(upravil sinclair 12. 11. 2008 18:42)

Téma: Metyl-etyl-keton

Chemici, co to je za sračku, co Beyma označuje MEK a doporučuje k rozpouštění lepidel při opravě repráků?
Třeba by to smrdělo míň, než ten hajzl, co používám já. Po jednom repráku vypadám jak sjetý smile

Web

Re: Metyl-etyl-keton

http://chromservis.cz/item/metyletylket … ks?lang=CZ

Re: Metyl-etyl-keton

Všechno to bývaj sračky. Divím se sinclaire, že už ti něco není. každou chvíli jak sjetý... kurva dávej bacha na zdraví!

(upravil sinclair 12. 11. 2008 18:50)

Re: Metyl-etyl-keton

No to jsem se toho dozvěděl teda....ale jo, smrdí to asi všecko, ale ne všechno má takové účinky jako toluen v jistém poměru smíchaný s acetonem a nitroředidlem...

Web

Re: Metyl-etyl-keton

Zeptám se miláčka, pracuje v TVM! Snad ji přemluvim aď se poptá wink ikdyž profi repro se lepí asi něčím jiným než hifi repro že?...

Re: Metyl-etyl-keton

metyl-metyl-keton alebo dimetyl ketón alebo prop-2-ón je jedno a to isté a sice acetón
metyl-etyl-keton má o jeden uhlík viacej, takže predpokladám veľmi podobné účinky. označenie priemyselne ako MEK.  používa sa na farby, lebo prchá rýcheljšie ako acetón. v princípe to rozpúšťa tie isté látky ako acetón.
na wikipedii http://en.wikipedia.org/wiki/Methyl_ethyl_ketone tomu nepíšu nič dlhodobé, čo by malo byť závadné - len klasika dráždenie hrdla, slizníc, očí, nosa, zvracanie.... smile v mixe s inými chemikáliami je to samozrejme niečo iné smile:)

Web

Re: Metyl-etyl-keton

Mám pocit, že to je to, co se používalo na smývání světlocitlivých laků. Smrdí to víc než aceton, ale jistý si nejsem. Jedině sehnat vzorek a testnout.

Web

Re: Metyl-etyl-keton

jo jo redyuri, to mi gúgl našel teš smile

Re: Metyl-etyl-keton

a co tak trichloretylen alebo perchloretylen?

Re: Metyl-etyl-keton

neni to náhodou dvoje označení pro jedno?

(upravil sinclair 12. 11. 2008 23:10)

Re: Metyl-etyl-keton

Není. Jsou to sice smraďoši z jedné řady, ale s rozdílnými vlastnostmi.

Web

Re: Metyl-etyl-keton

Frank: to teda neni, mam osobnu skusenost aj s jednym a aj s druhym, bezne to pouzivame u nas v labaku, teda labakoch. Perchloretylen je menej agresivny ale slabsi

Re: Metyl-etyl-keton

Ok, tak to můj chemikář neni takovej borec, no jo no, škola lol A já se divim, že mám šťamru smile

(upravil sinclair 12. 11. 2008 23:10)

Re: Metyl-etyl-keton

No všiml jsem si základního rozdílu a to toho, že v molekule trichloretylenu je vodík místo uhlíku jako v perchloretylenu. To vysvětluje vysokou těkavost a daleko vyšší odmašťovací schopnosti trichloretylenu oproti perchloru. Perchlor je poznat jednak podle ohavného smradu, jednak podle váhy, je cca 2x těžší než voda. Trichloretylen krásně omamně vonííí...:-)
Možná tady ale ťápu zemákovicu, určitě se tu najdou lidi, co tomu rozumí lépe a opraví mě.

Web

Re: Metyl-etyl-keton

sinclair: mas pravdu, trichlor sice "krajsie" vonia, no ´ked sa tak schuti k nemu pricuchnes, tak ta omraci, a jeho hustota teda objemova hmotnost sa pohybuje okolo 1430 kg/m3 kdezto perchlor, je naozaj viac citit za chlorom, ale pri nadychnuti nieje tak omracujuci ako trichlor. Objemova hmotnost perchloru je asi 1621 kg/m3, cize je tazsi, ale ako som pisal, horsie rozpusta, je to treba viac davkovat, predlzuje sa cas rozpustania. My ho pouzivame vacsinou na extrakcie asfaltovych zmesi na obalovnach. Tak ci tak, obidva sa nepekne karcinogeny

(upravil sinclair 12. 11. 2008 23:23)

Re: Metyl-etyl-keton

Jojo, tak to už vím na co zdechnu smile 20-40 kousků denně plus litr těchhle hajzlů měsíčně, to je dobrej základ...
Ale našel jsem, že aceton a MEK není ani zdaleka totéž, stačí najet na wikipedia.org, aceton tam má samostatnou stať.

Web

Re: Metyl-etyl-keton

totéž to nie je, ale zase niak výrazne odlišné vlastnosti by som v tom nehľadal..... ešte skúsim na ústave, čo mi povedia

Web

Re: Metyl-etyl-keton

No každopádně to vypadá, že Beyma lepí repráky už něčím ekologičtějším, než žlutý. Protože rozebrat někdy čínskej reprák, resp. uvolnit ty jejich lepící sráče, to je fuška. Platí na to jen ta toluenová směs a to ještě jen na některé.

Web

Re: Metyl-etyl-keton

zltych je neporovnatelne viac ako spanielov, tak zrejme preto beyma pouziva nieco ine smile