Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 30 z 33)

Audioweb.cz » Smetiště » odhlučnění PC + výběr nového PC

  Stránky: ««« 1 ... 28 29 30 31 32 33 »»»

RSS

Příspěvky [581 až 600 z 659]

Re: odhlučnění PC + výběr nového PC

Karta mi stačí na plno ... Už som písal ... Procák je len AM2+ myslím počkaj kuknem... a 2x1gb nahradí 2x2gb je to núdzové riešenie... Nemali 2x 2gb.. Teda mali ale iba tie najdrahšie... Tak reku počkám toto pôjde susedovi na upgrade jeho pc

Web

Re: odhlučnění PC + výběr nového PC

AM3 deska sežere i AM2 CPU, jsou kompatibilní takže se nemusíš kukať. A s tím kupováním "hned to potřebuju", chápu to, taky mi v Rakouském MediaMarket řekli že nemají skladem Geforce 8800 Ultra, ale měli za necelých 5000 8800GTX tak jsem vzal tu, u nás byla dražší "jen" o 4000 smile

Ale jinak po tvých hrdinských slovech že nechceš AMD ani vidět jsem čekal že si pořídíš něco jiného než hujdu kterou nenazvu ani low end. Moje PC proti tvému je někde jinde ale low end se už nazvat dá, taky má dva roky.
Jestli tě zajímá co mám
C2D 8400@3Ghz, 6GB ram DDR2 800, R4870, 2,5TB na třech discích plus nepodstatný zbytek.

Re: odhlučnění PC + výběr nového PC

AM3 doska nevezme AM2 CPU, sú pinovo nekompatibilné. Ide to len naopak.

Re: odhlučnění PC + výběr nového PC

hlavne am3 procák má len DDR3 radič kým AM2 len ddr2 smile) si overte, ako je to s AM2/2+/3 smile)  i keď existujú dosky čo žerú všetko smile)

Web

Re: odhlučnění PC + výběr nového PC

AM3 procáky nemajú len DDR3 radič smile over si ako to je s AM2/2+/3

U dosiek s AM2/AM2+ je podpora AM3 procesorov v drvivej väčšine LEN vecou biosu. Aj dosky Gigabyte s čipsetom nForce 560 podporujú 4-jadrové Phenomy II.
Dokonca aj Thuban má DDR2 radič, tak fakt neviem o čom točíš...

Re: odhlučnění PC + výběr nového PC

Tak to se Pedrovi omlouvám, spletl jsem si to, nechtělo se mi googlit déle než bylo třeba. Zatím jsem udělal jen tři sestavy na AM socketu tak se mi nechtělo po tom moc pídit.

Re: odhlučnění PC + výběr nového PC

No kukol som je to AM2 takže ja tam vlastne môžem dať nejaký Phenom II ? 4 jádro ?

Web

Re: odhlučnění PC + výběr nového PC

boha....

Web

(upravil KocuR 22. 1. 2011 13:58)

Re: odhlučnění PC + výběr nového PC

Pedro: akú máš dosku? To že máš AM2 ešte neznamená istotu že ti tam pôjdu AM3 Phenomy.
MSI K9 nie je model, takýchto modelov je kopec. Ale u MSI s podporou AM3 nerátaj. MSI akosi necíti potrebu aktualizovať BIOSy. Preto ani ja do svojej K9N Platinum proste nič iné ako Athlon X2 určený do AM2 socketu nedám.

a ten 80GB šrot harddisk vyhoď, je tam úplne zbytočne. Nemá logiku držať systém na pomalšom harddisku

Re: odhlučnění PC + výběr nového PC

Dosku neviem nechcem rozobwerať komp zajtra poviem už j neskoro

Web

Re: odhlučnění PC + výběr nového PC

Na to ti netreba rozoberať komp, stačí CPU-Z alebo Everest

Re: odhlučnění PC + výběr nového PC

MSI K9 Neo V2

Web

Re: odhlučnění PC + výběr nového PC

do toho nič lepšie ako AM2 X2 nenarveš smile))

Web

Re: odhlučnění PC + výběr nového PC

a kebyže ta dám náhradnú MSI K9VGM-V ?

Web

Re: odhlučnění PC + výběr nového PC

To si nedokážeš nájsť?

Compatible Processors:  Athlon 64, Sempron, Athlon 64 FX, Athlon 64 X2

Web

Re: odhlučnění PC + výběr nového PC

DJ_Rix napsal:

Tak Zorgu,máme 12.1.,okomektuj nám nějak tu dostupnost a ceny nového SandyBridge,jsem zvědav co nám řekneš.:)

První dostupný model s K je 2600K za 7200,-Kč

Jinak se současnými deskami bych to asi nekupoval,raději počkat na intelem připravovanou Z68.

EDIT: Jak je vidět historie se opakuje,snad to tentokrát nebude tak žhavé:)

http://extrahardware.cnews.cz/meli-byst … ndy-bridge

Opakuju to, co tehdy. Od počátku byly dostupný třeba 2400 kolem 4000,- takže nevím, proč bych se měl jakkoliv obtěžovat se starou platformou. Chvíli to vypadalo na nákup i3 (počítal jsem s nim do jednoho projektu), ale nějak vymizely z ceníků, to je fakt, a zbytek procáků intel uvede 20.2., ale to mě fakt žíly netrhá. Zajímavej je 2400S s trochu sníženou spotřebou, možná zkusím i ten.

Re: odhlučnění PC + výběr nového PC

Zorg napsal:

Jinak dávat takovou sodu za procák, to chce hodně velký ramena umět si to obhájit, navíc když stojí dvojnásobek co deska smile

Zorgu,jak to koresponduje s tvým tvrzením o ceně procáků???

2400stovka stojí 4.5k,za stejné peníze koupím i5-760,které (narozdíl od sandy) posunu bez větších potíží na takt kolem 3.6-3.8Ghz. To už budu cca 20% za výkonem 2400stovky. Deska se bude dát koupit levnější na 1156 než na 1155.

Samozřejmě se dá vybrat vždy aplikační test,kde bude ta či ona daná skupina na tom lépe,ale o to tu nejde. NA začátku tvrdíš že to chce velký ramena na to koupit CPU za 4,5k a dvakrát tak drahej co deska,později ale mluvíš jedině o CPU fv téhle cenové kategorii,protože v SandyBridge nic pod 4k není!!!
O tom že potom je takový procák s integrovanou grafikou úúúúplně k hovnu,protože ten kdo chce výkonný PC si koupí jiný CPU a dedikovanou kartu,a ten kdo chce na dedikované kartě ušetřit (kanc PC) si taky nebude kupovat CPU za 4k a raději vezme AMD za 1500 a desku s IGP se tu snad nemusíme ani bavit.
Opravdu nechápu na koho intel tímhle počinem mířil,ale IMHO netrefil se.
Argument o spotřebě beru,ale opět pouze u kancl PC nebo HTPC,u výkoného stroje za ty peníze považuju cokoli do 100W za nehodné povšimnutí.

(upravil Zorg 1. 2. 2011 9:55)

Re: odhlučnění PC + výběr nového PC

DJ_Rix napsal:
Zorg napsal:

Jinak dávat takovou sodu za procák, to chce hodně velký ramena umět si to obhájit, navíc když stojí dvojnásobek co deska smile

Zorgu,jak to koresponduje s tvým tvrzením o ceně procáků???

2400stovka stojí 4.5k,za stejné peníze koupím i5-760,které (narozdíl od sandy) posunu bez větších potíží na takt kolem 3.6-3.8Ghz. To už budu cca 20% za výkonem 2400stovky. Deska se bude dát koupit levnější na 1156 než na 1155.
Samozřejmě se dá vybrat vždy aplikační test,kde bude ta či ona daná skupina na tom lépe,ale o to tu nejde. NA začátku tvrdíš že to chce velký ramena na to koupit CPU za 4,5k a dvakrát tak drahej co deska,později ale mluvíš jedině o CPU fv téhle cenové kategorii,protože v SandyBridge nic pod 4k není!!!

2400 stoji 4k-. Kolem 4k jste tady od začátku řešili procáky vy, pro pedra nebo koho. Od začátku tvrdím, že kupovat dnes už oficiálně mrtvou platformu za takovýhle prachy je totální demence, navíc do herního PC, kde +2k do grafiky by udělaly řádově jinou změnu výkonu. Do 5k už máš 2500K (když mermomocí chceš točit), sehnat jde jen s malými obtížemi. Ale klidně si ty obstarožní 1156 berte, mě je to stejně putna.
Na co to 2400S chci, o tom víš kulový, taky tam píšu "možná", ..až si pár věcí otestuju, tak se rozhodnu. Hlavní je tam pro mě snížená spotřeba s defakto stejnou cenou, což kdysi rozhodně pravda (u Intelu) nebývala. Je fakt, že mě zaskočila nedostupnost i3, které měly vyjít v první várce. Ale já stejně byl připravenej čekat na 20.2. na 2390T, co z toho nakonec vyleze.

DJ_Rix napsal:

O tom že potom je takový procák s integrovanou grafikou úúúúplně k hovnu,protože ten kdo chce výkonný PC si koupí jiný CPU a dedikovanou kartu,a ten kdo chce na dedikované kartě ušetřit (kanc PC) si taky nebude kupovat CPU za 4k a raději vezme AMD za 1500 a desku s IGP se tu snad nemusíme ani bavit.
Opravdu nechápu na koho intel tímhle počinem mířil,ale IMHO netrefil se.
Argument o spotřebě beru,ale opět pouze u kancl PC nebo HTPC,u výkoného stroje za ty peníze považuju cokoli do 100W za nehodné povšimnutí.

Kdo chce výkonný PC, ten si nebude kupovat MAINSTREAMOVEJ procák, o tom se tu snad nemusíme ani bavit, ne?! On ten kousek křemíku s GPU, co ti tolik vadí, překvapivě ani moc nepapá/nehřeje,  takže ani ohledně spotřeby/tepla tě to trápit nemusí, což ostatně i sám píšeš. S dedikovanou grafikou možná bude vypnutej úplně (to nevím), zvlášť pokud gfx bude žrát 2-3x tolik je to bezpředmětná debata. Apropo jestli ten procák bez GPU stojí vyrobit $10 a ten s GPU $12, o to se ty vůbec nemusíš starat. Intel ti ho stejně prodá za $200. Já asi vím, co tím celým Intel zamýšlí, a snad se to povede už s Ivy Bridge, resp. ještě lépe aby s tím AMD přišlo v Buldozzeru...

EDIT: damn! http://www.diit.cz/clanek/intel-ma-v-ci … ata/37745/ mad

Re: odhlučnění PC + výběr nového PC

JJ,a je to tady,já to říkal.Hlavně že ty jsi radil jít hned do novinky,drahé a nevyzkoušené.

http://pctuning.tyden.cz/component/cont … il-prodeje

Re: odhlučnění PC + výběr nového PC

No a než to Intel vychytá, tak bude za chvíli zase něco nového a takhle je to pořád dokola smile Prostě podle mě nemá cenu na něco čekat, když koupit, tak hned... Délka setrvání jednotlivých socketů na trhu je věc druhá, avšak kdybych měl dnes vymýšlet co nejlevnější a zároveň výkonné PC, tak 775 a do toho C2Q 6600, trochu ho popohnat a je vymalováno na dalších pár let osvědčenou a 100% fungující metodou smile

Web

Příspěvky [581 až 600 z 659]

  Stránky: ««« 1 ... 28 29 30 31 32 33 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » odhlučnění PC + výběr nového PC

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£