Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Autohifi » Přivedení signálu k zesilovači

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [12]

Téma: Přivedení signálu k zesilovači

Zajímalo by mě, jak je velký kvalitativní rozdíl ve zvuku při přivedením nízkonapěťovýho signálu (přes cinche) do zesilovače, nebo vysokonapěťovýho (z koncovýho zesilovače rádia).

Re: Přivedení signálu k zesilovači

Připojením přez nízkoúrovnový výstup by měl jít do koncového zesilovače ničím nezkreslený signál (kromě nastavení eq),
Ale když ho připojíš až za konec v rádiu, tak ti do něj pude zkreslení z toho konce rádia a ještě se zesílí tim zesilovačem co na něj připojíš. Čím větší bazmek je ten konec v rádiu, tim víc to poznáš po připojení na vysokoúrovnový vstup.

Re: Přivedení signálu k zesilovači

F.I.Ku, vis, jake zkresleni maji IO v koncovem stupni v radiu pri praci do tak vysoke impedance, jaka je na vstupu Hi-IN v zesilovacich?

Mathesi, cistejsi je samozrejme pouziti primeho pripojeni z preampu na line. Garantuju ti ovsem, ze pokud nemas v aute fakt libovou sestavu a mel bys rozvody udelane kvalitne a radio neco lepsiho nez Sencor nebo Roadstar, tak rozdil v pripojeni na slepo nepoznas. Casto se uvadi ze to ma "rozplizle vysky" a "nema to basy"...
Pro autohifika je "zkreslovani" autoradiovych koncu dogma, protoze jejich vykon prirozene nestaci hlasitostni potrebe prumerneho autohifika, takze autoradio "kesli" v podstate porad, ze na vstupu toho zesilovace tezko budou 4 ohm a tedy koncovy stupen autoradia se pri napajeni zesu do hi-in v podstate flaka, stejne jako zdroj autoradia.
I ty nejlepsi tovarni instalace se zesilovaci byvaji reseny pres hi vystupy. Ono je taky mnohem mene problemu s rusenim. Neni duvod, aby konec v radiu zkresloval, kdyz to IO jako takove ma dnes desetiny, mozna setiny procenta a napetove ho muzes vyuzit temer naplno...

Re: Přivedení signálu k zesilovači

Mám zapojenej zesilovač přes repro výstupy z rádia přes konvektor. Při normální instalaci se zesíkem, kam se hrdě hlásím i já, je než takovýhle zkreslení mnohem důležitější poloha a natočení vejškáčů a dobře udělaný a vytlumený dveře (viz míň basů).
Beru to podle množství koláčů, který lze získat za odvedenou práci(náklady).

Re: Přivedení signálu k zesilovači

Nevim sice jaký maji zkreslení a u lepších radií to možná ani nemoznáš, ale slyšel sem takhle zapojený basáky ve dvou autech, při nízký hlasitosti dobrý, ale pak sem se až bál, že mi membrána reproduktoru ustřelí hlavu, jedno rádio bylo Hyunday a druhý VDO, na jinym to třeba nepoznáš, ale tohle mi stačilo...

Re: Přivedení signálu k zesilovači

tak to je spis o nastaveni propusti (subsonicu) a zesilovace, ne?

Re: Přivedení signálu k zesilovači

Neřek bych, u jednoho sme to zkoušeli připojit na jiný rádio přez nízkoúrovnový a hrálo to líp (v rámci možností zesilovače a huhláku smile ).

Re: Přivedení signálu k zesilovači

Děkuju za odpovědi. Rádio Pioneer DEH 4000UB šumí jak z konců, tak z předzesilovače asi stejně, takže to bude asi jedno. Máte někdo návrh na High/Low převodník. Kdysi měl Dexon za 99,- s nastavitelným zeslabením (což musí být fajn), ale teď už ho nemá a nerad bych koupil naprostý shit za mnohem víc peněz.

Re: Přivedení signálu k zesilovači

Sice je uvnitr zesilovacu to same jako v prevodniku, ale pokud nemas zesik jeste, tak porid rovnou zesik s hi vstupy. Kdo ted ma nejaky rozumny prevodnik, nevim...

Re: Přivedení signálu k zesilovači

Carpower HPB 602 má jen low vstupy... Tak holt budu muset něco zkusit a uvidím, no...

Re: Přivedení signálu k zesilovači

Buď symetrický nebo nesymetrický odporový dělič. Již se to tu několikrát řešilo.

Re: Přivedení signálu k zesilovači

Hmm... zkusím to vyhledat... Vzpomínám, že se tu něco takovýho řešilo...

Příspěvky [12]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Autohifi » Přivedení signálu k zesilovači

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£