Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Dílna » CU Chladiče

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 36 z 36]

Re: CU Chladiče

Pořád nechápu proč mají být jemná žebra pro chlazení bez ventilátoru (volnou konvekcí) horší než žebra hrubá. Zkoušel to někdo? Jediný důvod co mi napadá, je že se jemná žebra snadno zasviní prachem a pak jde chlazení do háje...

Měď má 1.6x lepší tepelnou vodivost než hliník. A protože koeficient přestupu tepla bude nezavislý na materialu (Cu nebo Al) vyjde koeficient prostupu tepla výhodněji pro měď. To je jen složitě napsaná všeobecně známá zkušenost, že měděné chladiče jsou lepší než hliníkové. Hliník je zato levnější.

Jestli nabídka na chladiče ještě platí tak bych měl o 2 ks zájem.

(upravil millano 9. 12. 2008 20:15)

Re: CU Chladiče

ty chladiče sem sem dal proto, že sou v dost aplikacích použitelný, nejen v zesilovačích, ale i třeba do zdrojů apod. , jak je použijete je jen čistě na Vás !  dal sem to na fóra kvůli tý ceně, chtěl jsem se podělit o tak skvělej "nález" , takový chladič za takový peníze, je pravda že vyvstává otázka : co je v tom za háček že je ta cena tak moc pěkná - žádnej háček v tom není, a i kdyby byl tak to zjistim dřív než Vy !  a jak ? když budu vědět že na TUTY ty chladiče chcete a bude jich aspon 100 , tak není problém se domluvit s dovozcem aby mi poslal vzorky, to bude podmínka kterou musí splnit, a teprve pokud ty vzorky shledám za bezvadné, tak teprve potom byste si objednali VY. ale de o to že potřebuji mit jistotu, že si ty chladiče OPRAVDU objednáte pokud budou v pořádku !

pokud se sejde poptávka na těch 100 kusů, zařídím ostatní.

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: CU Chladiče

Keby si bol zo SR, tak by som ale 2 zobral...

Web

Re: CU Chladiče

Zero, tie rebrá sú tak blízko seba, že odpor vzduchu je väčší, ako sila prúdenia vyvolaná zmenou teploty. Preto je nutné použiť nútený obeh.

Re: CU Chladiče

DeadMAN : u sinclaira poštovné na SK stojí 240,- , kvuli dvoum kouskům se to nevyplati, ale kdyz jich bude o dost víc, vyplatí se.

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: CU Chladiče

Millano: Tak si jich objednej 100, pár si jich nech a zbytek dej do sběru. Vyděláš...

Re: CU Chladiče

Investuj , kup jich sto a pak je zde a jinde prodej smile

Re: CU Chladiče

Sorry, ale mne to pripadá ako "potrebujem jeden, kúpte niekto 99 aby sa mi to vyplatilo"

Re: CU Chladiče

Ale veď on to myslel dobre, len skúsenosti s tým asi nemá. Ale má o to viac chuti ísť do toho.

Re: CU Chladiče

pepeq : to by mi museli za tu měd dát víc jak 134,3,- Kč/kg

pumpa : ted před vánoci,  opravdu nemám 9.401,- kč nazbyt

když se najde sponzor, tak je klidně objednám big_smile

bubuxin :  jak sem psal, podělil sem se o info o výhodný koupi, když si to nakous tak ja bych si jich vzal klidně i 10.

NEONI : diky , máš pravdu, skušenosti s organizováním něčeho takového opravdu nemám, dělám to po prvé a zřejmě naposled, nikdo to neocení, a jestě dostanu " pojeb ".

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: CU Chladiče

Millano nehovorím o group buyi. Ide o to, že aj keby tie chladiče mali rebrá ďalej od seba a boli na to ešte 3x vhodnejšie, aj tak by to toho išiel málokto. je to jednoducho nevhodné. Keby to vhodné bolo tak by to tak už tí skúsenejší ako ty a ja dávno robili. A bol by si blázon keby si tých 100 ks kúpil.

Re: CU Chladiče

šel jsem na to selským rozumem, aktivně se chladí " kde co ". Většinou se chladí hliníkem - důvod proč zrovna hliníkem - protože je levnější jak měd.

Cu VS. Al  -  Al heatsink rozměrově shodný s Cu heatsinkem -> Cu uchladí líp, pokud se spokojíme stím že Cu chladič uchladí stejně jako Al - uspoříme místo.

takhle sem přemejšlel. to že se měď používá v omezené míře jsem si vykládal pouze její cenou oproti hliníku, a když sem narazil na ty chladiče, řek jsem si, že by mohli být ku prospěchu i jinému než-li mně, až potom jsem zjistil že se musí objednat minimálně 100 kusů sad

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: CU Chladiče

millano ja viem, že to myslíš dobre. Aj kazzatel použil meď na hranoly na DPA. Pri rovnakých rozmeroch je rozdiel v hmotnosti jedného hranola 156 gramov, takže meď má väčšiu tep. kapacitu. O tom žiadna. ALE v iných vláknach by si sa dočítal ako chalani dbajú na tichosť napájacieho trafa, takže nikto z nich by ventilátor na chladenie nepoužil. Ja som to raz skúsil a aj pri min. otáčkach mi to vadilo.

Re: CU Chladiče

Tu ani tak nejde o hluk ale z princípu : zvonku bedne to použiť nemôžeš, lebo s ventilátorom to vyzerá neesteticky. Ak by to bolo vnútri, musíš riešiť prívod a odvod vzduchu, inak točíš stále ten istý teplý vzduch v bedni, čím trpia najmä kýble. A tunel s týmito sráčmi po bokoch tunela by tiež nebol príliš efektívny, lebo to má nízke rebrá. Proste mínus z každej strany, z ktorej sa na to pozriem.

Re: CU Chladiče

Nebudem to brat nejak velmi vedecky, ale z praktickeho hladiska, klasicke cisto medene chladice nemaju na chladenie vacsiny veci vyznam. Krasne to bolo vidiet z porovnania ucinnosti nejakych chladicov na cpu, uz sa nepamatam na typ, tusim jedny z prvych Zalmanov, ale podstatne je to, ze robili uplne rovnake chladice v 3 variantach, cisto medeny, hlinikovy s medenou zakladnou a cisto hlinikovy. Vo vsetkych testoch sa ukazalo, ze medzi hlinikovo-medenym a hlinikovym je velky rozdiel v ucinnosti, ale medzi hlinikovo-medenym a cisto medenym len minimalny. Jednoducho sa pri velkej ploche ta vyssia vodivost medi nevyuzije, ma zmysel len pri rozvadzani tepla z malej plochy na radovo vacsiu (medene zakladne u CPU, napr. tie hranolky u DPA222  a pod) a nie na cely chladic. Je to proste zbytocne tazke a drahe ... (Vynechavam specialne vyuzitie ako napriklad konkretne tieto serverove chladice na CPU, kde sa pouzivaju malicke chladice pri obrovskom prievane a pod)
NEONI: ver tomu ze tunel s poriadnym prievanom by toho s tymito sráčmi a slušným prievanom uchladil naozaj hodne, vyuzitie ale asi jedine u nejakeho hodne kompaktneho PA, inac je to uplne naprd ....

Re: CU Chladiče

Ja samozrejme netvrdím, že hocičo je lepšie ako toto. PA zosilňovače som videl aj také, kde boky boli úplne rovné a na spodku boli priamo MJ15003/4. Lepšie je mať väčšiu ovievanú plochu (rebrá). Ale nikoho presviedčať nejdem. Mám dôvody prečo by som to takto neurobil. Bodka.

Příspěvky [21 až 36 z 36]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Dílna » CU Chladiče

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£