Téma: Sestavení aktivního subwoferu z věže

Ahoj zajímalo by mě jestli by šlo použít zesilovač na subwoofer z věže  panasonic která má výkon nějakých 160w a kdyžtak jak na to.A ještě by mě zajímalo jestli můžu použít 8ohm repro s receivrem,který má výstupy 6 ohmů.Díky

Re: Sestavení aktivního subwoferu z věže

Ako nudzovka ano, dlhodobo nie, iba ak by si hnal na MONO lavy aj pravy kanal do dvojcievkoveho subu alebo s dvoma basakmi. Este by som si pre istotu zistil, cim je osadena ta veza. 8ohm reprak na 6ohm vystup v pohode. Vyssia impedancia robi dobre zosilnovacu, pri pouziti nizsej, v tvojom pripade 4ohm by sa mohol prehrievat a mohla by nastat destrukcia veze.

Re: Sestavení aktivního subwoferu z věže

ach jaj tak ako hovorí cripple s tou impedančkou, nižšie nie, sám som odpálil koniec, až som kedysi dávno pripájal 4R SP252Cčko na 6R výstup z veže...

Web

(upravil Kugy 17. 11. 2008 16:14)

Re: Sestavení aktivního subwoferu z věže

Jedná se o tuhle věž :
http://www2.panasonic.com/consumer-elec … .SC-AK17.H 
a jde o to že jí mám doma a odešlo tam cd a zajímalo by mě jestli by přímo zesilovač s tý věže šel nějakým způsobem použít pro ten subwoofer i třeba nějaké součástky vyměnit za vhodnější.Problém taky je,že když nefunguje cd,tak nejde přepnout na aux,jde to nějak obejít aby naběhlo ax hne po zapnutí?Jo a díky z osvětlení tou impendací mě jen zmátlo,že všechny lepší receivry maj psanou impendaci 6 ohm.

Re: Sestavení aktivního subwoferu z věže

Vsimni si ze drvive mnozstvo komercnych repro-bedni maju 6-8ohm