Téma: Výměna za Eminence?

ahoj lidičky,potřebuju doplnit spodky jedním subbasem(stačí mi jenom jeden) a našel jsem tuhle kopii magaton  http://www.prodance.cz/download/EM15bass.pdf ,ale chtěl bych tam něco kvalitnějšího třeba RCF,B&C atd!Má to smysl?Na repro mám tak max 7tis.ale max klidně míň.díky předem za rady,Jo a je to spíš na techno,house  atd do menšího baru.díky

(upravil Crashpc 2. 10. 2008 15:34)

Re: Výměna za Eminence?

No, zrovna EM15Bass je konstrukce ne uplně nejvodnější do baru, ale pokud to muí být nebo už stojí, tak se asi nedá nic dělat. Velmi dobře v tom funguje reproduktor BC15PL100. Pokud do toho plánuješ vrazit víc, a udělat něco co má smysl, postav i druhý box, popřípadě první prodej, a postav 15", nebo spíše 18" bassreflex. V baru bude mít určitě lepší využití i projev.

Re: Výměna za Eminence?

- EM15bass na strankach prodance neni zrovna "kopie" megatonu, kdyz se bedny megatonu vicemene v prodancu vyvijeji...
- Lepsi repro ma smysl - napr. 15PL100 hraje to vic s prislusnym zesilovacem
- do mensiho baru, ale EM15bass smysl nema, protoze horny v mistnostech, zvlast malych proste pekne nehrajou...
- takze doporucuju neco v bassreflexu, nebo hornflexu...

crashpc: vyhrals smile

Re: Výměna za Eminence?

big_smile to byla náhoda. ale vyhrál....

Re: Výměna za Eminence?

Ok Díky moc!Tak teda vyzkouším něco jiného!tu kopii ještě nemám,já jen tak hledal na prodencu.Nemáte teda nějakej odkaz na plánek bassreflexu s tím repro co by se do toho hodilo?To bych Vám byl vděčný.Jo a plánek na sestavení vyhybky nebo stačí zesík co má už filtr?V tomhle jsem už trochu lajk.díky

Re: Výměna za Eminence?

www.bcspeakers.com a rcfaudio.com. Mají tam návrhy slušných basreflexových beden. Něco jde po rozmyšlení a konzultaci trošku upravit/pomíchat atd...

Re: Výměna za Eminence?

Ok dík!Myslíš že by byl lepší ten s dvěma reprákama (jako jedna bedna) nebo 2 bedny po jednom repro?
Ten s dvěma repro má větší citlivost,ne?

Re: Výměna za Eminence?

Osobně bych dal dvě bedny po jednom repro - protože když je dáš k sobě, tak tu citlivost samozřejmě získávají taky. Ale jde to líp tahat, nakládat a vykládat, Brát ssebou jen tolik aparátu kolik je na akci potřeba a tak dále...

Re: Výměna za Eminence?

Proc to chces vymenit ? ja bych tam nechal kappu 15Lf taky tuto konstrukci Em 15Bass mam doma a planuju to tam koupit.

Web

Re: Výměna za Eminence?

A jak jsi s tím zpokojenej!Slyšel jsem že eminence maj trochu tupý bassy,ale to je asi subjektivní záležitost.A když kappu tak 15LF Pro,lepší výchylka cívky,material hlinik atd!teť koukám na prodance a nešly ceny eminence dost dost dolů?LF za 2100 a pro za 3000.Prostě potřebuji aby to nějakou dobu vydrželo a abych cca za půl roku si neřek že jo to slabý.dík

Re: Výměna za Eminence?

Drobka prosím neber vážně. je mu 13 a strašně lže. Má doma polorozpadlou kopii EM15bass osazenou nějakým šmejdem, nikoli eminencí.

To s těma basama bude určitě suběktivní, a ano, na prodance slevili téměř všechny basové reproduktory a nejen to.

(upravil volvacek 3. 10. 2008 12:50)

Re: Výměna za Eminence?

crashi, promiň, ten reprak je šmejd, to ano, to jsem mu říkal, ale ta bedna je hodně dobře udělaná... Za tím si stojí... dělal jsem je osobně s kamarádem co od mala dělá stolařinu...

Jinak ta kappa 15 LF pro v em 15 umi docela dost... zrovna mam jednu tu bednu doma. a i 300W jedne bedně stačí k takové měnší diskotéce. (víc nemám jak vybudit) Ale potvrzuji to co bylo psáno výše, že v některých místnostech to s ní je velice těžké... má vysokou směrovost, zvlášť když je ji jen jeden kus. osobně by mě zajímalo co ta kappa dokáže v takovéto bedne : http://www.speakerplans.com/index.php?id=hd15horn . Když  už kappu.

to crash : naštval jsi mě a teď se s tebou nebudu bavit smile

(upravil DJ Drobek 3. 10. 2008 16:20)

Re: Výměna za Eminence?

Crashpc:

co tu meles noa ze me je 13 ?!
ta bedna je suprove udelana pevna vse z drevotrisky 3cm nevim co porad meles za picoviny kdyz si ji ani nevidel
ano repros tam je shit ale i s tim shitem to njak hraje !! budu tam teda kupovat bud tu kappu 15Lf nebo Pro jiste ze ta Pro je lepsi, uvidim jak to bude z financema.. a   nelzu nevis proc bych to delal ? ja nejsem jako pedro ten tu napsal plno veci a nic z toho neudelal! tzak se spamatuj big_smile (proc bych mel duvod lhat ?! , a jesli umis cist tak jsem napsal ze tam  BUDU KUPOVAT eminenci kappu ale ne ze ji tam mam !!)

edit :

taky se s tebou nebudu bavit tongue

Web

Re: Výměna za Eminence?

Jen tak pro informaci v jedné bedně je přibližně 100 vrutů, celá je navíc lepená silikonem, vyrobena z 3cm dřevotřísky. Mno. Jo a crashi, budu se s Tebou bavit.. jen se teď budu mooooc mračit... big_smile

Re: Výměna za Eminence?

Drobku, posílal jsi fotky nebo link na tvůj web s fotkama. suprově udělaná bedna vypadá jinak.
Tak kurva netvrď že máš EM15! máš uplně něco jinýho. Tohle řekneš na Prodance a někdo ti osobně přijede rozmlátit ciferník ty vole.
oh, to jsem nad slunce rád že už mě konečně nebudeš srát.

volvacek: ale to nebylo na tebe. Už dřív tvrdil že má EM15Bass. To je ten problém.
dobře udělaná - jo, tak je pevná a vyztužená, ale vypadá hrozně a je jen z dřevotřísky, takže se to zas tak moc s "dobře" neslučuje.
To mě mrzí ale já nikomu kvůli tomu nebudu mazat med kolem huby. Umím lhát jenom pravdu.

Re: Výměna za Eminence?

Víš crashi je to asi 2 týdny co jsem drobkovi prodal 2 kusy EM 15 bass, postavené přesně podle plánu z prodance, jediný rozdíl byl v tom, že ty bedny měly vrchní poklop, že bylo možné jednoduše měnit repro. Nu. To je jedno... S tou pravdou ti to chválím... smile

Re: Výměna za Eminence?

Crashpc:
mam EM 15Bass nic jineho doma nemam..

ze vnitr to budu strikat na cerno az to bude hodim sem fotky

Web

Re: Výměna za Eminence?

Já nemám problém s tím že je to funkční a kvalitně postavená bedna. Mám problém s tím že není z materiálu, z jakého má mít, zákonitě musí mít vnitřní nebo vnější rozměry jiné než originál, protože jsi použil jinou tloušťku materiálu, a vypadá nehezky. Tomu se prostě nedá řikat přesná kopie, to se na mě nezlob. Postavil jsi bednu podobnou EM15Bass...

(upravil DJ Drobek 3. 10. 2008 17:23)

Re: Výměna za Eminence?

volvacek: jak je to u jinych  kdyz nemaji ten polop ?? jak se dostavaji k repru ?::


Krash tady mas uplne stejnou bednu i s tim poklopem big_smile

http://repromania.net/fotografie/projek … ass-27.jpg
http://repromania.net/fotografie/projek … ass-24.jpg

je to od lukase..
akorat ja ji mam celou okobercovanou a  ze vnitr nabarvenou cerne (bude)


EDIT:
Crashpc: jastne beru njake 4 cm beru ze to neni original  ale takhle to brat nemuzes v tom pripade maji vseci co to staveli kopii smile rikam priklad melo bejt drevo 20mm a nekdo  si koupil drevo 20mm ale ve vyrobe se spletli a je to o 1 mm vetsi , je to kopie ? ja byh to tak vubec nebral..

Web

Re: Výměna za Eminence?

jestli je to to samé dřevo > 20mm překližka, a jestli jsou dodržený rozměry +-1mm, což je standartní prořez a odchylka řezaček dřeva, a objemy, tak teprve potom je to KOPIE. Všechno ostatní je jenom Bedna na bázi EM15Bass