Re: Výměna za Eminence?

Že ty mu ty megatony závidíš?! wink

Re: Výměna za Eminence?

nene, já sesbírávám prašulky na Basreflexový/HF 18"ky... které si nedovolím nazvat kopiemi čehokoli.

Re: Výměna za Eminence?

Je uplne u prdele, ci je to podobna kopia alebo presne to iste, vo zvuku budu s rovnakym reprom vzdy len nepostrehnutelne rozdiely, takze nema zmysel sypat kaleraby o kopiach. Kazdopadne sa mi ta konstrukcia nepaci.
Zaroven je uplne sumafuk ci to ma z 1,8cm preglejky alebo 2cm dtd.

Re: Výměna za Eminence?

jo, a prodance může rovnou řezat vyházenej nábytek z konťáků aby ušetřili. vždyť je to uplně jedno. hoši hoši...

(upravil jardapeši 4. 10. 2008 12:10)

Re: Výměna za Eminence?

Hej nehádejte se!Já jsem potřeboval užitečné informace a né posloucht nějaké 13-ti letý děti.Crashpc neřeš je!až budou mít tolik přízpěvků,dobrej rad a zkušeností  jako ty nebo i jiní jsou tady,tak potom si možná od nich něco přečtu.Mýslíš že teda by ta Kappa LF Pro byla dostačující?Chci teda udělat 2 místo jedný a tím pádem se mi zmenčily finace.Rozhodl jsem se tada pro to jak jsi mi psal (www.bcspeakers.com ).Jo a jak z výhybkou?Nebo stačí zezík s filtrem!Když jo tak jakej (Ale abych nebyl namizině)!No nechám to na tobě.Třeba tenhle? http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=76718 nebo bystačil tenhle levnější: http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=88652 .Peněz moc není.zatim pic a dík

Re: Výměna za Eminence?

Podívej, já taky nejsem děd vševěd. Zaměřuju se na věci kterým rozumím, a jinde třeba taky tápu, Proto moje rady můžou být třeba neúplné. Taky by si lidé měli zvyknout že slovo na papíře (LCDčku) je jen informace, se kterou se dá pracovat jako s kteroukoli jinou. Tyto informace nemusí být 100% pravdivé a tak podobně. Je to jako popisovat někomu jak chutná kuře. Když ti řeknu že něco hraje hezky nebo hodně, je to podle mých měřítek které nelze vyjádřit. Proto je nejlepší maximalizovat vlastní iniciatovu, a řešit vše sám a prakticky jak to jen jde.

Hrát tam bude hodně reproduktorů počínaje Kappa15LF. Osobně bych jí nebral. Za tu cenu má pěkný výkon, ale taky mnoho nedostatků. Je křehčí, membrána je horší, rezne to jak stará feluna a tak podobně. prostě chybí ostatní věci, které sice "nehrajou" ale je potřeba se na ně taky kouknout. Jako minimum bych tam viděl 15PS76 nebo Kappa15LF Pro, jako optimum tam lidé dávají BC 15PL100. Zahraje víc i lépe a vydrží.

Je potřeba vědět co konkrétně chceš stavět a co od toho čekáš. V případě bassreflexu vyjde docela výhodně když koupíš 18", obzvláště když bude jenom jedna. Cenově si to musíš rozmyslet ty. V těch nízkých cenách je každá koruna navíc jasný posuv nahoru, a prakticky to jedna k jedné - ve smyslu že dáš dvojnásobek, a dvojnásobek taky dostaneš.
Pokud bude 18" začal bych výběr na BC 18PS100 přes zlatou střední 18PZB100 a RCF LF18G401 až k 18TBX100. dál nemá v baru smysl chodit. Problém trošku v případě jednoho reproduktoru je, že se musí vzít nějaké čtyřohmové, aby se využil zesilovač.
Pro ty uvedené reproduktory bude stačit Tapco J-1400, ale krok k QSC RMX 850 nebo 1450 by znamenal větší kvalitu a bezpečí. I na úkor toho, že by se nekoupil lepší reproduktor. Pokud se to má řešit levně, tak subsonic na zesilovači bude stačit, a útlum tam nahoře by se dal řešit několika způsoby. Ten nejrozumější by byl nějaký dobrý mix, nebo zvuková karta co si umí poštelovat několik kanálů zvlášť.

Re: Výměna za Eminence?

Ja bych jen poznamenal, ze je otazka na co ty bedny opravdu chces - kdyz postavis 2ks kappaLF k tomu odpovidajici zesik a vrsky, a bude se to vyuzivat naplno, tak zarucene si v malem baru uz nikdo nepopovida...

Re: Výměna za Eminence?

ani s tím 18" už ne. To je dobrá připomínka.

(upravil jardapeši 7. 10. 2008 10:53)

Re: Výměna za Eminence?

No zas tak řvát v tom baru to nemusí (abych taky někoho slyšel co chce!),spíš preferuji kvalitu než kvantitu!Prostě chci aby to mělo čistý bassy bez žádnýho hučení,ale chtěl bych 2x15 ne 1x18.Beru to schéma 15ky od BC speakers.Myslím že by mi to líp pokrylo místnost.No nějak jsem to počítal a asi hold pujdu do ty 15lf Pro,za ty ušetřený prachy aspon koupim třeba aktivní vyhybku třeba tuhle http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=91229 ,nebo nějakou jenom na sub.Nejde udělat pasivní sub vyhybku?v tom jsem už trochu mimo! yikes a :-OKdyby jste měli jinej názor tak sem s nim.Jo a beru asi to Tapco,protože v dneštní době se mi každá ušetřená koruna hodí,já tam zase nepotřebuji nějakej EAW.Prostě nechci Low end ale spíš zlatá střední cesta.Díky zatim

Re: Výměna za Eminence?

A to ještě nevite ,že Vás budu otravovat se stavbou 3 pásem k těm subbasům lol!Mám už starý křápy tak to chci později vyměnit komplet.Ale to necháme na potom až budou ty spodky.dik

Re: Výměna za Eminence?

Crashpc napsal:

ani s tím 18" už ne. To je dobrá připomínka.

Jsi tu ještě?.......

Re: Výměna za Eminence?

Jojo, rozvažoval jsem jak odpovědět až jsem zapoměl. super že jsi se ozval.

Takže: na příjemné ozvučení a podkreslení baru hudbou bude určitě jeden 15" subwoofer stačit až až. Oni by to zvládly i lepší satelity, ale necháme bejt...
Ten návrh 15" BC basreflexového subwooferu je dobrý a jednoduchý. Tedy nedá se nic namítat a určitě bych tohle postavil. Osadit to minimálně tou Eminencí Kappa15LF pro. Výrobky firmy Behringer nejsou zrovna to pravé, ale že jde o nenáročnou vyhybku do levného systému, tak se to dá zkousnout. Zrovna jsem koupil bazarovou za 1000kč, tak se poohlídni i takhle. Co se zesilovače týká, tam bacha. Zesilovač je dobrý sluha ale špatný pán, a může ti poškodit reproduktor i když je kvalitní, natož když kvalitní není. Pokud to budeš lechtat a nemáš v plánu hrát nahlas, tak i tapco J800 bude na tu Eminenci v klidu. Pokud ale jen v koutku mysli přemýšlíš nad tím, že tam někdy uděláš párty a bude potřeba to opravdu nazvučit, tak je celá koncepce špatná, nedostatečná a nebezpečná. To máš prostě tak. levný díly nejde provozovat tam kde je nejvíc potřeba - naplno..... Pokud to tak provozovat budeš, asi zle dopadneš, a tak místo toho abys teď přemýšlel kolik to ještě bude stát pak budeš zamačkávat slzu a počítat kolik to stát nemuselo...  Takže moje osobní doporučení: směrem ke konci reprodukujícího řetězce vybírat lepší a lepší věci aby byla jistota že se nic nestane. Nejen že bude jistota, ale až je jednou budeš prodávat, tak půjdou prodat. Horší už třeba ne...

(upravil jardapeši 7. 10. 2008 16:47)

Re: Výměna za Eminence?

Já vím že je lepší koupit to nejlepší!Stačí mi pouze nějaká zlatá střední cesta.takže určitě beru zezík tenhle http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=76718 a pak co stím repro?Říkal jsem si že nakonec vezmu tu Kappu 15LF Pro ale nakonec asi vezmu ten co je pro to určenej a stojí jenom o 600kč víc a to je tenhle http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=82896  .Myslíš že nešlápnu vedle,ono totiž jak jsi říkal,je to a tom že většinou to bude hrát tak normálně ale občas děláme menší akcičky venku a tam to musí jet naplno!Ale potřebuji nějak poradit s tou vyhybkou,Jak na to v tom jsem už mimo.Já tak zapojit gramce,mix,effektor a bedny ale tu vyhybku nevim.Nedá se postavit přímo passivní na sub?Jo a nevím jestli jsem ti to říkal že jsem se rozhodl pro tohle http://www.bcspeakers.com/index.php?sez … odotto=110 .díky moc a zatim......

Re: Výměna za Eminence?

zas zítra. teď musím do práce. moc se mi nelíbí kombinace silného zesilovače a jednoho slabšího reproduktoru, a ten jeden odkaz ti nefunguje...

Re: Výměna za Eminence?

No volba repraku ok. Zesilovac RMX2450 je k tomu trochu problem ,protoze ve stereu ti da malo, a v mustku zase moc (pro jeden repro 8ohm 1500W), coz je moc.
Obvykla levna volba byva na dve bedny 600-700W pouzit RMX1850HD v mustku, je na to vic uzpusoben a dava pak 900W do bedny, coz je tak akorat, pokud to nekdo nemydli furt v klipu...

Na pasivni vyhybku pri tehle vykonech zapomen, je to nesmysl.
Ta aktivni vyhybka Behringer je dostatecna v principu, je to ovem to nejlevnejsi, takze podle toho je kvalitni... v bazarech byvaji treba starsi vyhybky od dbx, coz bych asi ja bral radsi.

Zapojeni je jednoduchy - gramce a dalsi krabicky do mixaku master1 do aktivni vyhybky z do zesiku a beden. Master2 je obvykle pro odposlechy.

Re: Výměna za Eminence?

Crashpc napsal:

zas zítra. teď musím do práce. moc se mi nelíbí kombinace silného zesilovače a jednoho slabšího reproduktoru, a ten jeden odkaz ti nefunguje...

už funguje a ty bedny budu mít 2

Re: Výměna za Eminence?

Hans ty myslíž že výkon 2x 500w/8ohm na ty bedny nestačí???

Re: Výměna za Eminence?

kdyžtak 2x900 u 1850HD nebo 1200 tuším u 2450ky.... Ano, 2X15PS100 už by mohlo stačit, a výkonu bude dost.

Re: Výměna za Eminence?

Ok já si taky myslím že to bude stačit.Jo a ještě poslední radu pls.čím to bude nejlepší vytlumit a jak?Jestli oblepit všechny stěny uvnitř boxu nebo tam jenom vložit tlumící rouno?Jo a konektory speakon,jack atd?díky

Re: Výměna za Eminence?

Tlumit bude stačit dost málo, a to asi jen na zadní stěně. Volně ložené předměty tam budou lítat jak šuspajtl. je potřeba dobře přidělat, a třeba ještě přišpendlit pásky koberce aby to nelítalo ven. Nejdřív ale zkus jak to hraje bez tlumení. Já jsem byl vždycky spokojenej i když to bylo bez tlumení. Ty repráky jsou dobrý a vysloveně to nepotřebujou, jde tam jen o bednu a její rezonance.

Konektory asi jednoznačně speakon od Neutriku..