Téma: Kopie EAW???

Mám takový malý dotaz?Nevíte náhodou co osazuje EAW do svích repro?A máte nějaký odkazy ne jejich plánky?Vyplatí se to postavit?Díky předem....

Re: Kopie EAW???

Mají na magnetech napsáno EAW smile)

Web

Re: Kopie EAW???

To je skoro stejné jako s kopiemi BMW nebo VW.

Web

Re: Kopie EAW???

No tak EAW dela asi dobry bedny - reproduktory si tam dava od ruznych vyrobcu, nekdy vice nekdy mene upravene od standardni produkce. O overenych plancich na webu nevim...

(upravil Sendy 15. 10. 2008 16:13)

Re: Kopie EAW???

http://www.eaw.com/info/EAW/Loudspeaker … _PHOTO.jpg

Tohle se dá okopírovat úplně snadno, jenom jednu bedýnku koupit, rozebrat na díly, změřit a pak shánět měniče. Vždyť je to jen trojpásmo smile

Web

Re: Kopie EAW???

No jako kdyz si z toho nebudem delat srandu (ze Sendy smile ), tak asi trochu realny je okopirovat nejakou basovku,,, kopie SB1000 se tu krajem potuluji smile

Re: Kopie EAW???

já bych řekl, že se to snad ani nemůže vyplatit. Možná pro jedince, nikoli pro někoho kdo by chtěl kopírovat EAW pro další lidi za účelem prodeje. A pak nevím - dnes si ty firmy ještě stále hlídají své customizované měniče, kterými osazují jen své systémy, takže stejně většinou uděláte kopii "jenom jako"...

Re: Kopie EAW???

Kopií "jakoby" běhá po bananistánu celkem dost, a dokonce se na jejich výrobu někdo specializuje. Taky jsem slyšel o pár komických příhodách, kdy 2 originální basovky přehrály 8 "skorooriginálů".

Web

Re: Kopie EAW???

no právě. Hubert a kumpáni by mohli vyprávět.

Re: Kopie EAW???

Nevidim duvod proc by presne okopirovana basovka, osazena reprem s parametry co tam patri, nemela fungovat... a oproti EAW se na tom usetrit opravdu da... cenove bych rek, ze je diskutabilni kopirovat RCF nebo dokonce Megaton...

Re: Kopie EAW???

Sendy: nevim kolik kusů kopiíí této, nebo jí podobné bedničky, bylo k mání v praze v prodance, ale bylo to tam (možná je) a někdo to tímpádem vyrobil smile -- ale mám takovej pocit, že to bude malinko jiná liga...

Re: Kopie EAW???

Já jenom že někdo tady někdy plácal že tam osazujou RCFka!Já si tet stavím pomalu (pomalu ale jistě,není čas a love) kopii subbasu B&C s repro BC 15PS100 (Crashpc ví,dodával rady),co maj na jejich stránkách,tak jsem jenom tak zvědavej!Materiál na bednu už je,repro bude asi až na vánoce lol Tak jenom doufám že toho nebudu litovat.Až to bude hodim to do projektů. díky zatim

Re: Kopie EAW???

stg: cuze?
jardapesi: neda se vyloucit, ze v nekterych bednach jsou RCF,,, klidne...

Re: Kopie EAW???

2 stg - a kdy to bylo ? Letos ?

Web

(upravil stg 15. 10. 2008 22:42)

Re: Kopie EAW???

jojo letos - greeny (nick jednoho ze zamestnancu prodance ) to nabizel lidem od freetechna na nyxu ....


REPAST (snad mě autor nezabije smile ) -

pozor, pozor!
mame tu vetsi mnozstvi kopii EAW KF750 a KF755 - coz je downfill pod 750, pri pouziti bez veseni, tedy postaveni na hromadu basovek ma 755 idealni vyzarovani pro pokryti prostoru hned od beden do slusne vzdalensoti.
Kopie jsou provedeny velmi odborne, bedny jsou k videni na prazske prodejne, a jsou osazeny stejnymi reproduktory jako originaly, fazovy korektor je take zkopirovan stejne jako horna.
Nechcme aby se to dostalo znovu do obehu mezi bezne zvukare, kteri by varili love na eaw, kdyz to "neni" eaw smile Tudiz nabizim tady.
Cena dle mnozstvi poptavnych kusu bude kalkulovana jen vaznym zajemcum. Hraje to velmi dobre, oproti originalum je to kapku urvanejsi, coz ovsem na elektroniku muze byt spise vyhoda, ja treba tak stredovyskovou sekci koncipoval od zacatku..

sorry za velikost obrazku, vyfoceny to nemam, tohle jsou z webu eaw pro jasnou predstavu a jakou jde konstrukci...

Pro neznale za vyskovym 2" zvukovodem se nachazi jeste stredova 10" na fazovem korektoru, 750 ma 2x12" v symetrickem usporadani, 755 ma 1x12"
Cela bedna je symetrickeho usporadani a v podstate tvori jeden obrovsky zvukovod s ustim pres celou predni stenu, nemusim snad dodavat, ze nikdo z nas nic takhle technologicky pokrocileho doma nepostavi...



někde tam jsou i fotky těch kopii najdu a repastnu wink

Re: Kopie EAW???

Jo, tak to asi víme, vocogou, komu to rukama prošlo, komu zvoní hrana, kdo jinému jámu čerte kropáč a tuším to skončilo celé v PL. Byl to protiúčtový odkup, pokud se nepletu.

Web

Re: Kopie EAW???

.. jo byl to protiucet

stg: ja jsem taky na nyxu a vim o tom - ale nemuzes jentak napsat na jine forum, ze kopie EAW nabizi Prodence na prodejne, to je velmi zavadejici, protoze prave na prodejne je nechteji a nesmi prodavat, proto je greeny inzeroval na nyxu!!

Re: Kopie EAW???

Kolik toho bylo, 12+6, nebo 8+4 ? Ještě že to šlo do Pl, jinak by za rok dva bylo v ČR hluchých technařů...

Web

Re: Kopie EAW???

jardapeši: to není tak uplně kopie - Tady byly myšleny hotové bedny v systému odladěné a vytuněné. to s tím BC je klasická konstrukce, a s tématem to nesouvisí až tak uplně. Protože tohle zkopírovat jde, EAW a jiné systémy už můžou jít zkopírovat "jenom jako", protože se prostě nedají kopit ty správné měniče. Snad jen podobné.

Re: Kopie EAW???

hanzs - okeoke sou to slova který jsem špatně formuloval a popravdě mě ani to ani nedocvaklo, že v podstatě jako prodejce by neměli nic takového nabízet úplně veřejně, zase na druhou stranu pokud je to bazarový zboží, který má škatulku kopie a je tak nabízeno tak proč by ne ? vždyť to není produkt prodance, ale nějakého šikuly domácího wink

je to jen úvaha a o realných vztazích prodance/eaw/kopírujícíšikula nic nevím ...