Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 7 z 14)

Audioweb.cz » Muzika ♬ » Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

  Stránky: ««« 1 ... 5 6 7 8 9 ... 14 »»»

RSS

Příspěvky [121 až 140 z 266]

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

DTS decoder plugin tam máš nebo ne? kdyžtak je ke stažení na foobařím webu.

Web

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

jojo ten jsem tam dal, nejnovejsi, ale ten mi hazel pri spusteni chybu, tak jsem nasel nejaky starsi a ten funguje.

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Já mám pocit, že to je vlastně v pořádku - ten plugin Ti dtsko dekóduje defakto do pcm... nevím, jestli se dá foobar ukecat k tomu, aby "jenom přepouštěl" stream z dts souboru ven... Nemá ten plugin nějakou konfiguraci?

Co to dělá bez toho pluginu?

Web

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

hmm, to ASIO mi robí blbosti. chvíľku to hrá, sekne, v lište miesto tej zelenej ikonky ( akoby PLAY) zobrazí červený výkričník , a hrá daľej,a takto to seká každú chvílu ,taže ho nemôžem používať

Web

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Jasne je to tak, ten plugin to dekoduje do pcm,,,,no a bez neho to hodi hlasku: Unable to open item for playback (Unsupported file format) Plugin zadnou konfiguraci nema sad

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Right13: to mi dělá taky, řekl bych, že je to strojem (Asus EEE s Atomem). A taky mi to s ASIO4All hraje znatelně potišejc než přes default driver. Já myslím, že tady to ani nemá smysl používat.

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

mne to hrá o dosť lepšie, komp mám silný aj na 10 takých zvukárni, len neviem prečo to nejde....

Web

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

A jeste par postrehu. Kdyz vezmu jako zdroj wav 96Khz tak pri nastaveni:
ASIO - foobar dole v infu pise 96khz, ale AVR detekce 48khz
ASIO4ALL - foobar dole v infu pise 96khz a na AVR 96khz
oba dva tyto mody neprehraji DTS passtrought.
po stazeni pluginu spdif a jeho nastaveni, tak pri nastaveni
SPDIF X-Fi - foobar dole v infu pise 96khz a na AVR je hodnota kterou nastavim v ramci nastaveni X-Fi SPDIF (44,1 nebo 48 a nebo 96khz), pri tomto nastaveni funguje DTS passtrought.

Takze suma sumarum, je to pekne zamotany a neni mozne to nastavit tak aby to chodilo ucelene pri jednom nastaveni. Coz je skoda.
P.

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Foobar dole píše vlastnosti souboru. Nikoliv vlastnosti přehrávání. Takže nic zamotané není.

Web

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Omlouvam se vlastnosti souboru,,ale i tak je to zamotane smile)

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Jedna vec ohľadom resamplingu v KMixeri.
Zvukovka Audiotrack Prodigy 7.1 Hifi, nastavim vystup cez ASIO Prodigy 7.1 a vo Foobare resamplujem napr. na  96kHz. V ovladacom panely Prodigy vypisuje 96kHz, na AVR tiež rovnako 96kHz. V KMixer hlasitosť Wave nemá vplyv na zvuk . OK  - obchádza ho
Vo Foobare nastavim vystup DS:Prodigy 7.1 a resamplujem na 96kHz. V ovladacom panaly Prodigy vypisuje 96kHz, na AVR tiež rovnako 96kHz. A v KMixer hlasitosť Wave môžem normalne ovladať, takže cez neho prechádza.  Mal by sa potom resamplovať na 48kHz, ale AVR ukazuje niečo iné.
Alebo sa resampuje na 48kH a potom zase naspäť .. . Alebo niektorí hovoria, že KMixer neresampluje ak prechádza len jeden stream, resampluje len ak ich je viac.
Tak ako to je ?

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

To je asi dobrá otázka na tvůrce KMixeru, ne? smile

Web

(upravil Zdeno 5. 6. 2010 15:00)

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Je to az taky rozdiel oproti Winampu ze by ste jednoznacne pri slepom teste spoznali rozdiel?
Mam HD595 + E-MU Tracker a nezda sa mi to taky prinos, asi som hluchy, mozno mam nieco zle..

Rozdiel medzi 128 a 192 kbps MP3 jednoznacne poznam, ale medzi 256 MP3 a FLAC teda moc nie...

pocuvam hlavne rock, Metallica, Korn, INXS, Lucie, 90 roky dance...

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

poznať to ide na výškach a na hudbe s veľkou dynamikou (klasika, napríklad také bolero dá zabrať)

Web

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

naslepo jsem rozdíl mezi winampem a foobarem neslyšel - s vypnutým EQ,
se zapnutým EQ už tam prý malej rozdíl je,
Nikomu nevěř a zkus to sám,
je potřeba testovat těsně po sobě - nezatěžovat sluchovou paměť - nejlíp vystřihnutý zvuky (kopák, činel, akustický nástroje) - z nejkvalitnější nahrávky co doma máš...

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Jde-li o kvalitu, pak ještě lepší než Foobar2000 je cPlay, viz. vlákno http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi … ilit=cplay na HiFinázorech, nebo jeho špičková varianta cMP2, viz. opět vlákno na HiFinázorech http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi … lay#p46733 . Vždy je ale něco za něco, jsou oba graficky sparťansky chudé a dost uživatelsky nepřívětivé.
Osobně na normální poslech používám Foobar, mám-li klid a čas, pak v poklidu a pohodlíčku cPlay.

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

zdravím,
všimnul jsem si, že už na první stránce je návod/rada na instalaci Secret Rabbit Code upsampleru.
z výsledků měření na http://src.infinitewave.ca/ je sice vidět, že je výrazně lepší, než implicitní foobar2000 upsampler, na druhou stranu je ve výstupu stále ještě dostatek artefaktů.
navíc je nekompatibilní s novějšíma verzema foobaru.

existuje nějaký rozumný důvod, proč na místo něj nepoužít (taktéž free) upsampler SoX http://sox.sourceforge.net/ , kterej se zdá bejt minimálně dle testů na výše uvedený stránce lepší?
ve formě foobar2000 DSP modulu je ke stáhnutí na: http://www.hydrogenaudio.org/forums/ind … opic=67373 a to dokonce i v podobě využívající SSE2 (všechno je schováno v archivu).

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Osobně žádný rozumný důvod nevídím a děkuju za link.

Chodí tento resampler i pd FB2K 1.x?

EDIT, tak už vím, že funguje, a mod2 je pro mě darem největším - resampluje to pouze frekvence, které si zadám (ty, které karta nativně nepodporuje), zatímco ostatní nechává na pokoji. Takže můžu mít konečně resampler stále aktivní.

Jen pro úplnost, doufám, že nevěříte tomu, že když budete cokoli resamplovat třeba na 192k, získáte ten nejlepší zvuk.

Web

(upravil Lukas_87 21. 6. 2010 2:51)

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

resampluju na nativní kmitočet dac (48 kHz - hercules game theater xp & cs4630 & cs4249, hroznej šmejd, no...)

edit: šlo mi o to, že exaktní měření se nemusej shodovat s výstupem poslechovejch testů, tak že třeba jestli neni papírově horší src při srovnání poslechově přjemnější. já to na svym železu těžko poznám - i s ohledem na to, že nejsem téměř schopen rozpoznat rozdíl mezi nastavením fáze v sox...

(upravil marcin 2. 8. 2010 10:05)

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Akú výpovednú hodnotu má peak meter? Dá sa z neho vyčítať prúser v nahrávke/ripe/original CD?
foobar a Audacity sa trochu približujú. EAC je úplne mimo, aj pri použití rovnakých matematických metód a FFT sú velké rozdiely. Je to tak, že 100% peak level v EAC logu môže v skutočnosti znamenať 'pretečenie' definovanej bitovej hľbky formátu?

Příspěvky [121 až 140 z 266]

  Stránky: ««« 1 ... 5 6 7 8 9 ... 14 »»»

Audioweb.cz » Muzika ♬ » Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£