Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » elektronický potenciometr

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [17]

Téma: elektronický potenciometr

Zdravím. Nevíte někdo kde sehnat elektronický potenciometr, který reaguje na pulzy např z procesoru?

Web

Re: elektronický potenciometr

Na regulaci hlasitosti?

Re: elektronický potenciometr

mam tu dva X9C103,kludne poslem,nepajkovane,v SMD verzii,alebo potom kup z fernellu (tusim tak je ten shop) DS1807 ,stoji asi 2-3kila.stereo v jednom puzdre,specialne audio prevedenie

Web

Re: elektronický potenciometr

ano,na regulaci hlasitosti. potřebujuho řídít pulzy z uP který přímá signál z DO ovladače a taky místně z rotačního potáku

Web

Re: elektronický potenciometr

no sak hento su elektronicke potenciometre,na ten X9C103 pripojis datove vstupy z uP jednym ho aktivujes,a dalsimi dvoma ovladas posuv hore/dole, ma to 100 krokov,a nastupe mas akoze klasicky potak,bezec a dva konce drahy

Web

Re: elektronický potenciometr

ono by to šlo ovládát i obdélníkovým generátorem. zítra koupím ten X9C103 a zkusím to. akurát je problém že by se mi hodil logaritmický.

Web

Re: elektronický potenciometr

PGA2320

(upravil wwsly 20. 11. 2008 0:23)

Re: elektronický potenciometr

Asi tak, mám korekční předzesilovač z diskrétních součástek a potřeboval bych ho řídit přes dálkové ovládání a místně přes ten rotační dekodér. Pro začátek to DO asi vypustím, jelikož nestíhám.

Web

Re: elektronický potenciometr

jinak, na volume se dá používat i lineární pot. Následující stupeň musí mít vstupní odpor stejně velkej jako odpor poťáku (např. pot 10k + odpor na invertujícim vstupu invertujícího oz 10k) Prej smile

Re: elektronický potenciometr

Dá se použít,ale pak nené natočení osy úměrné hlasitosti. S tím OZ nevím.

Web

Re: elektronický potenciometr

Lineární potenciometr se při vydatném zatížení běžce malou vstupní impedancí následujícího stupně chová do značné míry jako logaritmický. Výhoda je ve značně lepším souběhu lineárních potenciometrů oproti logaritmickým, hlavně na kritickém začátku dráhy. To si ale každý musí vyzkoušet.

Web

Re: elektronický potenciometr

Franku, ten poměr potenciometr: zatěžovací odpor je možná ještě drsnější než 1:1.

Mám starej zes Philips, kde je na volume 220k lineární tahovej potenciometr, jeho běžec je zatíženej pouhými 68 kily. A funguje to smile

Web

(upravil Gavin Milarrr 20. 11. 2008 15:31)

Re: elektronický potenciometr

Frank: to vyplyva z Ohmova zakona smile Ja jsem takhle "logaritmoval" v jednom bastlu tahovej potak 50k/N paralelnim odporem 47k. Staci si spocitat, jaky bude celkovy odpor te site pri jezdci na koncich a uprostred drahy. Sorry, jestli to pisu jako pro pitomce, mam za sebou dneska dva bloky vyuky pro absolventy OA smile

Re: elektronický potenciometr

Ja som takto logaritmoval ešte na strednej reguláciu prúdu, potom šla nastaviť pekne aj bez citu v ruke, takže to vedeli aj  moji spolužiaci.

Re: elektronický potenciometr

Nevadí, Gavine smile

Re: elektronický potenciometr

To sinclaire a jak to bude pokud použiji logaritmický?

Web

Re: elektronický potenciometr

Šlo by to pěkně spočítat včetně vynášení vypočtených hodnot pěkně do grafu a to buď ručně nebo možná pomocí excelu smile , což se mi nechce. Ale kdysi jsem to u nějakého zesilovače dělal a poměr jsem měl o hodně větší, než píšete výše. Tuším že to bylo 50k/lin ku 5k6. A fungovalo to taky.

Příspěvky [17]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » elektronický potenciometr

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£