(upravil e-man 24. 9. 2009 18:32)

Re: Znovuzrozený AZS217

Opravdu neuvěřitelná podoba , navíc dotyčný je od dráhy ( depo ) . Blahopřání k 217 - náctce .

(upravil avomet 25. 9. 2009 1:53)

Re: Znovuzrozený AZS217

Otázka na pepu z depa nebo i sinclaira: asi si sedím na vedení, nechápu v čem je problém, že mi ani jeden neodpovídáte, takže  ještě jednou - co mám udělat, abych se dozvěděl o veškerých vašich změnách  v předzesiku aby mi hrál tak jak pepazdepovi - pěkně prosííííííííííííííííím... sad

Re: Znovuzrozený AZS217

Avomete, problém je asi v několika věcech:

1. pepazdepa není dnešní moderní mladá blbá piča, která by všechny moje úpravy nafotila, obkreslila, popsala a pak 
    zadarmo vyvěsila na net, anžto rozsah úprav i jejich způsob patří k jistému knowhow, které se platí a mělo by být
    chráněno / pepa za něj zaplatil a dost pravděpodobně jej bude i chránit/.

2. k tuningu i takto poměrně jednoduchého zesilovače /právě proto!/ jsou nutné slušné základy obvodařiny a nf
    techniky obecně /úrovňové hospodaření, přebuditelnost, úpravy pracovních bodů apod./, kteréžto ty nemáš, jinak
    by sis podobný proces už dávno provedl sám. Páječka, chuť do práce a obchod GM poblíž je hodně málo.

3. Ani v autoservisu si nedovolíš říct mechanikovi "já se vám teď pozorně budu dívat na ruce, vy mi řeknete co a proč
    děláte a já si to příště už udělám sám" - vykopal by tě z dílny mastnou botou.

4. Ano, dost pravděpodobně si sedíš na vedení.

Web

(upravil avomet 25. 9. 2009 20:35)

Re: Znovuzrozený AZS217

Pane Malaník, mám takový pocit, že jsme se jaksi nepochopili, nebo spíš vy mě. Nejsem až takový začátečník, aby mi nebylo jasné, co všechno je potřeba znát a vědět na vytunění zesilovače a už vůbec nepatřím mezi mladé blbé piče, které jsou schopni ledazčeho, to rozhodně není můj styl. Mimochodem jsem ročník 60 a život mě naučil práce druhých si vážit a taky ji ocenit, tudíž i zaplatit, takže to co jste mi napsal zcela chápu, ale trochu k věci: co nechápu je to, proč když se někoho na něco zeptám nebo o něco požádám mi neodpovídá a nekomunikuje ani na mailu. Můj děda mi vždycky říkával: "Zeptat se můžeš, odpovědět ti musí - to je přeci slušnost" To, že mi pepa úpravu nepošle sem věděl a čekal jsem spíše něco jako domluvím ti to se sinclairem nebo aspon rekni mu sam a domluv se nebo něco podobného, místo toho ticho po pěšině. Že někdo nereaguje ani když prosím mě mrzí. Takže díky, že vy jste se ozval. Na dalších podrobnostech se s vámi rád domluvím třeba mailem.
Btw. jedná se o tento můj středoškolský výrobek z roku letapáně 1978.

http://img230.imageshack.us/img230/122/imgae.jpg
http://img121.imageshack.us/img121/4889/p9250055.jpg

Re: Znovuzrozený AZS217

OK, v pořádku. Rozhodně nehodlám roztahovat zde po webu veškeré úpravy přístroje AZS217 na zesilovač, schopný vyhovět i dnešním požadavkům.
Než mi napíšeš mail, obstarej si dobře čitelné detailní schéma AZS217, případně NZC420 /zesilovač je v něm tentýž/.
Pak se můžeme bavit dál.
Jedna věc mě ale zaráží a to ta, že přes určitou praxi nejsi ani schopen odhadnout, co ten přístroj potřebuje.
Při pohledu na schéma je to průměrně zkušenému člověku, pracujícím s nf technikou, jasné.

Web

(upravil avomet 26. 9. 2009 8:22)

Re: Znovuzrozený AZS217

Odhadnout  to chopen sem, ale ne to dotáhnout do finále. Moje zkušenosti jsou spíše praktické - vzdělání mám přírodovědecké nikaliv technické takže profesionálně se pohybuji úplně v jiném oboru. Jak říká Werich odborné
věci  mají dělot odborníci ,  takže dost řečí du si nachystat to schema a pak se ozvu...:)

Re: Znovuzrozený AZS217

http://www.elektroworld.info/modules/Fo … 20_308.jpg

Re: Znovuzrozený AZS217

No vida

Web

Re: Znovuzrozený AZS217

Danhard, děkuju mooc wink

Re: Znovuzrozený AZS217

Byl by někdo ochten naskenovat obvod fyziologie, aby byli čitelné hodnoty kondíků?

Web

Re: Znovuzrozený AZS217

Vždyť jsou krásně čitelný smile
47n, M22, M47

Re: Znovuzrozený AZS217

Ty kundíky jsem z toho vážně nevyčetl. Takže zleva 47n+18k, M22+4k7, M47+1k5, souhlas?

Web

Re: Znovuzrozený AZS217

Jop

Web

Re: Znovuzrozený AZS217

Ano
R23 18k + C18 47K
R24 4k7 + C19 M22
R25 1k5 + C20 M47
možná je to tím, že už vidím prdlačku (odumírání očního nervu), takže mě to ani nepřipadlo nějak nečitelný, stejně si to musím zvětšit a takhle kostrbatě vidím normálně  smile

(upravil wwsly 27. 9. 2009 20:56)

Re: Znovuzrozený AZS217

díky všem smile

jak byste postupovali při návrhu výškové sekce?

Web

Re: Znovuzrozený AZS217

Koupili bysme si generátor a nf milivoltmetr...

Web

(upravil Birkoff 29. 9. 2009 9:29)

Re: Znovuzrozený AZS217

EDIT: OK, smazáno.

(upravil wwsly 16. 10. 2009 14:03)

Re: Znovuzrozený AZS217

sinclair: Ty přístroje mám,ale nevím jaký nastavit kmitočty....

Web

Re: Znovuzrozený AZS217

Někde sem četl, že v signálové cestě je leší, když nejsou elyty. V tomto zesiku jsou 50M a 20M,což jsou dost velké kapacity. Myslíte, že by tím kvalita zvuku utrpěla, kdyby se nahradily svitkama s menší kapacitou?

Re: Znovuzrozený AZS217

Změna kapacity povede ke změně mezních kmitočtů.

Web