Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Dílna » CU Chladiče

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 36]

Téma: CU Chladiče

Zdravím, narazil jsem na firmu kde mají Cu chladič na serverová CPU za 79 kč bez DPH, aspoň v době kdy jsem je objednával, bohužel nepřišli, kvůli tomu že dodavatel nemá dostatečný objem objednávek, minimální počet objednaných kusů je 100. proto píši sem zda by si někdo nechtěl taky pořídit  několik kusů, chladiče jsou spočítány na nucené chlazení. váha je 700g , rozměry 88.9 x 78.7 x 28.5  , všiměte si té masivní základny, co se týče ceny, zdála se mi poněkud nízká, ale i přesto se předběžně a zcela nezávazně ptám zda by se tu našli tací, kteří by měli o takový chladič zájem, popřípadě kolik by chtěli kusů. ( pokus o "group buy " )


na 1. obrázku vidíte samotný chladič a na 2. závislost tepelného odporu na "objemu" vzduchu zkrz chladič proudící.
http://www.sundialmicro.com/images/products/items/e1unpfcsmain.jpg              http://www.sundialmicro.com/images/products/items/e1unpfcs_add1.gif

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: CU Chladiče

700g mědi za 79Kč ?

Web

Re: CU Chladiče

taky sem cuměl,do 100 kč za kus bych se měl vejít, de jen o to aby bylo dost lidí kteří by si vzali taky pár kousků, ja osobně bych šel do 4-6 kousků .

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: CU Chladiče

cena je lepšia ako výborná, to nie je možné smile cena medi je dvojnásobná ak nie viacej smile:)

Web

Re: CU Chladiče

len aby to bola med big_smile, CENA je inak výborná

Re: CU Chladiče

Já sem podobnej nedavno taky zahlíd sice za 135,- ale byl o fous větší. Takže asi to podfuk nebude když jsou k mání v různych obchodech a v různych verzích. http://www.lan-shop.cz/chladice-a-venti … exus/52617

(upravil millano 30. 11. 2008 17:17)

Re: CU Chladiče

měd by to měla samozřejmě být, nemusím ani povídat jak chladí Cu VS. Al . ja s nimy budu chladit SPS50 a treba i nějaé ty šváby...

tak co šel by do nich nekdo semnou ? podrobnosti zitra domluvím s obchodním zastupcem té firmy odkud bych je koupil.

btw.: ten coolermaster má oproti tomu nexusu silnější základnu, což vidím jako výhodu.

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: CU Chladiče

to sice jo ale jak už bylo řečeno někde taky na webu(tuším sinclair), že žebra jsou tenké a jsou blízko sebe tudíš se budou navzájem vyhřívat bude se hůř chladit - v tom pžípadě nutnost ventilátor, který to bude foukat do pryč

Re: CU Chladiče

Lojzku, to tady prece nemusis nikomu rikat.

Web

Re: CU Chladiče

no to nemusím smile

Re: CU Chladiče

Na druhej strane  ...,  chladiť medeným aktívom SPS50-ky ???

(upravil millano 2. 12. 2008 20:07)

Re: CU Chladiče

Skělá zpráva ! potvrdila se cena, za 79,- Kč bez DPH + poštovné by ste dostaly takový pěkný chladič, tak se nestyďte a rekněte si o pár kusů, myslim že většiny z vás se neztratí!   tak sem pište kolik kousků by ste chtěli, ! pokud se dá dohromady dost kusů, z organizuji " group buy " !


EDIT:  tak ja sem dobrosrdečně dám pěkný měděný chadiče za ještě pěknější cenu a von je nikdo nechce, tož nepotěšiliste mě. sem si mylel že o ně bude zájem, je to měděný a s větráčkem za pár korun se to perfektně hodí k chlazení zesilovačů. mě připadá, že mi snad nevěříte že se ty chladiče dají sehnat tak levno, rozhodně to není žádný žert, pokud chcete, dam vám kontakt na majitele firmy toho eshopu + url na jeho eshop pokud mi nevěříte, ten vám potrvrdí že je schopen je za takovou cenu sehnat, ale minimálně od 100 kusů.  proto sem psal sem, s domněním že se připojite a tech 100 kusu dáme dohromady ...

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

(upravil millano 5. 12. 2008 8:43)

Re: CU Chladiče

jedná se o chladič : E1U-NPFCS-04 . objednání bude probíhat tak, že pokud bude požadovaný počet chladičů roven či vetší než 100, bude distributor ochoten chladiče objednat, pak sem dám kontakt na distributora, a zbytek bude jen na vás, aby ste mu zavolali a objednali příslušný počet chladičů, což si myslím je nejrozumější. bohužel mám strach že nízké ceny nebudou trvat do nekonečna a proto prosím neotálejte pokud máte zájem

EDIT:  nabídku chladičů jsem dal i na sousední forum do sekce součástky ( http://www.elektroworld.info/modules.ph … mp;t=24882 ), zde je příspěvek uživatele gepard

gepard napsal:

Zdárec,
já osobně bych měl taktéž zájem o 2 nebo teda 3 ks. Jsem zvědavý, zda-li se oněch 100 ks dá dohromady!  Jináč pozor - tento chladič se dá normálně sehnat za více jak 400,- Kč s DPH!!!

pokud budete chtít nějaký ten chladič tak pište BUĎ sem NEBO na sousední fórum.

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: CU Chladiče

Můj názor je, že se jedná o pěkně kreténský nápad a proto ti na to každý soudný člověk sere. Bez větráku jsou ty chladiče zcela k ničemu.

Web

Re: CU Chladiče

Sinclaire, vzdyť jsem to psal v prvnim příspěvku, chladiče jsou spočítány na nucené chlazení, jako bonus sem tam dal graf závislosti tepelného odporu na objemu vzduchu chladičem "protékajícím" . nechápu proč to hodnotíš jako kreténský nápad, profi zesilovače větších výkonů se chladí aktivně, a do tohodle segmentu a jemu podobným je to určené, při dnešní ceně Al profilů si myslím že za 700 g Cu chladič s dostatečně silnou základnou ( daj se do ní vyříznout závity) a cenou necelých 95 korun s DPH se rozhodně vyplatí. to že to není jeden obří chladič jako např. od Fishera nevadí, není težké si navrhnout mechanické uspořádání, tuším že i betaron ma chladič u některého ze svých zesilovačů skládaný ze 2 kusů.
můj odhad je že jeden ten chladič by měl být schopný uchladit ztrátový výkon 130 W ,  samozřejme při určitých podmínkách ( dostatečný průtok vzduchu kolem chladiče,....) rád bych viděl jak by se s těmi 130 W popral AL chladič stejných rozměrů jako má ten CU, samozřejmě by museli mít stejné podmínky, i malé dítě ví že ta měď bude chladit líp.

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: CU Chladiče

Millano, to že v PA zosilňovačoch sa používa Al tunel asi nebude pre srandu že...Ja osobne by som ho takto (z CPU chladičov) určite neriešil. Dôvody: NÚTENÉ použitie ventilátorov, mechanické spájanie jednotlivých Cu chladičov navzájom atď atď atď.Kým to spravíš tak, aby to esteticky aj funkčne bolo tak ako chceš, tak dostaneš infarkt.Nevymýšľaj dávno vymyslené...

(upravil millano 7. 12. 2008 15:53)

Re: CU Chladiče

nemyslem sem to nijak zle, ba právě na opak. byl sem přesvědčen že to je super kup, tak sem to poslal mezi vás.

EDIT: tak stím končím, lidi na ty chladiče serou jak na placatý šutr, na elektroworldu byl zájem o 23 - 25 kousků, pouhá čtvrtina, a to jest žalostně málo. občas mi připadalo že si lidi mysleli, že sem si z nich dělal srandu.

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: CU Chladiče

On je problém, že měď dobře nasává teplo, ale hliník líp teplo umí předat dál do okolí. Nejsem si jistej jestli to není kachna, ale někde jsem o tom něco takovýho četl.. Nehledě na to, že zesilovač nadoma imrvére aktivně chladit, to by se mi nelíbilo už v prvopočátku.. Nestavím zesilovač na rok jako číňani => do zesilovače na 30 let investuju radši o pár stovek víc za pořádnej kus hliníku.

Srandu si asi neděláš, ale je to chladič dobrej tak na CPU, ne na nf zesilovač.. wink

Re: CU Chladiče

Člověče Drobku, cos to čet? To byl nějakej alchymistickej spis, či co?

Jinak s tou druhou částí souhlasím. Jsou to chladiče na CPU. Ne na audio.

Web

(upravil jean 9. 12. 2008 10:03)

Re: CU Chladiče

To čo písal BigDrobek bolo často opakované ešte na starom amplione. Len nikto nikdy nevysvetlil, prečo by to tak malo byť big_smile. Žeby mala o toľko horší koeficient prestupu tepla? Google nenašiel nič, akurát, že skoro všetci pseudoodborníci okrem wikipedie nerozlišujú koeficient prestupu tepla a koeficient prechodu tepla, ach jo.

Příspěvky [1 až 20 z 36]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Dílna » CU Chladiče

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£