Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 5)

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 93]

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

Karlos: no neboj, taky sem se vyléčil a na to že mám být elektronik se elektřiny bojim jak čert kříže big_smile
jasně, jě věděl že kupuju hroznej šmejd ale na oměření 12V to docela stačilo... teď sem na ty měřáky koukal a je to nářez. dnes uměj udělat fakt pěkný mašinky, jen ty peníze....

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

No ono pokud jen potřebuješ zkusit jestli tam to napěntí je tak to jo, ale na jiné věcí bych to neriskoval smile No peníze sou a budou ale my nebudeme smile
Nějak to pořeším a uvidím smile

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

Kluci, víte, co říkají staří fachmani? Říkali to už dávno i tzv. Baťovci - lidi, vychovaní Baťovou školou práce.
Pořádná práce se dá udělat jenom s pořádným vercajkem...

Web

(upravil Karlos 5. 6. 2007 9:58)

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

To je pravda, ale taky musím si určit hranici kde je to pořádné nářadí jestli měřák za 100,1000, nebo 10 000kč ..
Hm jak se tu bavíme o té praci včera sme něco betonovali na hajzlu, kdybyste viděli jak za komanču robily big_smile 30 roků se na to nikdo nedíval. A tam kde je vlhkost dali desku z dřevotřísky. Ale to ještě jde,ale připevnit ventilátor a neudělat mu díru na odfuk to už je vážně moc smile
sinclair mimochodem můj mistr z praxe má cca 57let. A prý za svou dobu neviděl lepší měřáky než ty metexy co tam máme za 700kč/kus.
A to já vím že ty metexy sou nic moc. Každej má hodnoty hold jinde no smile Ono každej se dívá na cenu, takže potom je ve škole největší frajer ten co má měřák za 1000 kterej měří snad i hladinu hluku. A komu řeknu že ten měřák je šmejd, tak mě pošle do prdele. A když přijde učitel,mitstr nebo kdokoliv tak hned koukaj a pochvalujou si měřáka co vše neumí a že je tak levnej.
Ono je pravda že mi stačí měřák za ty 2litry, a možná i to je moc. Ale taky je pravda že jak se jednou spletu tak ho mohu vyhodit do koše zato fluke mi vydrží věčnost.

http://www.spotrebitel.cz/article/view/8999

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

ten první sem měl big_smile pokud neměříte odpor sítě tak by neměl začít hořet big_smile jen je nahovno.....
FLuke za 4500 nejlevnější. mmm chápu to, ale radši nějakej ten pátek budu dělat horší práci big_smile

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

Karlosu, tak schválně-přepni ho na ohmy a fousy strč do zásuvky. Pokud to přežije, pak je to dobrý dílenský měřák-můj Fluke s tím nemá problém.
Právě v těchhle situacích, kdy člověk třeba spěchá, nebo je unavenější či nepozornější /nebo nadržený na to, jak to bude fungovat/ se pozná, zač ten budík stojí, když se třeba přehmátnu. A jsem rád, že mě ten přehmat nestojí litr či víc...

Už i stará dobrá DU20 /dodnes ji používám, mám ji po GO a je velmi přesná/ má elektronické jištění systému proti přetížení a to je vlastně "jen blbý analog".
Není kumšt koupit "všeměr", koneckonců i relativně přesný, za pár šušňů. Problém je sehnat takový, který mě v kritickém momentu nenechá ve sračkách. Což oba Metexy udělaly, prostě šly do hoven převodníky UM7108F a nejsou a nebudou...Jeden z těch Metexů má dokonce i měření L, první rozsah 10mH a s velice slušnou přesností asi 2% měřil i výhybkové špulky. Měření kmitočtu až do 500kHz /!!!/, na střídavých rozsazích 1%+1D do 50kHz. Prostě perfektní měřák, akorát s debilně vyřešenou ochranou proti přetížení a na místě převodníku osazený dnes už nesehnatelným švábem..

Web

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

No zkoušet to nebudu, můj měřák za necelých tísíc korun by to nevydřžel to je jasné, přemluvil si mě došetřím a koupím fluke smile

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

UT 58D mam i ja a som spokojny. Hlavne meranie malych kondikov a indukcnost cievok potesi. No a ked mam porovnat presnost oproti tomu 200 korunovemu co mam, tak je to rozdiel ako nebo a zem wink

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

A tos ještě nedělal s něčím opravdu pořádným..s něčím, kde se třeba necourají statické náboje po pouzdře, při měření na vyšších impedancích je to pohoda, když Ti tam nic cizího neleze..

Web

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

Jo, ta 58 je fajn, jede dobře i na špule do výhybek, má všecko - mohla by mít teplotu a frekvenci... Ale co už. smile

Sorry za OT:
Televizáci, od čeho je brnění anténního konektoru na TV a jiskra při setkání stínění koaxu od antény a konektoru v TV? Mám svouji teorii, ale zajímá mne skutečnost. Na půdě není zesilovač ani slučovač nic, jenom anténa a na ní přes dvě Tčka 3 bedny.

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

No su zvědav, a možná koupil o něco lepší eště, než ten nejlevnější model. Mám nabídku celkem levně koupit úplně nové modely s cenou o 2500 níž než se prodávaj.

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

Karlosu ty loupežníku! nebylo by těch nabídek víc? big_smile

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

Dělá to průsak přes oddělovací kyblíky anténních vstupů TV.

Web

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

Crashpc poptám se smile

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

>Karlos
Já chci taky! Myslím to vážně - starý HC už dosluhuje.

>Sinclair
A zkoušel si nářadí od Knipexu? Já jsem byl celkem slušně vybavený Knipexem který jsem (k mému nemalému potěšení) dostal zadara. Bylo to nebe a dudy a vydrželo to strašně moc. Než mi to loni někdo ukradl. Kdybych věděl kdo rozmačkám ho na kaši. Chtěl jsem si koupit opět Knipex ale rád bych věděl jestli nejít třeba do toho Bernsteina - mě to nic neříká a cenově třeba na těch štípačkách ta cena není zas až tak daleko od těch Knipexů pokud za to ta kvalita stojí. Tak co? Knipex nebo něco jiného?

V práci máme nějaké zmetky které ač se vedení zdají dostatečně drahé (cca 600Kč) jdou tak po půl roce neustálého používání do háje. Jednomu kolegovi dokonce praskly a čelist mu vlítla málem do oka tak poté co zachránil oko se naštval a rozmlátil je kladivem.

(upravil Karlos 6. 6. 2007 14:44)

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

No ale bohužel už je tu jen Fluke 189 za 9500 a Fluke 89 za 6500 ale nevím kolik stojí nové tak se podívejte a v případě zájmu mi napiště na mejl  a dám vám kontant na člověka který je má smile Teď jsem koukal a 189ka stojí kolem 18 000 nová.
Thales hm to je v pohodě, já sem vrtal vrtačkou do stropu, když mi vypadla celá hlava vrtačky a jebla mě do hlavy, (protože to byl šmejd tak s toho vypadl ten šroubek co drží hlavu, a nikdo ho tam zpátky už nedal. Ale to jsem nemohl tušit) tak sem slezl se žeřiku, oklepal sem a zjebal sem vedoucího co si v kanclu ťuká na stroji a ojebává lidi.  Eště že už mi  praxe skončila smile

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

aah skoda. mel sem zajem o trochu nizsi modely protoze zas nemerim jaderny reaktory... no kazdopadne diky za snahu...

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

Já půjdu zítra změřit temelín big_smile

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

Kupte si tu 89ku. Za ty peníze je to skvělý kauf.

Knipex neznám, nemůžu porovnávat. Zato ale znám Narex:-), jediné, co se dá, tak černé "profi" šroubováky s kalenou špičkou a ta kalená "hodinářská" sada, jinak asi nic, pokud nemyslíš třeba nůžky na plech, kladivo a tak:-)

Web

Re: Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

zrovna rezivo a vrtivo nemaj az tak spatny na ty ceny. ale jinak jsou i lepsi....

89ka asi dobra ale u me se bohuzel nezaplati a tak budu koukat dal....

Příspěvky [21 až 40 z 93]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Multimetr - skutečná RMS (NI 77)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£