Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Ostatní technika » Kvalitní tandemový log. potenciometr

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 23]

Téma: Kvalitní tandemový log. potenciometr

Ahoj,
poraďte prosím nějaký běžně dostupný stereo logaritmický potenciometr vhodný jako volume regulátor před koncový stupeň. Hodnota ideálně 10k, cena pokud možno pod 100Kč, bude-li to nezbytné, tak do 200Kč.
Pod pojmem "běžná dostupnost" myslím nějaký kamenný shop v Praze.

Web

(upravil opamp 29. 5. 2007 20:52)

Re: Kvalitní tandemový log. potenciometr

zkus se pozeptat na starou TP289 (má garantovaný 2dB) v Compu ve Václavský pasáži u Karláku. Maji tam leccos smile nebo ten kšeft co je v tý ulici jak jezdí tramvaje přes řeku k Andělu...

Web

Re: Kvalitní tandemový log. potenciometr

Přesně tak. TP289 v Compu mívají. Oproti tem legračním hračkám (co mi zcela beze srandy nejednou poškádlily nervy) co mají v GM je to luxus.

Re: Kvalitní tandemový log. potenciometr

Compo mě nenapadlo, a to ho mám 500m od baráku smile já vždycky myslel, že ty poťáky, co tam mají, jsou x let starý a asi i stěží použitelný... díky za tip, zítra pokusně jeden koupím a změřím souběh.

Web

Re: Kvalitní tandemový log. potenciometr

Ony ty poťáky sice jsou XXX let starý, ale jaksi se na nich nemá co pokazit, pokud zrovna neležely v mokrém sklepě, že..Jinak Ti jakýkoliv podobný potenciometr, třeba s drážkovanou hřídelí a souběhem 1dB udělají v ES Ostrava. Nedávno jsem si tam něco podobného nechal dělat - TP289 32R 25k+25k/Y, 1dB, jeden mi jistě zbyl.
Při dvou kusech vyjde taková individuálka na cca 280Kč/ks a k tomu asi 100Kč balné a poštovné.
Teď čekám na TP289 10k+10k/NS 1dB do špeciál korekcí smile)))

Web

Re: Kvalitní tandemový log. potenciometr

To TP289 vyzkouším určitě smile
sinclair: Jo takže ještě dneska frčí zakázková výroba potenciometrů? Takže nemusím jak kokot shánět exponenciální 10k na řízení zisku preampu s INA217, ale můžu si ho nechat vyrobit za víceméně snesitelnou cenu? smile

Web

Re: Kvalitní tandemový log. potenciometr

poťáky...
Mě by spíš zajímalo kde se daj koupit v ČR ALPS-y netušíte chlapi někdo?

Není co dodávat...

Re: Kvalitní tandemový log. potenciometr

SOS electronic pošle aj do ČR, ale je treba mať nákup za nejakú vysokú sumu... Majú alpsy, a sú spoľahliví. Nikdy mi v balíku nič nechýbalo.

Web

Re: Kvalitní tandemový log. potenciometr

Davide ALPSy mají u RS-components i motorové.....

Web

Re: Kvalitní tandemový log. potenciometr

ALPSY koupis u conrada. RS jsou zlodeji...

Re: Kvalitní tandemový log. potenciometr

Conrad už není, co býval a na jimi prodávané zboží bych si v současné době dával sakra majzla. RS prodává materiál značkových výrobců a nemá zapotřebí si špinit ruce hnojem, jako Conrad. Proto ty ceny.

Nesnažte se vždy a všechno koupit za co nejnižší cenu - nízká cena znamená v podstatě téměř vždy pajcung, černé dovozy bez garance původu apod.

Web

Re: Kvalitní tandemový log. potenciometr

Já mám motorovej ALPS 2*10k za 750, HEČ!!!!

Re: Kvalitní tandemový log. potenciometr

sinclair: To se samozrejme nesnazim. Taky pouzivam znackove soucastky. Nicmene tvrdim, ze RS jsou zlodeji. Pokud prodavaji toroidy od talemy o 150% draz, potenciometry ALPS o 50% draz atd, jsou to zlodeji a tim to hasne. Pochybuju ze se ty potenciometry od conrada vyrabi nekde jinde nez ty z RS. Neco jineho jsou tranzistory a podobne veci. RS je dodavatel pro velke firmy, ktere maji nakupni oddeleni, proto takove velke ceny. Ja tam nakupuji pouze operaky a tranzistory. Jinak nic.

Re: Kvalitní tandemový log. potenciometr

Mezi firmami jsou ceny na daleko nižší úrovni díky vyjednávání a velikosti zakázek, to vidím u nás.

Re: Kvalitní tandemový log. potenciometr

Firmy plati nesmyslne vysoke ceny. Tak to proste je. Pokud u tebe objednava takovy siemens tak je mu uplne fuk kolik zaplati, protoze to stejne nakonec zaplati koncovy uzivatel, kterym nejcasteji byvaji statni podniky a spol. Je pravda ze maji slevy a individualni pristup, ale nic to meneni na tom, ze to neumerne preplaci. Vysvetli kdo u RS da za vrtaci kladivo BOSH 30litru? Kdyz za tu cenu muze mit nesrovnatelne kvalitnejsi pristroj treba od HILTI! Podivej se na ceny tranzistoru primo u vyrobce a srovnej s cenama RS. Je to k smichu...

Re: Kvalitní tandemový log. potenciometr

Vtip není v ceně, ale v tom, že u RS se dá koupit v MALÉM to, co bys jinak musel koupit ve VELKÉM a ostatně i dost těžko sháněl. RS si prostě za tuhle službu /+garantovaný původ zboží/ nechají zaplatit. Nevidím na tom nic nenormálního.
A co když někdo chce vysloveně BOSCH a nechce jinou značku proto, že ho třeba už jednou zklamala?

Web

Re: Kvalitní tandemový log. potenciometr

Souhlasim s tim, ze za tuhle sluzbu se plati a nic nemoralniho na tom nevidim. Ale ono je to trochu jinak. Ono se unich neplati za tuhle sluzbu. RS i ROTH totiz nenakupuji u vyrobcu, ale u distributoru a to nejcasteji u farnell a newark. Zbozi potom prodavaji vlastne za anglicke ceny u nas. Navic libry z ceniku prepocitavaji kurzem cca 50 kc, kdyz kurz je cca 43 kc a jeste se k tomu musi prifarit DPH. Takze asi takhle vypada ta cenotvorba. Ale aby to nebylo jen OT, tak se vratim k tematu vlakna.

ALPSy (modre i cerne) se daji sehnat za VELMI dobre ceny na ebay.com Kdyz se s prodavajicim domluvite, aby to deklaroval jako darek do 40 USD, tak ani neplatite clo a DPH, takze modry ALPS vychazi na cca 15 USD + postovne 8USD takze cca 480kc. Kvalitnejsi TDK potenciometry se daji koupit zde: http://www.thel-audioworld.de/bauteile/regler/Potis.htm

(upravil dj-bobr 7. 8. 2007 2:56)

Re: Kvalitní tandemový log. potenciometr

Vracím se zpět k tématu. TP289 se v zesilovači moc dobře osvědčily - resp. to byly nakonec TP283, protože 289 už měli jen 1Mohm a to je na vstupu trošku moc.

Teď pro změnu sháním nějaký v kusovém množství dobře sehnatelný, rozměrově malý poťák, rozumně kvalitní a přitom ne moc drahý - rád bych mono i stereo verzi. Pod pojmem "rozměrově malý" si představuju běžné "knoby" - čudlíky na mixážních pultech.

Taky by mě zajímalo, zda jde v maloobchodní síti sehnat kvalitní dvojitý tahový potenciometr. Tady ta cena není až tak kritická, ale zase by mě tři kousky neměly finančně zruinovat do konce měsíce...

Web

Re: Kvalitní tandemový log. potenciometr

Tuším se to jmenovalo TP169 - tandem, hřídelka 4 mm, cca poloviční průměr oproti TP283/289... mohli by mít tamtéž, nevím.

Web

Re: Kvalitní tandemový log. potenciometr

http://www.es-ostrava.cz/index.php?page … mp;lang=cz
Stačí si vybrat smile

Web

Příspěvky [1 až 20 z 23]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Ostatní technika » Kvalitní tandemový log. potenciometr

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£