:47)

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/ … ke_88.html toto je od 88ky
http://www.eserviceinfo.com/index.php?what=search2 Ostatní ..
A eště tam jsou nějaké ale né od 87 al možná budou 87-88 podobné uvnitř a zapojení pieza by mohlo bejt stejné ... Nevím no

(upravil Crashpc 8. 6. 2007 16:55)

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

Tak jsem dohledal někoho kdo by mi ten fluke koupil levněji novej, ale pořád to sou pěkný pálky sad nakonec ze mě zas bude looser s nějakym šídítkem big_smile

je to za tu cenu dobrý nebo jsou to xindly? popripade ktery vybrat - budu je mit za prijemne skladove ceny. taky sem sehnal "znamy co to sezenou"....
http://www.tipa.eu/cz/produkt/07720062- … tr-ut-71a/
http://www.tipa.eu/cz/produkt/07720044- … tr-ut-70b/
http://www.elektroraj.cz/detail.asp?flo … p;id=64458

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

vim ze sem prve mluvil o UT jako o smejdu ale ja na nic lepsiho taky nakonec nemam. snad to bude kolem 2000-2500 k sehnani.

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

>Mengel252
O této značce jsem neslyšel ale zkusím se poptat.

(upravil Karlos 8. 6. 2007 22:43)

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

Crashpc z toho co jsem pochopil, ti bude stačit na měření klasickej měřák kolem 1000kč Třeba můj (obyč Range 6810) mi na mé měření stačí.  Jenže když budu mít nastaven měřicí rozsah na ohmy, a budu chtít změřít napětí v zásuvce. Tak mi můj měřák vyskočí do obličeje smile Ale  Fluke ne,ten by se měl otřepat. Tedy toto psal sinclair. A pokud to UT umí,taky tak si ho kup. Myslím že měřáky všchny nad 1 000, měří celkem slušně. Ale když se v průběhu 10ti let spletu 10x,a pokaždé si koupím měřák za 1 000. Tak to je 10 000. Za to Fluke stojí "jen" 4500. Ale je pravda ,že se za těch 10let nemusím splést ani jednou smile

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

Borci, ono se většinou předpokládá, že když si někdo zvolý rozsah pro měření ohmu bude měřit ohmy a né napětí, kór v zásuvce. Já vím, že by každý chtěl mít vše blbuvzdorné, taky by se mě líbilo kdybych si mohl koupit auto s kterým se nejde vybourat. Taky si uvědom že ty nejsi sinclair servisní technik, který multimetr používá denně. Ten měřák bude rád když se po čase jednou za měsíc vytáhne z šuplíku. Co ti doporučím já, kup si obyčejný automat tam se ti na displeji většinou zobrazuje i to co měříš. Takže aby ses spletl už musíš být opravdu blbej. Jen ještě, tím že si koupíš perfektní kvalitní měřící přístroj se z tebe neztane geniální elektrotechnik smile

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

Karlos: no jak se to veme "stačí". jsem takovej ten megakutil co ač z výsledku nevyjde žádná vyžší "hodnota", jsou chvíle kdy potřebuju měřit věci který multimetr za pár šupů neměří, a tak se na to radši vykašlu a nějaká geniální věc je pak jen kvůli multimetru zatracena big_smile navíc už jsem měl multimetr asi za 700 a pořát špatný - blouznil..... tak chci zkusit něco trochu víc. Jen prostě sháním reference.

O bitelnosti je mi to jasný, chápu že je to mercedes mezi trabanty, iRiver mezi MP3 přehrávačema... Kondíky budu měřit často a zapomenout je vybít může znamenat okamžitou smrt.... kdyžtak příště koupím opravdu ten fluke big_smile. Známej ho novej z nějakýho skladu nabízel asi za 3800...

lotrpotr: a co takhle když jdeš měřit kapacitu kondíku kterej je nabitej? nebo podobný záludnosti? nebo frekvenci v zásuvce? jsi si jist že vydrží? a co takhle mikrovlnku co dává 3000V big_smile
O četnosti použití se též mýlíš. je pravda že se najde třeba desetidenní období kdy nic neměřim, ale jinak určitě téměř denně, a dost...

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

Crashpc: psal jsem ti mejl, četl si ho?

(upravil lotrpotr 9. 6. 2007 0:08)

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

Čoveče já raději končím, tohle by nedopadlo dobře. Prosimtě měli jste ve škole nějaké měření v elektrotechnice nebo něco podobného. Vysvětlili, že když máš měřící přístroj z rozsahem 100V tak ho napětím 300V zničíš atd.

No mikrovlnka ti nedává 3kV, mikrovlnka ti ohřívá jídlo. 3kV dává transformátor co je uvnitř mikrovlnky a toto napětí potom používá magnetron, když už tak.

A proč měřít jen 3kV malým multimetrem, proč né zrovna rozvody 22kV.

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

2Thales: Bahco je bývalý Sandvik.

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

Arken: odepsal jsem....

lotře, ty nevíš o čem to je. kolikrát měsíčně něco měříš? jestli dost, tak se ti vživotě nestalo nikdy že bys měřil něco, a nevěděl "kolik" to dá? nebo jsi se nespletl? nebo nepotřeboval někdy trošku něco nadstatndartního? Ještě nevíš že se právnym přístrojem právěže nic nezničíš.

Ad mikrovlnka: jééé tak já to příště budu řikat polopaticky a doslovně, aby to pochopil každý. tak nebudu měřit mikrovlnku ale televizi big_smile. Hafo lidí vůbec netuší že mikrovlnka dává i 3kV nebo dokonce víc. a kvůli tomu že se spletu se mam nechat zmrzačit nebo zabít multimetrem za 500? já se asi zabiju i s tim za 3000 ale aspoň budu mít lepší pocit big_smile

Je jasný a očividný že s teplotní sondou budu jen kravit, a frekvence budu měřit taky zřítka kdy, ale zbytek by měl šlapat a nenechat mě ve štychu, jak to doposud udělaly multimetry dohromady asi za 2500Kč.

(upravil lotrpotr 9. 6. 2007 0:46)

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

Já jdu do kolen. Fakt dej blbovy měřák a ať jde měřit. Snad když jdu neco měřit tak očekávám, že tam bude to a to a může tam být maximálně tolik a tolik. Snad nejseš tak blbej, aby jsi třeba nevěděl, že velkou hodnotou odporu multimetr neodpálíš. Že kondenzátor bys měl před měřením jeho kapacity vybít....atd.

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

No tak vy hádavky, smile každej má jinej názor.

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

opat zo svojich skusenosti mozem napisat, ze pri castom merani sa mi osvedcil meracik s automatickou volbou rozsahov. aj ked to nie je Fluke, ked idem merat, vacsinou viem, co idem merat (velicina) suvisi to aj so zapojenim meracich kablov, takze pri tomto nastavit zaklad nezabudam. dalej sa uz nestaram, len citam hodnotu.da sa najst za velmi rozumny penis a´j meracik s dostatocnym mnozstvom meranych velicin a dokonca aj dostatocne presny. schvalne - pri digitaloch sa ako zistuje chyba merania? bude si Karlos vediet vybrat aspon podla presnosti?

(upravil Karlos 9. 6. 2007 8:16)

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

Však jsou stanoveny trídy přesnosti. Tak podle nich,analogové měli třídu přesnosti napsanou přímo na obalu měřicího přistroje.  U těch levnějších ditigtálních to tam není. Ale v parametrech je udávána přesnost v procentech. A Podle těch procent, si určím třídu přesnosti...
Ale jestli se dá těm hodnotám v procentech věřit tak to nevím.. A nebo si mohu měřák porovnat s nejakým co má nejvyšší třídu přesnosti. A stanovím si měřící odchylku. Uvažuju dobře?

Můj Range Re6810 jestli jsou hodnoty ovšem pravdivé neutším, ale mě dostasčují. Když budu měřit 20mV a bude tam odchylka 1procentro tak to nepoznám..
Kapacita: 2-20n-2-200µF±4%
Indukčnost: 20-200mH-2-20H±4%
Přesnost: 0,5%-0,8% ss; 1,2% st

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

lotrpotr: ale já též nepočítám že ten multimetr budu prasit. ale zapomenout vybít kondík je podle mě dost jednoduchý.... prostě nehody se stávají.

Příspěvky [41 až 60 z 93]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£