Téma: sub k pc

Chcel by som postaviř sub k pc repro by som použil arn6614 alebo 6618.Pohánaný bude lm3886 uš ju mám aj postavenú.Výhybku netreba budem to napájat so zvukovky.Nevedely by ste mi poradiř rozmeri bedne niečo jako postavil babakus chcem ale len s jedným reprákom.

Re: sub k pc

Co třebas udělat poloviční budku? Nějaký povidání máš tady: http://audioweb.cz/tp-navrhy.htm A nebo zkusit vyhledat?

Re: sub k pc

spravil by som to ako babakus ale s polovičnou výškou mohlo by to tak byt

Re: sub k pc

já si myslím že určitě smile

Re: sub k pc

Já bych doporučil použít ty repráky alespoň dva. Dejme tomu paralelně 2x ARN6618. Větší plocha udělá svoje, reproduktory nebudou makat na hranici svých možností a bude to se stejným zesilovačem lépe hrát. Místa tzo o moc víc nesežere neb konstrukce poroste na výšku a nikoliv na hloubku a na šířku. Případně si to opřizpůsobíš svým podmínkám. Důležitý je vnitřní objem a nepříliš konkrétní rozměry bedny. Případně si můžeš udělat dvě stejné menší bedny, na každou stranu dát jeden a propojit to paralelně z venku.

Re: sub k pc

ja chcem sub len s jedným repro viac jako 40w rms od neho nechcem tam by mala postačit jedna 6618 alebo mám použiř račej arn226

Re: sub k pc

Spíš bych použil 226/07, která má vyšší citlivost a nižší Qts. Ale jinak rozdíl mezi 6618 a 226/8 není moc velký. Vzhled hovoří pro 226, malinko větší citlivost a nižší cena zase pro 6618.

Re: sub k pc

Zase za cenu jedné 226-07 si může dovolit skoro dvě ARN6618. Nejde tady jen o příkon ale o to že to prostě bude hrát lépe. Věř mi.

Re: sub k pc

presvedčily stema spravím to s dvoch arn 6618 malo by to predsa okrem výkonu aj nejaké parametre zlepšiř

Re: sub k pc

a kolko r.m.s watov znesie arn 6618 v uzavretej bedni

Re: sub k pc

Pokud máš dobré uši a zdravý rozum tak do toho přestaneš valit dřív než je odděláš. Ono je to totiž docela dobře slyšet když už přestanou stíhat. ARNka nejsou žádní profíci ale i tak ti tahle dvojice nadělá doma slušný rambajs. Zásada je pohánět to rozumným zesilovačem. Když to budeš honit nějakým šmejdem bude to na kočku protože stejně pořádně nezahrajou a ještě navíc méně vydrží. Takže ne aby tě to napadlo honit nějakým trapným TDAčkem nebo obecně něčím co na to nemá. SPV100P215+ od Aldaxu je na něco takového naprosto ideální.

(upravil dirt 23. 9. 2008 15:52)

Re: sub k pc

vyššie som uš napísal že to budem pohánat lm3886 a dám tam 1* 8ohmovu arn226 jaký objem bedni by mala mař 226 bude to uzavretá bedna.

Re: sub k pc

35 litrů, masivně vytlumit

Re: sub k pc

rozdiel medzi arn6618 a arn226 asi neni moc velky ja chcem túto ARN 226-05 viac sa mi páči jako  6618

Re: sub k pc

Když už ARN226 tak nejlépe ve verzi 07.

Re: sub k pc

Přesně tak. Když už 226 tak 07. Konstrukční podmínky pro řadu 66xx a 226 jsou prakticky stejné.

Re: sub k pc

uš som našiel doma aj drevotriesku ale je 12mm postačí to a volakde som tu videl že bedna sa može vitlmit aj handrami

Re: sub k pc

OMFG! Ne, 12 mm nestačí.

Re: sub k pc

12mm sotva stačí na "pět a čtvrt palec". Tyto reproduktory budou chtít MINIMÁLNĚ 18-20mm a konstrukci pak výztuhami ještě zpevnit.

Re: sub k pc

dam 2 drevotriesky dokopi a bude to spolu 24mm.