Téma: Šneková Ozvučnice

Zdravim vsechny,
potreboval bych poradit jak postavit snekovou ozvucnici, chtel bych pouzit repro Dexon WD100, prosim nekamenujte me tyhle repra se mi doma vali a chtel bych je nejak vyuzit, snek ma pry vyborne basy tak treba to temhle reprakum bude svetsit. Nejsem zadny odbornik spis jen zatvrzeli hifista takze bych rad kdyby byl nekdo ochtnej me trochu postrcit nebo odkazat na nejaky navod na netu nikde jsem nic poradnyho nenasel. Diky moc

Re: Šneková Ozvučnice

Tady bych viděl plánek na optimální umístění sad

http://www.sezimovousti.cz/images/artic … led500.jpg

Web

Re: Šneková Ozvučnice

To jsou opravdu tak upne k nicemu?? sad

(upravil Thales 23. 9. 2008 1:29)

Re: Šneková Ozvučnice

Mno, i tak by se to dalo říci. Jestli je ale fakt ultranutně potřebuješ zužitkovat bez ohledu na cokoliv a nenecháš si to vymluvit tak klasika uzavřenka nebo bassreflex (za předpokladu že budeme věřit výrobci parametry ale já bych si to raději přeměřil).

Re: Šneková Ozvučnice

Pokial vyrobca udava spravne parametre, tak to fukni do 30L BR bedne, ladene na 50Hz.
Horn ozvucnicu urcite nie.

Re: Šneková Ozvučnice

kdyz ja jsem chtel zkusit sneka sad nebo je to opravdu jen ztrata casu?? a nejakej odkaz na navod nebo neco o snekovy ozvucnici by nebyl?? dik

Re: Šneková Ozvučnice

Naco to budes skusat, ked to bude hrat otrasne? spalis to potom?
Kup si ine repro, ked chces nieco skusat.

Re: Šneková Ozvučnice

Papírově až takový průšvih nejsou, ale ve šneku si to nedovedu představit.

Web

Re: Šneková Ozvučnice

A na jaky parametry se mam ohlizet pri vyberu repra?? Teda pro horn....

Re: Šneková Ozvučnice

koukni, zkusit se dá všechno, a hrát to trošku bude taky, ne že ne. Jenže to bys opravdu stavěl jen složitou bednu pro předem očekávaný dost špatný výsledek což jak si "není normální". Je to typická ztráta času.
V uzavřené bedně ti zahraje tak akorát.

Pokud bys opravdu chtěl hornu, tak koukej na tyto parametry:
BL přes 20
nízké Qes
vysoké EBP
Xmax ne víc než 8-9mm

Samozřejmě jen snůška parametrů nestačí. Pokud to chceš opravdu provozovat a využít - proč by se jinak stavěla horna než kvůli pořádnýmu rachotu - tak je potřeba vědět pár věcí, který výrobce nenapíše. Materiál a pevnost membrány/závěsu, případně konstrukce cívky a jiné. Nemusíš po tom přímo pátrat. Nejlepší je sehnat reference na reproduktory které se do horen dávají abys věděl, že ten reproduktor má nějakou šanci přežít. Oni se totiž uvnitř horny dějou docela zajímavé věci, které se reproduktorům nelíbí.

Re: Šneková Ozvučnice

pravda, pravda. Taky jsem měl kdysi takové nápady, ale je to blbost. Zkusit to mužeš, ale nebudeš skopojen, respektive, můžeš s tim reprem dosahnout lepších výsledků. Pokud chceš mermomoci postavit šneka, postav si EM 15 Bass, našetři prašulky, dej do toho Kappu, nebo nejake BC, nebo neco podobneho, pořadně to nakrm, a mužeš zkoušet na kolik se ti hrníčky rozbijou kusů, když budou padat z poliček smile

Re: Šneková Ozvučnice

Zdravim,  Šneka na tohle repro rozhodně nedoporučuju. Ale na druhou stranu: kdo z Vás ho měl obravdu v ruce? (To WD-cko pochopitelně)  Když na chvilku zapomeneme na averzi vůči Dexonu není na tom tak zle. Je to ideální řešení pro lidi co nechcou repra z tipy za 300 kč pár, které mají na membráně plastového pavouka ale na druhou stranu nemají na produkty od cervin wega. Má to poměrně solidní citlivost (na auto - woofer). Sám jsem si je koupil a nelituju toho. Mám je dva v BR. ozvučnici cca 80l ušité namíru do kufru. Jako zesilovače jsem použil již legendární tda 1562Q v maximu to udělá 70W sin. Na zvuk si nemůžu stěžovat. Hraje to za tu investici královsky. Prý jsem slyšet na 300m - nevím co je na tom pravdy. Závěr: horn rozhodně ne, Ale pokud uděláš BR. budeš s výsledkem spokojený.

Re: Šneková Ozvučnice

tady šlo o ten horn. Ale jinak ať si každej dělá jak umí smile