Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Měnič do MT18SUB hornflex

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 60]

(upravil Crashpc 3. 1. 2009 10:51)

Re: Měnič do MT18SUB hornflex

Díky za nápady, ale půjdu jen do známejch ověřenejch konstrukcí. počítám jenom s hornflexem.
PetrV už mi odepsal, že mezi ClassA a MT18SUB je jen malý rozdíl. Class A prý zní "rychlejší", víc basu dole ale nedá...

Re: Měnič do MT18SUB hornflex

To však není dáno konstrukcí, ale předně rozdílným osazením, ne? Každý v tom má něco jiného (to je první půlka rozdílu) a každý má jiné zesilovače (druhá půlka rozdílu). A to se samo sebou nebavím o různých mikrofonech a dalších částech řetězce...  Jediný malý rozdíl je snad v naladění, mtsub je oproti kramperovce o pár Hz níže, jen malý rozdíl (jestli se nepletu). Což by vlastně korespondovalo s tím "rychlejším" basem, no ale to se v tom randálu ani nepozná smile  A dále asi ve výztuhách (mtsub) a silnějším materiálu staré class A. Podle materiálu a výztuh pak hraje více dozadu (nebo naopak ne)

Re: Měnič do MT18SUB hornflex

Tuhle volbu je těžké řešit bez poslouchání obou na stejných akcích. Názor PetraV, pokud z téhle zkušenosti vyplývá, je cenný.
Na Prodancích - zainteresovaný - Hubert před lety konstatoval, že ještě neslyšel nic, co by hrály basy lépe, než MT hornflex s LF18X400. G je prý úměrně slabší.

(upravil Crashpc 3. 1. 2009 13:42)

Re: Měnič do MT18SUB hornflex

Moula: že ne? vždyť ta bedna má jiný zvukovod a menší objem za reproduktorem. To nemůže hrát "rychleji"?
PetrV v tom samozřejmě testoval Víc repráků, a ten jeho názor byl globální. Prostě se mu ClassA víc líbí kvůli rychlosti.
O zesilovačích pravil též, tam je to jasné. RMX1850HD je levný verk smile

Otas: No, natože sám zveřejnil, že dostal mail ve kterém stálo že LF18N401 v ClassA hraje snad víc než LF18X400 a vůbec to nezpochybňoval, opravdu těžko říct co hraje víc a co míň. Ano, aparáty i bedny jsou konstruované s nějakým návrhem, a pak jen lidé vybírají okolik ustoupí z původního návrhu v penězích ale samozřejmě i decibelech. Záleží taky jestli jde o maximální SPL nebo jen o citlivost, protože tam zas tolika to Xko nemusí utíkat. Zato při 1500W už ano...

Re: Měnič do MT18SUB hornflex

Rád bych upřesnil některé výrazy:
1.RMX 1850HD je levný zesilovač ,ale ne verk, vydrží hodně i hraní do méně než 2 ohmy a to trvale.Pro začátečníka ,či DJ skoro ideální a téměř nezničitelný zesilovač.Je jasné ,že dobré basové zesilovače začínají tak u RMX4050HD.
2. Pojem "rychlý"  bas je taková zvukařská hantýrka, v reálu se jedná,lidově řečeno , o to ,že si bedna "rozumí" s reproduktorem někde mezi 50 - 90Hz.Nemá tendenci mimo jiné k hučení.V živém ozvučování jsou to ty pěkné "rychlé" basy, co třepou pajšlem a plandají nohavicemi.
3. V současné době vyráběné skelety typu ClassA mají zadní objem za reproduktorem asi 80l (MTsub cca 115), vzhledem ke konstrukci ,která se blíží více TML mají i jiný charakter zvuku, je nutné to slyšet. Reproduktor jsem vybral na základě poslechu, protože konstrukce byla již daná. Nejvíce se líbil právě LF18N401, dále LF18X400 a LF18G400 byl výrazně horší.Krampera snad používal L18S800. Určitě by se našel ještě líbivější reproduktor,ale tolik jich zase k dispozici nemám smile.U  Class A nemá cenu honit nějaké hluboké basy, na ty je potřeba basreflex s odpovídajícím zesilovačem (PL380, Fp6400,Fp13000+, Camco-Vortex6 a jiné).
4. Faktem je,že jako basové zesilovače používám PL380, takže jeden pár IXFN80N50Q2 na kanál, přeci jen rozhýbe membránu reproduktoru víc než to co je v 1850HD.
5. Doufám snad fungující odkaz na změřenou impedanci Class A s LF18G400 (víc jsem zatím nevyhrabal) http://www.splservis.unas.cz/mereni/classa.pdf

Re: Měnič do MT18SUB hornflex

Petr V: shot dokázal dohnat na party k vypínání právě i RMX1850HD. Věru podmínky extrémní, ale začíná to hned hudbou, ženoucí trvalý výkon zesilovače velmi blízko bodu maximálního výkonu zesilovače. Pokračuje dalším týráním... Asi se k tomu budu chovat víc jako člověk, ale to já jen "že to jde"....

Rychlý bas jsem pochopil. Je to něco co můžu, ale není to všecko...
Hluboké basy - v tomhle případě se honí uplně všecko. Málo výkonu, reproduktory střední třídy v malém počtu, to je základ a nouze o SPL i basy, a zatímco u 4xLF18X400 krmené zesilovačema PL to jde samo, tady ne. Kompromisy mezi SPL a rozsahem jsou velmi citelné, a člověk se opravdu rozhoduje jen mezi řešením nedobrým, respektive nedostatečným a jiným nedostatečným...

Za odkaz děkuju, maká....

Re: Měnič do MT18SUB hornflex

Postav LABsub, ked budes toto mat, tak sa az pridem pozriet aj cez celu republiku, ako to hra big_smile

Re: Měnič do MT18SUB hornflex

Koukám na to, zajmavé stvoření, ale rád bych abych to byl schopný aspoň dokopat do auta.
S tím RCF LF18G401 to nevyšlo, přestože to vypadalo že už se mi veze, volali mi dneska, že ho nemají. Zatlačil jsem tedy slzu, přihodil pár šušňů, a vybral BC 18NW100. Doufám, že to bude takové zvíře, jak se o něm píše... cca decibel citlivosti dolů podle simulace zamrzí, hlavně na vyšších basech to možná bude víc, ale aspoň to půjde omejt když to někdo pocáká pivem a bedna bude lehčí o nějaké to kilo.
Jen se toho neodymu trochu bojím...

Re: Měnič do MT18SUB hornflex

No, do MT 18SUB Hornflex bych si raději počkal, až budu mít v prasátku víc. A nebo tam nacpal PZB.
18NW100 se mi pořád jeví jako TBX - parametry membrány neznají rozdíl - čili kategorie důkladných dělníků. Ale oproti TBX má o něco lepší magnet (dle měření) a člověk se tolik nenadře, to je fakt.

Re: Měnič do MT18SUB hornflex

Ano, membrány a závěsy se podle obrázků i parametrů zdají být uplně stejné.
Zkoušel jsem to simulovat, a pod 50Hz je to s těma reproduktorama v průměru prašť jako uhoď. Zato nad 50Hz se dějí různé změny....
PZB je citlivý, ale zas je na některých místech trošku šetřeno, výchylka menší, závěs měkkčí... Sám nevím co se z toho vyvrbí. Na 18NW100 jsou všeobecně rozumné reference, a v MT18SUB asi dopadne akceptovatelně, má sílu dost nízké Qes a vysoké EBP, ale bez přímého porovnání asi těžko soudit zda to byla dobrá volba. Možnost počkat si tu byla, ale některým vlastnostem BC jsem podlehnul. Třeba ta hmotnost, nebo membrána, co bude asi odolnější na vlhkost a případné šplýchnutí pivka. Decibel citlivosti se dá přežít, roztrhaná membrána už je na zastřelení...

Re: Měnič do MT18SUB hornflex

18NW100, je spíš reproduktor pro nízko laděné bedny, basreflex 2x18" a laděné někam ke 35Hz. Neříkám ,že nebude jinde hrát,ale pro hornflex to není nejlepší volba, pokud není k dispozici hodně dobrý zesilovač s výkonem někde přes 1000W/8 + DSP. Bedny a reproduktory nejsou lineární a nechovají se při velkých příkonech zdaleka stejně jako při simulaci.Zde by bylo lepší repro s menším mms mezi 150-170g , při zhruba stejných parametrech. Hodil by se víc ten 18PZB100, tahle bedna nikam hluboko nehraje , nemá na ní cenu honit 40Hz basy,její doménou je 60 - 90Hz, pokud se ořízne odspodu na 30Hz/LR24 , je po starostech s výchylkou, zadní objem komory je malý a poskytuje dostatečné tlumení.
Proto firmy jako BC,RCF apod, dělají relativně dost podobné reproduktory, přesto se ,ale liší tím jak je možné je aplikovat podle toho s jakým záměrem ozvučování bednu stavím.Proto také výrobky dobrých firem (EAW,Nexo,L-acoustic) tak dobře hrají,přitom nečekejte až na výjimky nějaké superreproduktory, jen prostě tomu věnuji to úsilí bednu odladit jako celek, leckdy použité reproduktory jsou takový průměr.

Re: Měnič do MT18SUB hornflex

PetrV:
Je super, že se to vždycky snažíš táhnout někam dál, ale já budu mít dlouhou dobu opravdu jen jeden sub na stranu, popřípadě dva u sebe (už ne na stranu). 
Lidé perou 18NW100 i do horen, což je diametrálně jiná aplikace, a přesto to ještě asi obstojně funguje. No, vypadá to, že si MT18SUB složím z nějakého nábytkového dřeva abych věděl do čeho jdu, a pak se rozhodnu. Totiž v hudbě kolem a pod 40Hz už toho tolika není. Většinou jenom táhlé hučáky DNB....

Re: Měnič do MT18SUB hornflex

Mam 18ps76 opati sa to davat do MT18sub, alebo radsej to dat do klasickeho basreflexu?

Re: Měnič do MT18SUB hornflex

zdar měl sem to taky v planu řikaly že hrad tav v tom bude..ale radší bych udělal nějaky bassreflex nato  nebo odkud si...

Re: Měnič do MT18SUB hornflex

Ja som z obce Brvnište 15km od Považskej Bystrice. Momentalne to mam v horne ale na vnutorne akcie je to naprd.

Re: Měnič do MT18SUB hornflex

Ale doporučiji ten bassreflex

Re: Měnič do MT18SUB hornflex

dzajro
nieje naprd ta horna, co mas?

Re: Měnič do MT18SUB hornflex

Ta konstrukcia co bola na hypex.sk . Nie, ze by to nehralo, ale su saly kde na parkete ziadne basy a na chodbe ide hlavu utrhnut a chcem to vyskusat v inej ozvucnici

Re: Měnič do MT18SUB hornflex

Tak to hod do ozvučnice jesli chceš Bassy do Megaton MT18BT

Re: Měnič do MT18SUB hornflex

Ta ozvucnica z hypexu nieje velmi podarena, mozno je to tym.

Příspěvky [21 až 40 z 60]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Měnič do MT18SUB hornflex

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£